Цікаві завдання на 1 вересня. Ігрова програма «День першокласних уроків. Гімн рідної школи

  • 19.04.2020

Світлана Сеньків
"Маша йде до школи". Театралізовано-ігрова програма для першокласників. День знань

Маша йде до школи.

(театралізовано – ігрова програма для першокласників)

Сцена урочисто оформлена. Під музику вибігає Заєць.

Заєць: Привіт, хлопчики та дівчата Говорять незабаром свято – перше вересня. Як сьогодні? Ой, спізнився ... а ви Машу не бачили? Машу – маленьку дівчинку першокласницю. А серед вас є Маша? Ні, а де ж моя Маша? Машазнову збирається піти в школу. Я вже чую її кроки. Хлопці, давайте зустрінемо Машу гучними оплесками та крикнемо їй "ура!".

Музика на вихід Маші, але виходить Бабуся. Заєць разом із дітьми плескає та кричить

Заєць: Маша?

Бабуся: Так, Маша. Але тобі Марія Іванівна!

Заєць: А де наша Маша?

Бабуся: Ах, ти про мою онучку? Так вона ще вдома, збирається у школу. А я бабуся Маші – Марія Іванівна. Щось її справді довго немає. Піду їй допоможу зібрати портфель, а ви, хлопці, поки послухайте, як співає.

Концертний номер

Виходить Машатягне величезний мішок.

Заєць: Що це?

Маша: Мій портфель, мені бабуся зібрала

Заєць: Давай подивимося чого ти там набрала

Заєць та Машадістають речі з мішка і обговорюють їх необхідність школі.

Виходить бабуся.

Бабуся: Маша - розгублена, як ти зібралася йти в школу без портфеля?

Маша: Я з портфелем (Показує на мішок)

Бабуся: Це ж твої іграшки, які тобі в школі не знадобляться. А портфель твій ось (Подає Маші портфель). Хлопці, а ви знаєте, що має лежати у вашому портфелі? От і перевіримо.

Гра «Що лежить у портфелі?»

Маша: Все, все я пішла в школу(Машавистачає портфель і біжить, у дверях стикається з ведмедем)

Маша: Ой ... Ведмедик, Ведмедик, а я в школу йду.

Машадивиться на букет в лапах ведмедя.

Маша: Це мені? (ведмідь негативно хитає головою)А кому? А для кого? Для бабусі? Для хлопців?

Бабуся: Що ти Машенька, цей букет для твоєї вчительки А ви, хлопці, подарували квіти своїм вчителям?

Маша: Ведмедик, давай букет .... зараз я подарую його вчителю Ой-ей! Вчителів-то скільки, а букет один. Ведмедик, Ведмедик, а в тебе є ще квіти?

Заєць: Це букет для твоєї вчительки А для всіх присутніх вчителів ми з хлопцями зберемо букети зараз.

Гра «Букет»

Беруть участь кілька команд, кожна з яких отримує ватман із намальованою вазою та стеблами квітів. Завдання гравців – створити великий гарний букет, приклеївши паперові квіти до стебел. Результат – гарний настрій, а букет можна подарувати вчительці.

Заєць: Для всіх першокласників, їхніх батьків та вчителів музичний подарунок…

Концертний номер

Бабуся: Хлопці, ви вмієте дружити?

Заєць: А хто краще вміє дружити дівчата чи хлопчики? Нічого не зрозумів. Визначатимемо найдружніших за оплесками.

Маша: Дівчата, давай плескати голосно - голосно ляскати 3-4!

Заєць: Ні, хлопчики все-таки дружніші Хлопчики!

Бабуся: А в школідівчинки дружать з хлопчиками, хлопчики з дівчатами. Усі дружать класами. Ви прийшли разом із своїми однокласниками?

Гра «Колони»

У грі беруть участь кілька команд, вишикувавшись у колони. Кожна команда повинна рухатися лише під певну музику, кожна має свою. Звучить музика – команда рухається по залі, решта в цей час стоять, є одна загальна композиція, під яку переміщуються всі команди.

Маша: Я тепер така готова Можна розпочинати навчальний рік!

Виходить ведмідь із дзвіночком у руках.

Бабуся: Нехай прозвучить для Маші та хлопців перший шкільний дзвінок.

Маша: Давай, Мишко, дзвони!

Усе: Ура!

Маша: Відкриваю оголошеним, тобто оголошую відкритим навчальний рік!

Єрмакова Олена Миколаївна
вчитель початкових класів
МКОУ Аннінська ЗОШ № 3 з УІОП
Воронезька область

Цілі уроку:

  1. створити умови для позитивної мотивації до навчання у першокласників шляхом застосування ігрових форм навчання;
  2. активізувати емоційний фактор;
  3. розвивати комунікативні навички учнів, керуючись принципами довіри, підтримки, творчості та успіху.

Обладнання:

  • для вчителя:медіапроектор, екран
  • для учнів: подарунки, повітряні кульки

Здрастуйте, дорослі! Привіт, діти! День незвичайний сьогодні у світі - Музика всюди, посмішки та сміх - Школа відчинила двері для всіх. І не сумуйте, дівчата, хлопчаки, За іграм, витівками та казковими книжками, Зі шкільного життя все починається, В країну Знань ми вирушаємо!

Слайд 2

Доброго дня мами, тата, наші гості та, звичайно ж, наші найголовніші гості – це ви хлопці. Ось і настав вам цей святковий, хвилюючий і пам'ятний день – ви стали учнями. Продзвенів перший шкільний дзвінок, і ви зробили перший крок у прекрасну країну Знань. Тут на вас чекають дивовижні відкриття, зустрічі з цікавими героями книг, заняття спортом та музикою і, звичайно ж, добрі, надійні друзі. Попереду ви матимете багато важливих подій, але цей день буває у кожної людини лише один раз. Запам'ятайте його. Ви стали школярами.

Слайд 3

Я вас вітаю з Днем Знань. Будьте наполегливими, цікавими, акуратними і у вас все вийде. Мине зовсім небагато часу, і ви станете дорослими. А поки бажаю вам радісно та впевнено крокувати дорогами країни Знань, розгадати та пізнати таємниці нашого прекрасного світу.
Школа стане для вас другою домівкою, ви знайдете багато нових друзів. У цій кімнаті, яка називається класом, ви щодня отримуватимете особливі подарунки. Але це не іграшки та не цукерки. Це знання.
Хто ж вам у цьому допоможе? Відгадайте загадку:

Є Аліна та Альбіна Дві Валерії та Данило, Аня, Слава, Ліля, Діма. Соня, Ваня та Єгор Ярослав, Олег, Артур. Дві Вікторії та Сергій. Михайло, Катерина, Боря, Олена, Коля та Карина Школа наша вас зустрічає І успіхів вам бажає. Я - велика родина батьків. Здогадалися? Я – …. (Вчитель)

Так, я ваша вчителька. Ми з вами вже знайомі, але для тих, хто призабув, я нагадаю, мене звуть Олена Миколаївна. Я передам вам, мої дорогі учні, всі свої знання, щоб ви виросли розумними, добрими, працьовитими. Шкільні роки - це найчудовіші та веселі роки. Вони такі цікаві. Що ви без кінця дивуватиметеся! Особливо запам'ятовується і залишається надовго у пам'яті те, що відбувається вперше.
Посміхніться один одному, і на мій сигнал нехай кожен голосно скаже своє ім'я. А я намагатимусь всіх почути.

Слайд 4

Тепер ви всі знайомі одне з одним. І можемо вирушити у незвичайну подорож до країни Знань.
Ми подорожуватимемо нею багато днів. Потрібно лише відкрити замок. Для цього нам треба бути дуже уважними. Тоді двері й відчиняться.
Я ставитиму питання, а ви там, де треба, кажете - Я.

Вчитель:Хто любить шоколад?
Діти:Я.
Вчитель:Хто любить мармелад?
Діти:Я.
Вчитель:Хто любить груші?
Діти:Я.
Вчитель:Хто не миє вуха?
Діти:Грязнуля.
Вчитель:Хто любить апельсин?
Діти:Я.
Вчитель:Хто любить мандарин?
Діти:Я.
Вчитель:Хто п'є бензин?
Діти:Авто.
Вчитель:Увага, відкриваю.

Слайд 5

Тепер двері в Країну Знань відчинені, І можемо вирушити в незвичайну подорож.
Я пропоную вам відправитися в нашу подорож цим чудовим поїздом. Дорогою нам зустрінуться станції, на яких ми зробимо зупинки. Але якщо ця подорож незвичайна, то станції нам зустрінуться незвичайні – чарівні. Нам належить виконати всі завдання і наприкінці нашої подорожі на нас чекає сюрприз. Всі готові? Ну, тоді в дорогу! Помахати вашим батькам ручкою.
"Ту-ту!" - наш поїзд вирушає. (Імітація руху поїзда)

Станція «Відгадай-ка»

Слайд 6

Наш поїзд робить першу зупинку на станції «Відгадай-ка». Тут нас зустрічає Буратіно. Він приготував запитання та завдання.
Варто веселий, світлий будинок,
Спритних діток багато в ньому,
Там пишуть і вважають,
Малюють та читають.
- Що це за чарівний дім?
(Школа)

Слайд 7

Сьогодні ви переступили поріг нашої школи. У кожній школі є свої правила, які має виконувати кожна дитина. Бажаєте знати які?

Слайд 8-17

  1. Вранці рано прокидайся,
    Добре вмивайся.
    Щоб у школі не позіхати,
    Носом парту не клювати.
  2. Одягайся акуратно,
    Щоб дивитися, було приємно.
    Форму сам погладь, перевір,
    Ти великий тепер.
  3. Приручай себе до порядку,
    Не грай з речами в хованки,
    Кожною книжкою дорожчі,
    У чистоті портфель тримай.
  4. На уроках не хихікай,
    Стілець туди - сюди не рухай,
    Педагога поважай
    І сусідові не заважай.
  5. Відповісти хочеш – не галасуй.
    А тільки руку підніми.
    Відповісти хочеш - треба встати,
    Коли ж сісти дозволять – сядь.
  6. Парта – це не ліжко
    І на ній не можна лежати.
    Ти сиди за партою струнко
    І поводься гідно.
  7. Не дражнись, не пізнайся,
    У школі всім допомогти намагайся,
    Даремно не хмурись, будь сміливішим
    І знайдеш собі друзів.
  8. Ось і всі мої поради,
    Їх мудріших і простіше немає,
    Ти, друже, їх не забудь -
    До Країни Знань тримайся шлях.

Молодці! Перше випробування витримали. Випробування друге, відгадайте загадки.

Запитання 2.

  1. Новий будинок несу в руці,
    Двері будинку на замку.
    Тут мешканці паперові,
    Усі жахливо важливі .
  2. (Портфель)

  3. То я в клітку, то в лінійку,
    Написати на мені зумій - ка,
    Можеш і намалювати,
    Що я?
  4. (Зошит)

  5. Не схожий на чоловічка,
    Але має він серце.
    І роботі цілий рік
    Він серце віддає.
    Пише він, коли диктують,
    Він і креслить, і малює,
    А сьогодні ввечері
    Він розфарбує мені альбом.
  6. (Олівець)

    Слайд 20

  7. Я люблю прямоту,
    Я найпряміша,
    Зробити рівну межу
    Усім допомагаю.
  8. Слайд 21

    (Лінійка)

  9. Свою кіску без побоювання
    Вона вмочує у фарби.
    Потім забарвленою кіскою
    В альбомі водить сторінкою.
  10. У мене замурзана спинка.
    Але совість у мене чиста
    Помарок стерла я з листа.
  11. (Гузинка)

    Слайд 23

  12. Я потрібна вам для порядку
    Даремно сторінки не гортай.
    Там, де я лежу, читай.
  13. (Закладка)

    Слайд 24

  14. Що за паличка у руці
    Швидко креслить на листку?
    Все, що потрібне, написав?
    Поклади її в пенал!
  15. (Ручка)

    Слайд 25

  16. Я всіх знаю, всіх навчаю.
    Але сама завжди мовчу.
    Щоб зі мною потоваришувати,
    Потрібно грамоті вчитися.
  17. Немає ні річки, ні ставка,
    Де води напитися?
    Дуже смачна вода
    У ямці від копитця.
  18. («Сестриця Оленка і братик Іванко»)
  19. А дорога далека,
    А кошик нелегкий,
    Сісти б на пеньок,
    З'їсти б пиріжок.
    ("Маша і Ведмідь")
  20. З'явилася дівчинка в філіжанці квітки,
    А була та дівчинка не більше нігтики.
    Хто читав таку книжку,
    Знає дівчинку – малечу.
    («Дюймовочка»)
  21. Красна – дівчина сумна,
    Їй не подобається весна,
    Їй на сонечку тяжко,
    Сльози ллє бідолаха!
    («Снігуронька»)
  22. Всіх на світі він добріший,
    Лікує він хворих звірів.
    Він відомий, відомий.
    Добрий лікар...
    (Айболіт.)
  23. Біля лісу на узліссі
    Троє їх живе у хатці.
    Там три стільці та три кружки,
    Три ліжка, три подушки.
    Вгадайте без підказки,
    Хто герої цієї казки?
    ("Три медведі")
  24. На галявині біля дубка
    Крот побачив два грибки,
    А подалі, у осінь
    Він знайшов ще один.
    Хтось відповісти нам готовий.
    Скільки кріт знайшов грибів? (2+1=3)
  25. Ми вважали дірки у сирі,
    3 + 2 всього … (5)
  26. Під деревом 4 лева
    Один пішов, залишилося. (3)
  27. Скільки бубликів у мішок
    Поклав ти, Півнику?
    - Два, один дідусеві дамо,
    І залишиться…. (1)
  28. Знайшов 5 ягідок у траві,
    Одну я з'їв, лишилося …. (4)

(Пензлик)

Слайд 22

(Книга)

Слайд 26

Ви чудово впоралися із завданням.
Давайте попрощаємося з Буратіно, скажімо «Спасибі!» за цікаві завдання. Чи готові продовжувати подорож?
Тоді вирушаємо на наступну станцію. "Ту-ту!" (імітація руху поїзда)

Станція « Читай-ка»

Слайд 20

На цій станції нас зустрічає Червона Шапочка. Вона хоче подивитися, як ви знаєте казки та їхніх героїв.
З яких казок ці рядки?

Молодці! Попрощаємось із Червоною Шапочкою. Та в дорогу до наступної станції!
"Ту-ту!" (імітація руху поїзда)

Слайд 21
Слайд 22

Станція «Математична»

На станції «Математичної» нам належить вирішити завдання.
Завдання 1. Геометричне.
Подивіться, хто нас зустрічає! Це математичне порося. З яких геометричних фігур складається це порося?
Скільки трикутників? (3)
Скільки гуртків? (7)

Завдання 2.
А зараз побачимо, як ви вмієте вирішувати завдання. Але будьте дуже уважні!

Молодці! Ви впоралися з усіма завданнями. І зараз ми прибуваємо до нашої кінцевої станції – країни Знань.

Слайд 23
Слайд 24

Ось і закінчилася наша перша подорож країною Знань. Шлях у Країну знань для вас є відкритим.
Успіхів та удач вам у Країні Знань! На згадку про цей день я дарую вам ось цей наказ першокласнику з чарівною ручкою – талісманом, яка вам допомагатиме важку хвилину.
Але це не лише ваше свято, а й свято всієї родини. Сьогодні хвилюються і бабусі, і мами, тата.
Шановні батьки! Сьогодні ваша дитина стала першокласником. Я вітаю вас із цією чудовою подією. Вірю, що шкільні рокистануть і для вашої дитини, і для вас чудовим часом, принесуть вам радість, щастя, успіх. Рада, що саме ваші діти будуть поруч зі мною чотири роки, доставлятимуть мені радість спілкування з ними. Разом з вами ми роститимемо майбутньої Людини. Завжди рада почути ваші побажання, поради. А поки що прийміть мої поради. Я сподіваюся, що слідуючи цим порадам у вас з дитиною будуть складатися прекрасні стосунки.
(Вчитель роздає листочки з порадами для домашнього ознайомлення батькам)

А зараз, хлопці, найцікавіше. Візьміть чарівну ручку та напишіть на листку своє ім'я. Я хочу, щоби ви загадали бажання. Але обов'язкова умова: це бажання має бути обов'язково пов'язане зі школою. А тепер подивіться нагору. (Над кожною дитиною висить повітряна кулька) Це ваш наступний подарунок. Щоб ваше бажання виповнилося, ми зараз зробимо таке. Коли я скажу, ваші батьки допоможуть вам прив'язати цей листочок до повітряної кульки. Всі разом організовано ми вийдемо у двір нашої школи і по моїй команді на рахунок «Раз, два, три, кулька мій, лети!» одночасно відпустимо ці кульки. І ваше бажання обов'язково здійсниться!

Презентація у форматі.ppt та конспект уроку у форматі.doc об'ємом 2,4 Mb

Сценарій ігрової програми для першокласників «Подорож до Країни Знань»

Опис роботи: Дана методична розробкабуде корисною для вчителів початкових класів. Ігрова програма«Подорож у Країну Знань» орієнтована на першокласників, рекомендується використовувати цей сценарій на 1 вересня. Захоплюючі завдання та ігри допоможуть першокласникам познайомитися з учителем, один з одним, зі школою.

Цілі:

створити умови для позитивної мотивації до навчання у першокласників шляхом застосування ігрових форм навчання;

Активізувати емоційний фактор;

Розвивати комунікативні навички учнів, керуючись принципами довіри, підтримки, творчості та успіху.

Обладнання: кулі, стінгазети для прикраси класу; казковий поїзд, дзвіночки-квитки (за кількістю учнів), телеграма, прапорці з назвами станцій, картинки із зображенням казкових героїв, велика коробка для посилки, літери на магнітах.

Хід свята

1. Організаційна частина, вітання.

(Діти заходять до класу, розсаджуються за парти, звучить пісня «Першокласка»)

Здрастуйте, дорогі хлопці! Ось і настав довгоочікуваний день, коли ви вперше прийшли до школи. Я впевнена, що ви дуже чекали, коли ж настане цей день! Ще вчора вас називали малечами, а сьогодні говоритимуть «учень», «школяр», «першокласник». Я вітаю вас із початком шкільного життя, бажаю бути добрими, чесними, добре вчитися, знайти багато нових друзів. Я ваша перша вчителька, мене звуть Наталя Юріївна. А щоб нам з вами познайомитись, я пропоную пограти у гру «Наші імена». Я називатиму імена, а ті, хто почує своє ім'я, вибігатимуть до мене. (продовжується доти, доки не будуть названі всі діти)

2. Основна частина.

Молодці, хлопці! Ну от ми з вами і познайомилися! Хлопці, сьогодні незвичайний день – свято «День Знань», і я хочу вам сказати, що трапляються просто дива якісь. Дивіться, яку телеграму сьогодні я отримала (показати телеграму). Ця телеграма від Королеви Країни Знань для учнів 1 «а» класу для нас з вами! Чи читатимемо телеграму?

(Зачитується телеграма)

Телеграма

Здрастуйте, хлопці! Поспішаю привітати вас з першим шкільним днем ​​і запрошую в першу подорож Країною Знань!

Ваша Королева Країни Знань

Ну, що, хлопці, вирушимо у подорож до Країни Знань?

Я пропоную подорожувати цим поїздом, тільки мені здається, щоб їхати поїздом, нам чогось не вистачає?

Звісно, ​​квитків.

У вас є квитки? І я не маю. Але дивіться, разом із телеграмою Королева Країни Знань надіслала нам і квитки, але щоб їх отримати, ви повинні назвати по одному предмету шкільного приладдя.

(Діти називають по черзі шкільне приладдя, за відповідь отримують квиток-дзвіночок)

Ну що, всі отримали квитки? Тоді ми можемо вирушати в дорогу! Дорогою нам зустрінуться станції, на яких ми зробимо зупинки. Але якщо ця подорож незвичайна, то й станції нам зустрінуться незвичайні – чарівні. Нам належить виконати всі завдання і наприкінці нашої подорожі на нас чекає сюрприз. Всі готові? Ну, тоді в дорогу! Закриваємо очі, поїхали! (включається аудіозапис звуки поїзда, що рухається)

Ой, дивіться, ми потрапили до Країни Знань, і наш поїзд робить першу зупинку на станції «Шкільних правил».

Хлопці, а як ви думаєте, яких правил потрібно дотримуватися в школі?

(Розмова з дітьми про правила поведінки у школі)

Хлопці, які запам'ятали правила поведінки? Чудово! А давайте перевіримо. Вставайте все зі своїх місць. Я читатиму вам чотиривірші про поведінку в школі, якщо ви згодні з тим, що треба саме так чинити, ви піднімаєте руки, високо стрибаєте на місці і кажете "І я!" . Якщо не згодні і не будете так чинити, мовчки присідаєте. Домовилися? Поїхали!

Усі домашні завдання

Я чітко виконуватиму.

На урок без запізнення

Вранці вдаватимуся.

Вдома ручку не забуду

І зошит, і олівець.

А забув — ревтиму я буду

На весь клас, весь поверх.

На уроках обіцяю

Не шуміти і не балакати.

Якщо й відповіді не знаю,

Підніматиму руку.

А під час зміни

Обіцяю не шуміти,

Не збивати людей та стіни,

Чи не штовхатися, як ведмідь.

Буду спритним, буду сміливим,

Буду я у футбол грати.

Значить, буду раз у раз

М'ячик у вікна забивати.

Буду розумним та веселим,

Робити добрі справи,

Щоб мене рідна школа

Як рідного, прийняла.

Молодці, хлопці! Сідайте усі на свої місця. Поїхали далі!

Хлопці, на мою думку, наш чарівний потяг знову зупиняється - ми прибули на станцію «Математична». На цій станції я пропоную вам розв'язати веселі завдання. Згодні?

1.На галявині біля дубка

Він знайшов ще один.

Хтось відповісти нам готовий.

Скільки кріт знайшов грибів? (3)

2.Ми вважали дірки в сирі,

3 + 2 всього … (5)

3.Під деревом 4 лева

Один пішов, лишилося… (3).

4. Скільки бубликів у мішок

Поклав ти, Півнику?

Два, один дідусеві дамо,

І залишиться…. (1).

5.Знайшов 5 ягідок у траві,

Одну я з'їв, лишилося ….(4).

6.На березі 3 синички

Продавали перчатки.

Прилетіло ще 5,

Скільки продаватимуть? (8)

7.5 малюків-ведмежат

Мама поклала спати.

Одному не спиться,

А скільки сон хороший сниться? (4)

Молодці, хлопці, впоралися із завданнями! Їдемо далі!

Дивіться, наш чарівний поїзд привіз нас на Поляну ігор. Я пропоную вам трохи відпочити та потанцювати. (включається пісня «У жирафа плями…» О.Желєзнової, виконуються рухи під музику)

А ось і наступна станція – «Читай-ка».

На цій станції я пропоную вам пограти в гру «Дізнайся казкового героя». Згодні? (Діти відгадують героя, вибирають картинку з його зображенням і прикріплюють на дошку)

1. З'явилася дівчинка в філіжанці квітки,

А була та дівчинка не більше нігтики.

Хто читав таку книжку,

Знає дівчинку – малечу. (“Дюймовочка”.)

2. Красна - дівчина сумна,

Їй не подобається весна,

Їй на сонечку тяжко,

Сльози ллє бідолаха! (“Снігуронька”.)

3. Всіх на світі він добріший,

Лікує він хворих звірів.

Він відомий, відомий.

Добрий лікар ... (Айболіт.)

4. У батька був хлопчик дивний,

Симпатичний, дерев'яний,

І любив тата сина-

Шалунишку ... (Буратіно)

5. У Простоквашино живе,

Все господарство там веде.

Адреса точна я не знаю.

Але прізвище – морське. (Кіт Матроскін)

6. Щоб злетіти над землею,

Ступа їй потрібна з мітлою. (Баба Яга)

7. Любить мед, друзів зустрічає

І бурчалки складає,

А ще - пихтелки, кричалки, сопілки ... Ух!

Смішне ведмежа ... (Пух)

8. Бабуся онучку дуже любила,

Шапочку червону їй подарувала.

Дівчинка забула своє ім'я.

Ну, підкажіть, як її звали. (Червона Шапочка)

Молодці, хлопці! Продовжуємо нашу подорож Країною Знань!

Ой, хлопці, на мою думку, ми потрапили в чарівний ліс, на деревах у цьому лісі ростуть літери! Вони пропонують нам відгадати загадки. Відгадуватимемо?

(Діти відгадують загадку, вибирають букву-відгадку та прикріплюють на дошку)

1. Є такий закон у нас,

Я міняти його не вправі -

Ця літера щоразу

Хоче всередину мене направити! (В)

2. Ходить з паличкою, на жаль,

Сторінками буква...(Ы)

3. Давно відомо дітям усім:

Корова знає букву...(М)

4. Обруч, м'яч та колесо,

Вам нагадають букву...(О)

5. Приміряє лев шинель,

А шинель під буквою …. (Л)

6. У старому дереві дупло

Ну зовсім як буква ... (О)

7. Погоджуєшся коли,

З нею ставиш літеру «а»,

А коли поставиш "о" ти,

Отримуєш просто ноту! (Д)

8. Літеру «пе» перевернули,

Справа хвостик пристебнули,

Загорнули на кінці,

Вийшла буква...(Ц)

9. Що за голосна така,

Не проста, а подвійна,

І присягнутися я готовий -

Немає її на початку слів! (И)

На дошці: ВИ МОЛОДЦІ

Хлопці, що за запис у нас вийшла на дошці?

Ви справжні молодці! Продовжимо подорож?

Хлопці, ми з вами прибули на останню станцію – «Намалюй-но», на цій станції я пропоную вам посадити наше класне «Дерево дружби», яке допоможе нам потоваришувати. Для цього кожному з вас необхідно обвести свою долоню, написати на ній своє ім'я, розфарбувати її і ми разом приклеїмо її на «Дерево дружби». (Діти працюють, вчитель допомагає)

Дивіться, яке гарне пишне дерево ми з вами посадили. Я сподіваюся, що з кожним днем ​​воно ставатиме вище, міцніше, так само, як міцнітиме наша з вами дружба!

А наша подорож добігла кінця, нам час повертатися, але ви не засмучуйтесь, ми ще не раз повернемося до Країни Знань. Королева Країни Знань не хоче вас відпускати без подарунків. Дивіться, яку посилку вона вам приготувала! (Вчитель показує коробку-посилку)

Дивитимемося, що в цій посилці? Відчиняємо!

(Відкрити посилку спільно з дітьми)

У посилці підручники! Адже без підручників ви не можете стати справжніми учнями та подорожувати Країною Знань. (лунають підручники)

Ось тепер ви справжні учні! Я ще раз вітаю вас із початком шкільного життя та пропоную продовжити наше свято чаюванням!

Поряд із підготовленими, ми сьогодні вирішили підготувати сценарій 1 вересня для першокласниківвдома. Свято ж продовжується у наших маленьких дітей.

На вході напис: «З 1 ВЕРЕСНЯ!» Стіни кімнати прикрашені жовто-червоним листям і цифрами від 0 до 9, на стелі висять різнокольорові повітряні кульки, по підлозі розкидане осіннє листя. Фоном грає пісня на музику В. Шаїнського.

Ведучий (за бажанням стилізований під Незнайку – на обличчі ластовиння, яскраві вільні укорочені штани, клоунські черевики, великий блакитний капелюх з полями, ромбоподібна зелена краватка):

— Здрастуйте, хлопці, хлопчаки та дівчата! Давайте знайомитись — мене звуть Незнайко.

Всі по черзі починають представлятися Незнайку, хлопчики тиснуть руку.

— Я прибув до вас із «Сонячного Міста», щоб привітати Вас з початком нового навчального року, побажати вам хороших оцінок та цікавих знань та весело провести з вами час.

— Ви згодні взяти участь у конкурсах та пограти зі мною у різні ігри?

Діти хором:

— Тоді оголошується інтелектуальний конкурс «Розумники та розумниці», де за кожну правильну відповідь видаватимуться жетони (круглі жовті смайлики), зберігайте їх до кінця свята.

І я прийшов Вас усіх привітати.

Зараз перевіримо, хто з вас

У якому зібрався нині клас?

Питання перше – загадка:

З листочками, а не кущ,

Пошита, а не сорочка,

Розповідає, а не людина. (Книга)

Загадка друга:

Розумний Степашка

Цілий рік в одній сорочці.

Чистим полем пробіжиться –

Слідом за ним тягнеться. (Олівець)

Загадка третя:

Мене чекають, просять, зазивають,

А як прийду, всі тікають. (Дощ)

Загадка четверта:

Біжить, а не кінь,

Шумить, а не ліс. (Вода)

Діти відповідають на запитання та отримують веселі жетони, якщо хтось утруднюється старші діти, дорослі та ведучий задають навідні питання, підказують.

Незнайка:

— Тепер пограємось у гру «Грибник». Зараз у лісі багато грибів і все роблять запаси на зиму, чи зможете ви стати грибниками? Переможе у грі той, хто збере найбільше їстівних грибів.

Ведучий показує учасникам та глядачам роздруковані на кольоровому принтері гриби, розкладаючи їх віялом у руках: білі гриби, лисички, моховики, поганки, підберезники, подосиновики, маслюки, опеньки, мухомори тощо.

Фоном грає весела дитяча пісенька, наприклад, на музику Рибнікова.

Викликаються 2 учасники або набирається 2 команди, залежно від кількості присутніх на святі. Двом хлопцям видаються кошики або цебра і зав'язуються очі. Незнайка розкладає гриби на підлозі або прив'язує їх на заготовлені кілочки. За командою перші гравці розпочинає збір грибів. Якщо хтось складає в кошик отруйні та неїстівні гриби або збивається з маршруту, команда чи глядачі повинні кричати: «НЕ БЕРИ, ЛІВО, НАПРАВО, ВПЕРЕД!». Якщо учасників кілька, то після кожного знайденого гриба естафета передається наступному учаснику і так, доки всі гриби не будуть зібрані. Щоб було цікавіше, після кожного гравця гриби можна переставляти.

Команді-переможцю вручаються пам'ятні призи чи солодощі.

Незнайка:

— Ви молодці, з усіма завданнями впоралися. Тепер подивимося, які ви балакучі. Хто зможе повторити за мною скоромовку, отримає черговий жетон. Охочі піднімають руку (як у школі).

Носить сіно в сіни Сеня,

Сеня спатиме на сіні.

Борошно просіє, Євсей швидше,

А просієш муку –

Спеки калачі гарячі,

Та на стіл подай із печі.

Осіп осіп,

Архіп охрип.

— Іде з козою

Козел косий.

Незнайка:

— І на завершення нашого свята гра «Після дощику». Осінь часто йде дощ і на вулиці калюжі. Спробуємо впоратися із цими перешкодами.

Звучить пісня на музику В. Шаїнського.

На підлозі імітації калюжок із розфарбованого ватману овальних форм. Запрошуються всі бажаючі діти і вишиковуються шеренгою вздовж однієї стіни кімнати, всім видаються по 2 дощечки (або просто по 2 листочки формату А4) і за командою «ПЕРЕД» граючі повинні перейти з одного боку кімнати на іншу, наступаючи тільки на свої переправи. Виграє та отримує приз той, хто прийшов першим.

Незнайка:

— Дякую, хлопці, мені з вами було дуже весело та цікаво, але настав час повертатися до свого «Сонячного Міста» до друзів та однокласників, сісти з ними за одну парту, добре вчитися та отримувати нові знання. До зустрічі у наступному році, до побачення!

Діти хором:

- До побачення!

Після закінчення свята отримані жетони обмінюються на призи, що більше, то суттєвіше заохочення. За бажанням видаються грамоти на звання «САМИЙ РОЗУМНИЙ», «КРАЩИЙ ШУКАЛЬ», «КРАЩИЙ ГОВОРУН» та «САМИЙ ШВИДКИЙ». Робиться спільне фото на згадку про святковий архів.

Адже колись вони були такими. . .

Сценарій свята «День знань»

для 1 класу

На дошці:
Настали дні чудові,
Прийшли ми до 1 класу.
І багато цікавого,
Дізнаємося ми зараз.
Звучить пісня «Першокласка»

Вчитель: Дорогі хлопці! Шановні мами та тати, бабусі та дідусі! Ось і настав довгоочікуваний день, коли ви вперше прийшли до школи, країни Знань. Я впевнена, що ви з нетерпінням чекали на цей день. Ви помітили, що кожен із вас цього дня трохи подорослішав? Ще вчора вас називали дітьми, малюками, а з сьогоднішнього дня про вас говоритимуть: Це учень, школяр. А цікаво, чи тут зібралися? Давайте перевіримо.

Дбайливі дівчата тут?

Розумні хлопці?

Дбайливі мами?

Добрі та ласкаві бабусі та дідусі?

Тоді можна розпочинати!

Вчитель:
Ошатні! Парадні! Такі ненаочні!
Причесані, із бантиками дівчата прийшли!
І хлопчики чудові! Такі симпатичні,
Такі акуратні, з букетами прийшли!
Усі колишні пустуни – сьогодні першокласники.
Сьогодні всі добрі, таких хлопців я чекаю!


Вчитель: Настав час і познайомитися. Я ваша учителька. Звати мене Любов Олександрівна. Я дуже чекала на зустріч з вами, думала про вас.
Подивіться довкола – це наш кабінет, у якому ми навчатимемося. Він чистий, світлий, гарний. Таким його допомогли зробити ваші батьки. Намагатимемося, щоб він залишався таким цілий рік.
У цій кімнаті, яка називається класом, ви щодня отримуватимете особливі подарунки. Але це не іграшки та не цукерки. Це знання. Я передам вам, мої дорогі учні, всі свої знання, щоб ви виросли розумними, добрими, працьовитими. Я вітаю вас із першим шкільним днем ​​і бажаю добре вчитися та добре працювати. Разом нам належить не тільки вчитися читати, писати і рахувати, грати і веселитися, але ще й сумувати, радіти своїм успіхам та успіхам своїх товаришів, думати, розмірковувати. Скільки добрих учнів сиділи за цими столами. Я, сподіваюся, що ви будете з цікавістю вчитися, з повагою ставитися до вчителів, брати активну участь у всіх шкільних заходах.
- Хлопці, як назвати нас усіх одним словом? (школярі, учні, першокласники)
Відгадайте загадку:
Варто веселий світлий будинок,
Дітей моторних багато в ньому;
Там пишуть і вважають,
Малюють та читають!
(школа)

- Чим займаються хлопці у школі?
- Молодці! Отже, ви прийшли до школи, а чи знаєте ви, як потрібно поводитися в класі, на уроці? Нині наші хлопці розкажуть правила учня у школі.
Правила першокласників.
Поради першокласникам. Вірші розповідають учні .
13. На уроці не позіхай,
Сміливо руку піднімай.
Тільки з місця не кричи,
Не крутись і не скачи.
Відповідай красиво, виразно,
Щоб усім було зрозуміло.
14. У школі всі мають вчитися,
Тут не можна, друже, лінуватися.
Не швидше пройде урок,
Якщо думати про дзвінок
І вчителі не слухати,
А під партою грушу їсти.
15. Знай: під час перерви
Ніколи не стій біля стіни.
Краще в ігри пограй,
Дошку витри, поговори.
Як дівчата та хлопчики,
Підготуй до уроку книжки.
16. Мошок у класі не рахуй,
Слухай все, запам'ятай.
Утримуй портфель у порядку,
Книги, ручки та зошити.
Не забудь про свій щоденник:
Адже тепер ти учень.
17. Продзвенів дзвінок - йди,
Дозволу не чекай.
Смійся найголосніше на світі,
Підставляй підніжки дітям
І, як турбо-літак,
Усіх збиваючи, мчися вперед.
18. Ти не скупий, поділись,
Будь добрим, не бійся.
Слабих у класі захищай
І образити не давай.
Треба дружбою дорожити,
Усім сім'єю жити.
19. На уроці не сумуй,
Краще ручку розкрутити.
Погризи трохи прання,
Пальцем зроби в книзі дірку.
Намалюй на парті крейдою,
Всім скажи: "Я зайнятий справою!"
20. Зі здоров'ям не жартуй,
А в їдальню йди.
Там поводься гідно,
Акуратно їж, спокійно.
З повним ротом не говори,
З'їв - посуд прибери.
21. Захотілося в школі спати,
Парта – найкраще ліжко!
Розтягнися на ній красиво
І сопий ліниво.
Якщо викликатимуть -
Попроси їх зачекати.
22. Ти не бігай, як гепард,
Вздовж рядів гарних парт.
Не футболь портфель ногою
Адже він новий і рідний.
Причесися і будь охайним,
Чистим, милим, акуратним.
23. А під час зміни
Розмалюй красиво стіни.
Покажи, як можеш ти
Вийняти зі столу болти.
І, як сміливий лицар у казці,
Подерся мечем-указкою.
24. Після школи відпочинь,
Дорослим удома допоможи.
І домашні завдання
Не залиш, друже, без уваги.
Робити їх намагайся сам:
Без підказок тат та мам.
Вчитель: Сьогодні ви стали першокласниками. Учень! Це почесне звання носять усі жителі країни Знань і його потрібно обов'язково заслужити. Отже, зараз я перевірю, чи готові стати учнями. Для цього ви маєте подолати випробування.
З завтрашнього днявам потрібні шкільні предмети, а які, ви дізнаєтесь,

якщо відгадаєте моїзагадки:

1. Новий будинок несу в руці,
Двері будинку на замку,
А живуть у домі том –
Ручки, книжки та альбом.
(портфель)
2. Розкажи мені, першокласник,
У чому ти носиш у школу гумку?
У чому – фломастери кольорові
І олівці прості?
(пенал)
3. Я все знаю, всіх навчаю,
Але сама завжди мовчу.
Щоб зі мною потоваришувати,
Потрібно грамоті вчитися.
(Книга)
4. Я весь світ зліпити готовий
Будинок, машину, двох котів.
Я сьогодні володар –
У мене є - …
(Пластилін)
5. То я в клітку, то в лінійку,
Написати на мені зумій,
Можеш і намалювати,
Що я?
(Зошит)
6. Не схожий на чоловічка,
Але має він серце.
І роботі цілий рік
Він серце віддає.
Пише він, коли диктують,
Він і креслить, і малює,
А сьогодні ввечері
Він розфарбує мені альбом.
(олівець) 7. Я люблю прямоту,
Я найпряміша,
Зробити рівну межу
Усім допомагаю.
(лінійка)
8. Свою кіску без побоювання
Вона вмочує у фарби.
Потім забарвленою кіскою
В альбомі водить сторінкою.
(пензлик) 9. У мене замурзана спинка.
Але совість у мене чиста
Помарок стерла я з листа. Гумка.
Я потрібна вам для порядку
Даремно сторінки не гортай.
Там, де я лежу, читай.
(закладка) 10. Що за паличка у руці
Швидко креслить на листку?
Все, що потрібне, написав?
Поклади її в пенал! Ручка
Вчитель: Молодці! Це тест ви витримали.

- Хлопці, скажіть мені, як назвати одним словом усі ці предмети? (Шкільне приладдя, канцтовари і т.д.) А куди їх можна скласти, щоб використовувати на уроках? (портфель)

- Правильно, в портфелі повинні лежати все шкільне приладдя, яке ви вгадали в загадках. І зараз перевіримо, чи справжні школярі наші першокласники:естафета-гра «Зберись до школи»

Правила: на столі розкладено навчальні та не навчальні приладдя. Кожному учаснику потрібно добігти до предметів, вибрати один навчальний, назвати його, покласти у портфель, повернутися і передати портфель наступному учаснику. Потім підбиваються підсумки.

- З цим завданням ви справилися швидко і винахідливо, точно знаєте тепер яке шкільне приладдя треба брати щодня на урок! А зараз я хочу перевірити, чи всі хлопці добре підготувалися до школи. Може комусь ще рік будинку треба посидіти?! Слухайте мої вірші.

Я почну, а ви закінчуйте,

Хором, дружно відповідайте

Це я, це я, це всі мої друзі!

(Діти відповідають хором «Це я, це я, це всі мої друзі!»)


Хто ватагою веселою

Зайшов сьогодні до школи?

Хто зберігатиме в порядку

Книжки, ручки та зошити?

Хто з вас із малюків,

Ходить брудний до вух?

Хто з вас, хочу дізнатися,

Любить співати та танцювати?

Відповідайте хором, вмить,

Хто тут головний баловник?

Хто в ліжку цілий день

І кому вчиться ліньки?

А, скажіть мені, хлопці,

Хто вранці заряджає?

І ще одне питання:

Хто собі не миє носа?

Хто одяг береже:

Під ліжко її кладе?

- Молодці, хлопці! Видно ви готувались добре до школи! Цікаво мені дізнатися, що отримуватимете в школі! Хто хоче знати, які оцінки він отримуватиме у школі?

Проводиться гра

«Хто і на які позначки вчитиметься».

Для проведення гри потрібно підготувати 5 карток з оцінками «5» та «4». Цифри на картках зроблені яскраво-червоного кольору. Картки кладуть по колу цифрами донизу. Діти, що беруть участь (за кількістю карток) стають у коло біля карток. Під веселу музику йдуть по колу. Музика зупиняється, діти високо піднімають першу картку з «оцінкою».

- Вважаю, що всіх вас можна прийняти у шкільне братство та привласнити горде звання «ПЕРШОКЛАСНИК». А зараз настав момент для урочистого вимовленняклятви першокласника, після якого ви станете членами великої та дружної шкільної родини школи.
Я зачитую клятву . Ви хором повторюйте «Клянемося»
КЛЯТВА ПЕРШОКЛАСНИКА Вивчити літери, навчитися читати… Клянемося!
Навчитися до літа писати та рахувати… Клянемося
На уроці старатися, і мух не рахувати… Клянемося!
Підручник берегти, не кидати і не рвати... Клянемося!
Виконувати повністю домашні завдання.
Приходити до школи без запізнення… Клянемося
Стати за рік розумнішим і дорослішим… Клянемося!
Стати гордістю батьків та вчителів… Клянемося! Клянемося! Клянемося!
Всі домашні завдання чітко виконуватимемо.
На урок без запізнення вранці вдаватимемося…. Клянемося!
Вдома ручку не забудемо і зошит, і олівець.
А забули – ревти не будемо на весь клас, на весь поверх….. Клянемося!
А під час зміни обіцяємо не шуміти,
Не збивати людей та стіни, не штовхатися, як ведмідь……Клянемося!
Будемо розумними та веселими, робити добрі справи,
Щоб нас рідна школа, як рідного, прийняла… Клянемось!


Вчитель:
Звісно, ​​у школі буде нелегко. Але ж у нас завжди є надійні друзі-помічники. Хто вони? Так, це наші батьки.
Ну що, шановні батьки, ви готові допомагати своїм першокласникам вчитися?
- А ви, діти, поверніться до своїх батьків та послухайте, що вони вам обіцяють.

Дітям у навчанні допоможемо завжди,
Щоб дітьми була школа горда. Так!
Нас не лякає завдань чехарда,
Формули згадати нам нісенітниця. Так!
Будемо спокійні, як у річці вода,
Мудрими будемо, як у небі зірка. Так!
Вставатимемо вранці в холоди,
Щоб встигнути і туди, і сюди. Так!
Смачні страви готуватимемо завжди,
Пестити солодким дітей іноді. Так!
Коли ж завершиться навчання страда,
Разом із дітьми погуляємо тоді. Так!

Вітання батьків. Напутні слова батьків.
Першокласнику від батьків.
1. Ось прийшла бажана година:
Ти зарахований до першого класу.
Ти, друже, послухай нас,
Ми дамо тобі наказ:
Всім про школу розкажи,
Честю школи дорожчі!
Утримуй завжди в порядку
Книжки, прописи, зошити!
У школі має навчитися
Ти читати, рахувати, писати.
Не дозволено лінуватися -
Потрібно робити все на п'ять!

2. Ти повинен знати на «відмінно»:
Битися в школі – непристойно!
Щоб завжди був ти веселий,
Більше співай хороших пісень.
Щоб завжди був здоровий,
Кашу їж, кефір та плов!
Слухай тата, слухай маму
І вчительку теж…
І засвоюй програму,
Якщо що, ми допоможемо!
Якщо виконаєш наказ,
У другій готуйся клас!
3. Цей день запам'ятаєш назавжди:
Школа прийме тебе вперше.
Відчинить ширше свої двері -
І почнеться шкільний тиждень,
А за нею друга, чверть, рік...
Шкільний твій період потече,
Покрочить, побіжить, помчить,
Тільки встигай на «п'ять» вчитися!
Це ще у майбутньому, зараз
Перший раз ти підеш у перший клас.
Знань ще ма-а-ленький запас,
Але з роками ти обженеш нас.

4. Букет квітів у твоїх руках
І ранець новий за плечима,
В очах хвилювання і захоплення,
Стиснеш міцно руку мамі.
Сьогодні головне свято твоє,
Ти перший раз крокуєш до школи,
Ти – першокласник, ти – великий!
Тепер все буде інакше.
5. До першого класу йдеш, друже?
Покажи свій рюкзачок?
Тут пенал, буквар, зошит,
Молодець, навчайся на п'ять!
Ну а щоб на п'ять учитися,
Друг мій, треба не лінуватися.
Треба вранці та в обід літери повторювати!
Відкривати зошит і в ньому писати прописом!
Будуть у тебе оцінки найпристойніші,
Зайчики і сонечки, погодься, адже чудово?
Не лінуйся читати, писати, і уроки додому брати,
Не домашнє завдання, а понад план виконувати!
Щоб пишалася мати тобою, бабуся пишалася,
Щоб твій батько, на роботі всім друзям хвалився!

6. Потрібно дізнатися вам дуже багато.

Життя не тому прагне, а вперед.

Повз школу жодна дорога,

Жодна стежка не пройде!

Кроку вперед дорогою світанковою

І знай, що слідом печалі не тане,

Дивиться з посмішкою та надією світлою

Вчителька перша твоя!

Вчитель: Ось і добігає кінця ваш перший урок Знань. Я рада нашому першому знайомству. Я вітаю вас! Хочеться побажати вам дізнаватися в школі багато цікавого, знайти нових друзів і бути дуже дружними і допитливими. Я хочу подарувати вам пісню «Приходьте до школи!»

(На мелодію пісні «Від посмішки похмурий день світліший»)
1.
Приходьте до школи, малеча!
Збирайте книги, ручки та зошити.
Вам вчитель скаже від душі:
- Не хвилюйтеся, діти, буде все гаразд!

Приспів:
І тоді напевно
Раптом затанцюють хмари,
І вчитися все почнете ви чудово;
Життя здасться легким,
І вчителі рука
У щоденники поставить лише «відмінно»!

2. Приходьте до школи швидше!
Я на вас чекаю і буду дуже всім вам рада!
Вище ніс, дивіться веселіше:
Хвилюватися, плакати, хмуритися не треба!
Приспів.

3. Приходьте до школи, до першого класу,
Адже неписьменним бути просто некрасиво.
Багато знань чекає на вас;
Вивчайте все на благо всієї Росії!
Приспів.