Piešimas, kuo nori būti profesija. Piešinio santrauka: „Kuo aš noriu būti“. Didaktinis žaidimas "Kieno tai daiktai?"

  • 17.08.2020

GCD santrauka in parengiamoji grupė

GCD santrauka parengiamosios grupės vaikams (6-7 metų amžiaus) tema "Įvairių tipų profesijos"

Integracija edukacinės sritys„Pažinimas“, „Bendravimas“, „Meninė kūryba“, „Kūno kultūra“.
Tikslas: plečiant vaikų žinias apie profesijų įvairovę.
Užduotys: sustiprinti vaikų žinias skirtingi tipai profesijas, parodyti, kad skirtingų profesijų žmonės yra glaudžiai susiję vienas su kitu ir kartu daro vieną bendrą dalyką;
supažindinti menininką su kūrybine profesija;
lavinti vaikų kalbą, plėsti žodžių žodyną: peizažas, natiurmortas, portretas;
ugdyti susidomėjimą ir pagarbą įvairių profesijų žmonėms.
GCD pažanga:
– Ar kada pagalvojote apie tai, kad visi suaugę žmonės turi vieną ar kitą profesiją ir dirba kasdien.
– Kaip jūs suprantate žodį „profesija“?
Teisingai. Tai yra pagrindinis užsiėmimas darbo veikla kuriai žmogus skiria savo gyvenimą.
– Prisiminkime, kokios yra profesijos.
Teisingai. Pedagogas, mokytojas, gydytojas, pardavėjas, vairuotojas, statybininkas, policininkas.
Daug profesijų!
Kas padovanos knygą? bibliotekininkė.
Kas kepa duoną kepykloje? Kepėjas.
Paštininkas pristato laišką
Ir virėja išvirs mums sultinį.
Mokytojas visko išmokys
Moko skaičiuoti ir rašyti.
Yra daug profesijų
Jų visų poezijoje nesuskaičiuosi!
Norint įvaldyti bet kokią profesiją, reikia išsiugdyti tam tikras charakterio savybes. Daugelis profesijų reikalauja, kad žmogus mokėtų bendrauti, atidžiai klausytis žmonių, išlaikyti draugišką ir geranorišką toną, parodyti gerumą ir reagavimą.
– Pasistenkite įvardyti profesijas, kurios reikalauja iš žmogaus drąsos, gebėjimo akimirksniu įvertinti situaciją ir priimti teisingą sprendimą.
Policininkas, gelbėtojas, gaisrininkas.
- Ką jie turi bendro?
(gebėjimas bendrauti, atidžiai klausytis žmonių, išlaikyti draugišką ir geranorišką toną, parodyti gerumą, reagavimą, kantrybę).
– Sakyk, kuo norėtum būti užaugusi?
Manau, kai užaugsi
Ir jūs rasite tai, kas jums patinka!
– Yra ir kūrybinės profesijos. Norint tapti menininku, rašytoju, atlikėju, muzikantu, reikia būti gabiems ir turėti gerą vaizduotę.
– Šiandien kalbėsime apie žmones, kurie turi nuostabų gebėjimą piešti. Šie žmonės vadinami menininkais. Tai labai svarbi profesija, menininkai piešia paveikslus, vaizduoja tai, ką mato ir pristato mus.
Su tuo, ko nepastebime
elastinis gyslotis,
Ir šepečiai Ivanas - arbata,
Ir upės mėlynumas
Ir auksinis laukas
Visas žemės grožis.
Menininkas mums atsivers!
- Pasakyk, tau patinka piešti!
– Kaip piešiate ir ant ko?
Mūsų tolimi protėviai taip pat labai mėgo piešti. Nors jie neturėjo nei popieriaus, nei drobės, nei pieštukų. Akmens amžiaus žmonės piešė savo piešinius ant lygių didelių akmenų ir uolų paviršių. Stulbinančiai tiksliai ir išraiškingai jie vaizdavo laukinius gyvūnus: elnius, šernus, mamutus, taip pat medžioklės scenas. Savo piešinius raižė akmeniniais dantimis ir kirviais, kartais naudojo natūralius dažus – kai kurių augalų sultis. Iki šių dienų išliko šių menininkų kūryba, kuri saugoma muziejuose. Galime drąsiai teigti, kad menas pas mus atėjo nuo seniausių laikų ir gimė kartu su žmogumi. Žmonės visais laikais norėjo piešiniuose atspindėti ryškiausius gyvenimo įspūdžius, pavaizduoti juos supantį pasaulį.
– Sakykite, ką dar galite piešti, be pieštukų ir flomasterių?
(dažai, guašas, kreidelės).
Dažniausiai dailininkai savo paveiksluose piešia gimtąją gamtą: pievas, laukus, upes, vaivorykštes – tokie paveikslai vadinami „Peizažai“.
Pieštukas, pieštukas!
Nupiešk man peizažą.
Insultas po insulto -
Turi seną namą
Priekinis sodas ir veranda,
O tolumoje – pievos ir upė.
Pasigrožėkite kraštovaizdžiu
Ar atpažįstate mūsų kaimą?
Manau, daugelis iš jūsų matėte A.K. Savrasovas, „Beržų giraitė“ A.I. Kuindži. (žiūriu nuotraukas)
– Ar bandėte gardžių saldumynų „Mishka clumby“?
Nenustebkite, nes mes kalbame apie menininkus?
Ant saldainių popieriukų pavaizduota meška su jaunikliais. Tai nuostabaus dailininko I.I. paveikslo reprodukcija. Šiškinas „Rytas pušyne“.
– Kaip manote, ką portretų tapytojai vaizduoja savo drobėse? (žmonių portretai).
– Žiūrėk, menininkai piešia ne tik žmones, bet ir stengiasi perteikti žmogaus išvaizdą, atskleisti jo charakterį, parodyti nuotaiką.
Turiu pieštuką
Popieriaus lapas ir guašas.
Nupiešiu portretą
Mažoji Alenka:
Striukė, šalikas ir beretė
Su mėlynu pom-pom.
Nupiešiu kaktą ir nosį
Pūkuotų plaukų sruoga
Ilgos blakstienos.

Tikriausiai pavyko
Galiu rasti panašumų!
Kūno kultūros minutė
Taip pat savo drobėse menininkai vaizduoja namų apyvokos daiktus: vaisius, daržoves, parodydami mums savo grožį - toks paveikslas vadinamas „Natiurmortas“.
Gražiai išdėliosiu ant lėkštutės
Vynuogių, kriaušių, slyvų kekė.
Atsidarysiu savo sąsiuvinį
Ir aš piešiu vaisius.
Pirmiausia nupieškite slyvas
Su alyvinės-rožinės spalvos atspalviu.
Tada kvepianti kriaušės pusė,
Kuriose klaidžioja prinokusios sultys,
Tada skaidrios vynuogės,
Išlaikant pietietišką skonį.
Sėkmingas natiurmortas
Ir aš didžiuojuosi savo piešiniu!
– Ar mėgstate žiūrėti į ryškias elegantiškas paveikslėlių knygas?
- Kas tau jose patinka?
Menininkai, kurie vaikiškas knygas puošia iliustracijomis, vadinami „Iliustratoriais“.
Šiandien būkime menininkai. Eikite prie stalo ir pasiimkite medžiagą, kurios jums prireiks darbui.
- Pagalvok, ką norėtum nupiešti? „Natiurmortas“, „Portretas“, „Peizažas“.
Kai baigsite savo darbus, surengsime Jūsų darbų parodą, o Jūs papasakosite ką nupiešėte.
Pamokos pabaigoje noriu padovanoti jums visus spalvotus pieštukus, kad jūsų piešiniai visada būtų ryškūs ir spalvingi ne tik jums, bet ir visiems aplinkiniams.

Piešimo pamokos santrauka

in parengiamoji grupė šia tema : "Kas aš esu Aš noriu būti »

Tikslas : mokyti vaikus piešinyje perteikti mintis apie suaugusiųjų darbus, vaizduojant žmonių figūras su būdingais, profesionaliais drabužiais, darbinėje aplinkoje, su reikiama atributika. Smeigtuko įgūdispiešti pagrindines dalis paprastu pieštuku atsargiai nupieškite piešinius. Toliau stiprinti vaikų žinias apie profesijų rūšis. Ugdykite kompozicinius įgūdžiuspiešti per visą popieriaus lapą perteikti proporcingus ir erdvinius santykius tarp objektų).

medžiagų : popieriaus lapai, pieštukai, iliustracijos, kuriose vaizduojami įvairių profesijų žmonės.

Pamokos eiga:

Org. momentas .

žaidimo pratimas"Kas ką gali padaryti?"

Mokytojas kviečia vaikus įvardyti veiksmus, būdingus konkrečiai profesijai.

Gydytojas (gydo, o prižiūrėtojas...(pašalinti) .

Vairuotojas ... (vairuoja mašiną, o virėjas ...(traukiniai) .

Pardavėjas ... (parduoda, o santechnikas ...(remontas) ir tt

1 dalis.

Mes vis dar vaikinai

Galbūt žinių neužtenka

Bet jūs galite svajoti!

Tikriausiai būsiu gydytoja

Aš išgydysiu žmones!

keliausiu visur

Ir gelbėk sergančius vaikus!

Greitai būsiu kareivis

Arba tiesiog pilotas – asas!

Kaip paprastas herojus

Aš tave apsaugosiu!

balerina ir dainininkė

Visada svajojau tapti!

Kad gražiai apsirengtų

Dainuokite ir šokite už jus!

Esu žinomas menininkas

tikrai padarysiu.

Mane domina piešimas ,

Labai jaudina!

Esu mokyklos mokytoja

Suteiksiu vaikams žinių!

Vaikai bus laimingi su manimi

Aš tau sakau tikrai!

Na, aš grįšiu čia!

Meilus, dėmesingas

Ir visada reaguoja

Aš tapsiu auklėtoja!

Vaikinai, pažaiskime su jumis!

Prisiminkime, kokių dar profesijų yra, išskyrus tas, kurios skambėjo eilėraštyje.

Žaidimas : „Įvardink savo profesiją“ .

(Mokytojas savo ruožtu meta kamuolį. Kas pagauna kamuolį, vadina vieną iš profesijų. Jei vaikui sunku atsakyti, mokytojas užmeta mįslę, padeda atsakyti).

„Eilėraščiai – mįslės apie profesijas“ .

Man mirksi šviesoforas, klastinga ugnis laimės

Jis žino, kad aš esu. Tas, kuris vadinamas...

(Vairuotojas.) (Ugniagesys)

Prieš darbą – medžiotojas, baldai, duona ir agurkai

Kasdien su obliusu. Jie mums parduoda...

(Dailidė.) (Pardavėjai)

Ligos problemų neišspręs, Žino tikraivaikai :

Visi pacientai bus gydomi. Maistas yra gardus…

(Gydytojas.) (Virėjai)

Ištempta drobė, dažai, trikojis – vakar padėjau

Jis piešia paveikslą iš gyvenimo... Penkios injekcijos.

(Menininkas) (Slaugytoja.)

Su sunkiu krepšiu aplenkia teritoriją, Kiekvienas namo gyventojas žino -

Jis deda mums laiškus į dėžutę... Jis pastatė šį namą.

(paštininkas) (Statybininkas.)

Šauniai padirbėta! Jūs įvardijote tiek daug profesijų. O dabar pieškime šių profesijų žmones, bet prieš pradėdami piešti, šiek tiek sušildykime.

Kūno kultūros minutė "virti" .

Virėjas ruošė vakarienę

Ir tada šviesos buvo išjungtos.

Karšių virėjas paima

Ir nuleidžia į kompotą.

Sumeta rąstus į katilą,

Ji deda uogienę į orkaitę.

Tai trukdo sriubai su koteliu,

Ugli muša kaušeliu.

Cukrus pilamas į sultinį.

Ir jis labai patenkintas.(O.Grigorjevas)

Vaikai tupi, delnų kraštu daužo į grindis.

Dešine ranka imituokite šviesos išjungimą.

Abiejų rankų nykščius sulenkite.

Sulenk rodomuosius pirštus.

Sulenkite vidurinius pirštus.

Susukite bevardžius pirštus.

Mažieji piršteliai sulenkiami.

Pavaizduokite, kaip pilamas cukrus.

Jie nuleidžia rankas, gūžteli pečiais.

2 dalis.

Lygiosios būsime pieštukai. Bet pirmiausia pažiūrėkime, ką galimepiešti paveikslėlius . Mokytojas parodo iliustracijas, atkreipdamas vaikų dėmesį išvaizda, kūno padėtis, įvairių profesijų žmonių rankų padėtis - į šonus, sulenkta, pakelta aukštyn.

Savarankiška vaikų veikla. Vaikai kimba į darbą. Pagal poreikį mokytojas padeda tiems vaikams, kuriems reikia pagalbos.

Vaikų darbelių paroda. Analizė.

Rezultatas pamokos .

Mokytoja apibendrina, pagiria vaikus, kviečia toliau pokalbius žaidimų aikštelėje, galima pabūti būsimomis profesijomis.

Afanasjeva Tatjana Aleksandrovna
Padėtis: mokytojas
Švietimo įstaiga: MADOU TsRR darželis Nr.91 „Statybininkas“
Vietovė: Ulan Udė
Medžiagos pavadinimas: Atviros pamokos santrauka
Tema:"Kuo aš noriu būti?"
Paskelbimo data: 24.05.2017
Skyrius: ikimokyklinis ugdymas

MADOU "CRR - D / sodas Nr. 91" Stroitel "Ulan - Ude

Pedagogas: Ochirova E. Zh.

Piešimo pamokos santrauka

parengiamojoje grupėje tema: "Kuo aš noriu būti?"

Tikslas:

mokyti vaikus piešti siužetą.

Užduotys:

apibendrinti ir sisteminti vaikų mintis apie profesijas;

išmokyti vaikus piešinyje perteikti mintis apie suaugusiųjų darbą,

vaizduoti žmones būdingais profesiniais drabužiais, gimdančius

aplinka, su reikiamais atributais.

sustiprinti gebėjimą piešti pagrindines dalis paprastu pieštuku, atsargiai

piešti paveikslus.

įtvirtinti gebėjimą atsakyti į klausimą visu sakiniu

(klauso).

Sveikatos tausojimo užduotys:

skatinti psichinę ir socialinę vaikų sveikatą.

psichinio nuovargio prevencija klasėje.

Įranga: A4 lapas, pieštukas, spalvoti pieštukai, trintukas,

vaizdai su skirtingų profesijų žmonėmis, skirtingais duomenų atributais

profesijos.

Pedagogas:- Vaikinai, šiandien klasėje kalbėsime apie labai įdomų dalyką

tema, kuri yra svarbi kiekvienam. O kas čia per tema, pasakysi pats, bet pirmiausia

Žaisime žaidimą „Atspėk“.

Pedagogas: - Skaityti mįsles vaikams.

Kreida rašo ir piešia,

Ir kovoja su klaidomis

Moko mąstyti, mąstyti,

Koks jo vardas, vaikinai? (Mokytojas)

Kas ligos dienomis

naudingesnis už visus

Ir išgydo mus nuo visų

Ligos? (Gydytojas)

Gydytoja, ne vaikams

Ir paukščiams bei gyvūnams.

Jis turi ypatingą dovaną

Šis gydytojas yra... (Veterinaras)

Jis ne menininkas, o tapytojas

Kvepia nuolat

Pagal nuotraukas jis nėra meistras -

Jis yra sienų meistras! (Dailininkas)

Tarp debesų, aukštai,

Kartu statome naują namą

Taigi šiluma ir grožis

Žmonės jame gyveno laimingai. (Statybininkai)

Pasakyk man, kas toks skanus

Ruošia kopūstų sriubą

smirdantys mėsos kukuliai,

salotos, vinaigretės,

Visi pusryčiai, pietūs? (virti)

Knygų jūroje jo begalė

Tikrasis kapitonas.

Raskite bet kurią knygą

Padėkite mums greitai! (Bibliotekininkė)

Ši burtininkė

Šis menininkas

Ne teptukai ir dažai

Šukos ir žirklės.

Ji turi

Paslaptinga galia:

Kas palies

Jis taps gražus. (kirpėja)

Šiandien siuvau visą dieną.

Aprengiau visą šeimą.

Palauk truputį, kate, -

Turėsite ir drabužių. (siuvėja, siuvėja)

Pedagogas: Ar atspėjote, ką šiandien veiksime klasėje?

Vaikai:– Vaikų atsakymai.

Pedagogas:– Vaikinai, kokios yra jūsų tėvų profesijos? Kas gali man pasakyti

šiek tiek apie savo tėvų profesiją?

Vaikai:– Vaikų atsakymai.

Didaktinis žaidimas "Kieno tai daiktai?"

globėjas: - Vaikinai, prieš jus yra įvairių dalykų, pabandykime atspėti

kam jie priklauso. Prieš vaikus yra įvairių profesijų žmonių daiktai (švirkštas,

plaktukas, matavimo juosta, rodyklė, teptukas, kieta kepurė, darbuotojo lazdelė

Kelių policija, svarstyklės, šukos, plaukų džiovintuvas, kaušas, kreida ir kt.) Vaikai paaiškina, kam tai priklauso

ar kitas daiktas.

Pedagogas:- Vaikinai, aš jums parodysiu įvairių žmonių nuotraukas

profesijų, ir jūs turite atsakyti į klausimą "Ką jis veikia?"

Kirpykla - šukos, kirpimai, stiliai ...

Šefas – gamina, gamina, ragauja...

Pedagogas – auklėja, moko, rodo...

Gaisrininkas – gesina, gelbsti, padeda...

Gydytojas - gydo, išklauso, deda (švirkščias) ...

Vairuotojas - vairuoja, važiuoja, remontuoja...

Bibliotekininkė - pasakoja, rodo, išduoda (knygas) ...

Pardavėjas - parduoda, skaičiuoja, sveria, rodo (prekes) ...

Siuvėjas - siuva, siuva, matuoja...

Pedagogas: - Puiku, vaikinai! Jūs visi žinote! Vaikinai, dabar paklauskite vieni kitų

vienas, kas nori būti užaugęs?

Vaikai:- Vaikai vieni kitiems užduoda klausimus naudodami klišes (norėjau

tapti ... kai užaugsiu, būsiu ..., man patinka profesija ... nes ...)

Pedagogas: - Vaikinai, nupieškime savo ateities profesija.

Pedagogas: - Primena vaikams saugos taisykles darbe.

Vaikai: - Pradėkite piešti.

piešti, auklėtojas atkreipia vaikų dėmesį į detales, išvaizdą,

konkrečios profesijos bruožai.

Fizinis lavinimas:

Virėja verda košę. (Imitacija su rankų sukimu)

Rūbininkė siuva apsiaustą. (Mahi rankos)

Gydytojas gydo Mašą. (Atverkite ir uždarykite burną, iškiškite liežuvį)

Kalvis kala plieną. (ploja)

Medkirčiai kapo. (Mahi su šlaitais)

Statybos meistrai. (Šokimo į viršų imitacija)

Ką jis darys, (Pakels pečius)

Mūsų vaikai?

Atspindys:

Pedagogas:- Ką mes šiandien veikėme?

Mokytoja surengia vaikų darbelių parodą, o po jos – kiekvieno vaiko

paaiškina, kodėl pasirinko šią profesiją.

Regioninės naujienos ↓

Rusijoje aptikti 3193 apleisti gyvūnų kapai su juodlige
„Rosselchoznadzor“ mano, kad bešeimininkių galvijų kapinynų yra 1499. Ivanovas tikina, kad valstybės biologinio saugumo klausimas šiuo metu yra opus. „Ne kartą keliamas...

Universiados statyba buvo patikėta žmogui iš Tungusovo komandos
Tikimasi, kad Arkhipovas prižiūrės klausimus, susijusius su įrenginių statyba Jekaterinburge 2023 m. Universiadai JK. „Archipovas buvo pristatytas komandai kovo 2 d.“, – sakė jie...

Jekaterinburge susirgo iš Italijos grįžęs deputatas
Iš Italijos grįžęs Jekaterinburgo Dūmos narys Konstantinas Kiseliovas karščiavo.


Projektas statyti tiltą per Tagilo tvenkinį įžengia į praktinį etapą – statybininkai įžengė į aikštelę. Pirmieji ten apsigyveno Tagil gyventojai. Kaip subrangovas išvalydamas teritoriją ir...

Jekaterinburge taksistas buvo nuteistas už keleivės nužudymą už pinigus
2017 metų kovo 1 dieną taksi darbuotojas „Vezet“ dėl pinigų nužudė savo keleivį, naujienų agentūrai „Ural Meridian“ pranešė instancijos spaudos tarnyba.

Architektai kritikavo VIZ-Pravoberezhny išdėstymo planą
Architektai kritikavo VIZ-Pravoberezhny planavimo projektą – bendrovė „Prinzip“ toje vietoje statys gyvenamuosius pastatus, kurie ekspertams iš esmės patiko. Sąjungos Sverdlovsko skyriaus taryba ...

Pasaulio naujienos ↓

„Zenit“ įveikė „Achmat“ ir pateko į Rusijos taurės pusfinalį
Sankt Peterburgo „Zenith“ per pratęsimą įveikė Grozno „Akhmat“ ir pateko į Rusijos futbolo taurės pusfinalį. 1/4 finalo susitikimas, vykęs Grozne, baigėsi...

Denysas Shmyhalas paskirtas naujuoju Ukrainos ministru pirmininku
Buvęs vicepremjeras Denysas Shmygalas vadovaus naujajai Ukrainos vyriausybei. Tokį sprendimą Aukščiausioji Rada priėmė neeiliniame posėdyje.

Bloombergas pasitraukia iš JAV prezidento rinkimų
Verslininkas Michaelas Bloombergas nusprendė nustoti kandidatuoti į JAV Demokratų partiją.

Sulaikyti įtariami netikrų naujienų apie koronavirusą platintojai
Trečiadienį, kovo 4 d., tapo žinoma, kad Rusijos sostinėje sulaikyta nemažai žmonių, įtariamų platinus klastotes apie koronaviruso protrūkį. Tai pranešė „Interfax“, remdamasi šaltiniu...

Slidininkas Bolšunovas tapo penktuoju laisvuoju stiliumi KM etape
Rusijos slidininkas Aleksandras Bolšunovas pasaulio taurės varžybose Drammene (Norvegija) užėmė penktą vietą sprinte laisvuoju stiliumi. Pergalę lenktynėse iškovojo norvegas Johannesas Klebo, distanciją įveikęs per ...

Zelenskis pasiūlė Radai ministru pirmininku paskirti Denysą Shmyhalą
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasiūlė Aukščiausiajai Radai šalies ministru pirmininku paskirti Denį Šmygalą. Atitinkamas rezoliucijos projektas skelbiamas Seimo interneto svetainėje. "Projektas...

Švietimo situacijos santrauka

parengiamojoje piešimo grupėje Kas norėtum būti.

Tikslas: sudaryti sąlygas vystytis vaikų meniniam kūrybiškumui vaizdinėje veikloje.

Pamokos:

išmokyti piešinyje perteikti mintis apie suaugusiųjų darbą, vaizduoti žmones būdingais profesiniais drabužiais, darbinėje aplinkoje, su reikiama atributika.

Norėdami įtvirtinti galimybę piešti pagrindines dalis paprastu pieštuku, padarykite eskizus ant popieriaus, atsargiai nupieškite piešinius.

Turtinti aktyvų žodyną tema „profesijos“;

Kuriama:

Lavinti smulkiąją rankų motoriką;

Lavinti vaizduotę, kūrybiškumą;

Ugdyti pagrindines psichines operacijas.

Švietimas:

Ugdyti pagarbą įvairių profesijų žmonėms, formuoti idėją apie socialinį darbo vaidmenį ir teigiamą požiūrį į įvairių tipų darbo;

Plėtoti bendravimą su bendraamžiais.

Medžiagos ir įranga:

demonstracija:

Skaidrės, kuriose vaizduojami įvairių profesijų žmonės;

Grupinis nuotraukų albumas;

Skaidrės su tėvų profesijų įvaizdžiu.

dalomoji medžiaga:

Spalvoti pieštukai, akvareliniai dažai, guašiniai dažai, aliejinės kreidelės – galima rinktis;

Popierius A4, A3 – galima rinktis;

grafito pieštukas;
- kibirai su vandeniu;

Eskizų popierius;

Servetėlės;

Šepečiai.

Paletės.

įranga:

Nešiojamasis kompiuteris;

Ekranas;

projektorius;

- 8 skirtingų profesijų lėlės su atributika.

Garso dizainas:

Dainų fonograma „Sudie, Darželis», « Mokslo metai stebuklinga“.

Preliminarus darbas.

Dailės kūrinių skaitymas: J. Rodari „Kuo kvepia amatai?“, V. Majakovskis „Kuo būti?“, Ir Barto „Veterinaras“, „Dailininkas“, S. Mikhalkovas „Dėdė Stiopa“, „Ką tu turi“ ?“, S. Čertkovas „Vaikams apie profesiją. Veterinaras. Kirpykla. Ūkininkas. Žvejys. Muzikantas, Mokslininkas.

Didaktinių ir siužetinių vaidmenų žaidimų vedimas tema „Profesijos“, nagrinėjant albumus ir iliustracijas.

Ugdymo situacijos eiga.

1. Įvadas į žaidimo situaciją.

Vaikai užsiima savarankiška veikla. Sutikti svečius. Pažymėti, kad svečiai atėjo pasižiūrėti, kaip gyvena mūsų grupės vaikai, pasiūlyti kėdutes.

Mokytojas paima grupės nuotraukų albumą, kad galėtų pasiūlyti svečiams, vartydamas jį, pažvelgti į nuotrauką, kai vaikai buvo labai maži.

Taip, kaip greitai lekia laikas. Atrodo, kad visai neseniai atėjai į darželį, buvai mažas ir linksmas, o labai greitai ateis laikas, kai atsisveikinsime ir eisi į mokyklą (ekrano užsklanda - muzika „Sudie, darželis). O laikas lekia labai greitai. Baigsi mokyklą, įgysi profesijas ir žinau bei tikiu, kad tapsi labai protingas, malonus ir geri žmonės(ekrano užsklanda – „Mokos metai, nuostabu“).

Kaip norėčiau pamatyti visus, kai užaugsi.

Pasvajokime truputį. Ar tau patinka svajoti?

Vaikinai, jūs norite įsivaizduoti, kad esate ant studijų slenksčio, beveik suaugę ir jums reikia pasirinkti profesiją.

Mano metai auga

Bus septyniolika.

Kur tada turėčiau dirbti?

Ką daryti norint dirbti?

(V. Majakovskis)

Kokia nuostabi eilutė! Taip, pasaulyje yra daugybė profesijų ir labai sunku išsirinkti savo.

2. Turimų žinių atnaujinimas.

Ir kuo tu nori būti? (žr. kiekvieną vaiką)

Kodėl pasirinktum šią profesiją?

Ką tu žinai apie šią profesiją?

Ar manote, kad yra moterų ir vyriškų profesijų?

Kodėl taip manai?

O kokios profesijos yra drąsios, drąsiems ir stiprūs žmonės?

Kokioms profesijoms reikia malonių ir dėmesingų žmonių?

Vaikų atsakymai.

Žinote, aš irgi nuo vaikystės norėjau tapti balerina, bet tapau mokytoja ir tuo labai džiaugiuosi. Mėgstu savo profesiją, labai mėgstu dirbti su vaikais ir labai mėgstu su tavimi šokti.

- Sakykite, ar žinote, ką turite padaryti, kad pasirinktumėte profesiją?

Vaikų atsakymai.

Suvokti, kad būtina gerai išmokti įvairias profesijas ir pasirinkti.

Vaikinai, ar norite šiek tiek pažaisti ir įminti mįsles? Tada atidžiai stebėkite!

(Žiūrėkite pristatymą spėliodami mįsles.)

Naujų žinių ar įgūdžių atradimas.

Man mirksi šviesoforas, klastinga ugnis laimės

Jis žino, kad aš esu ... Tas, kurio vardas ... ( Vairuotojas .) (Ugniagesys) Neišspręs paciento problemų, Jis tikrai žino, kad vaikai:
Jis gydys visus ligonius... Jie skaniai maitinasi...
(Gydytojas.) (Virėjas)

Baldai, duona ir agurkai Ištempta drobė, dažai, trikojis Parduokite mums... (Pardavėjai) Nupieškite paveikslą iš gyvenimo... ( Menininkas)

Su sunkiu krepšiu aplenkia teritoriją, Kiekvienas namo gyventojas žino -
Jis deda mums laiškus į dėžutę ... Šis namas buvo pastatytas ...
(Pastininkas) (Statybininkas.)

Jis ne pilotas, ne lakūnas,

Jis neskraido lėktuvu

Ir didžiulė raketa.

Vaikai, kas, pasakykite man, ar tai? (Astronautas)

Mokytoja svečiams įteikia nuotraukų albumą:

Mieli svečiai, pažiūrėkite mūsų nuotraukų albumą,

ir kreipiasi į vaikus:

Labai norėčiau, kad šiame albume būtų gydytojos Julijos, gaisrininko Seryozha nuotrauka. Tačiau šis laikas dar labai toli. Mieli būsimi specialistai, kaip galite man padėti?

Vaikų atsakymai. (Atsakykite į atsakymą, kad galite piešti save būsimoje profesijoje)

Norėčiau pamatyti tavo piešinius.

Ar norite piešti save būsimoje profesijoje?

Tada pasirinkite medžiagas, mano jaunieji menininkai, ir kibkite į darbą.

Sunkumas situacijoje.

Prisiminkite, kad grafito pieštuku nebūtina piešti visų smulkių detalių, o tik pagrindines dalis. Pakvieskite vaikus pirmiausia padaryti eskizą ant atskiro popieriaus lapo, atkreipkite dėmesį, kad pageidautina pavaizduoti profesiją su atributika, jei vairuotojas yra automobilis, jei parduotuvėje yra prekės ir pan.

Baigus piešti .

Šiandien mane labai nudžiuginote. Kokie nuostabūs piešiniai liks kaip atminimas jūsų grupės albume. Esu jums labai dėkingas už jūsų darbą.

Kol piešiniai džiūsta, ar norite dar pažaisti? Jei norite, pasiskirstykite į 2 komandas.

Kūno kultūra - žaidimas "Kas yra nereikalingas?" (Jei reikia)

Ant vienos lentelės atributika įvairioms profesijoms. Ant priešingų stalų yra tam tikrų profesijų lėlės 2 komandoms.

Pasiūlykite išsirinkti lėles savo komandai.

Žaidime vaikai turi pasirinkti atributiką savo komandos lėlėms.

Rezultatas. Analizė.

Kiekvienam vaikui:

Ką padarei geriausiai?

Ką galite pasakyti apie savo darbą?

Ką dar norėtum nupiešti?

Kas tau šiandien nepasisekė?

Kas jums padėjo atlikti šį darbą?

Kaip manote, kieno darbai tiksliausiai atspindi būsimą profesiją?

O gal atsitinka taip, kad šios profesijos nesirinksite ateityje?

Kaip manote, ko trūksta jūsų piešinyje?

Vaikinai, ar žinote savo tėvų profesijas?

Jūsų tėvai mums padovanojo dovaną – fotoreportažą apie savo profesijas. Šį vakarą būtinai patikrinsime.

Popietę žiūrėkite pristatymą su tėvų nuotraukomis.