Сценарії новорічних казок на новий лад. Сценарій Новорічної вистави для школярів «Новорічні пригоди Снігуроньки та її друзів

  • 28.08.2020


Сценарій Новорічної вистави для школярів « Новорічні пригодиСнігуроньки та її друзів»
Дана методична розробка«Новорічні пригоди Снігуроньки та її друзів» призначено для проведення Новорічної театралізованої програми організаторам виховної роботи в школі, педагогам додаткової освіти, спеціалістам культурно-просвітницьких установ. Орієнтована дітей 10 – 15 років.
Мета: організація святкового дозвілля для школярів, розвиток творчих здібностейдітей та підлітків.
Діючі лицята персонажі:
Казочниця
Ведучі
Дід Мороз
Бабуся Зима
Снігуронька (Сніги)
Лісовик
Баба Яга
Кощій
Новий рік
Хід заходу:
Звучить музика (заставка передачі "В гостях у казки"). Виходить Казочниця
Казочниця:
Вітаю, дорогі друзі! Ні для кого не секрет, що Новий рік - чудове свято, і його з нетерпінням чекають і дорослі, і діти. І під Новий рік завжди відбуваються найнеймовірніші дива. І одне таке диво зараз станеться на цій сцені.
Справа була під Новий рік у Великому Устюзі, у резиденції Діда Мороза. Численні артисти, які прибули у гості до Діда Морозу, готувалися до грандіозного Новорічного балу.
Виходять ведучі.
1 Ведучий: Отже, друзі, часу до Нового року залишилося мало, а концертна програмапрактично не готова. Потрібно поспішати. Артисти, чи готові? Діти, ваш вихід. (Кашляє). Я також готова.
Концертний номер (віршований монтаж) (Ріта, Діма, Камілла, Діана, Цвентух Віталя, Таня, Олег, Редін Віталя)
2 Ведучий: Так, так, так... З віршами ми все гаразд. Я думаю, Дід Мороз та хлопці залишаться задоволені. А що у нас із танцями?
1 Ведучий: Можеш бути впевнена, що наші танцюристи також на рівні. Подивись, наприклад, Вони приготували чудовий номер.
"танець маленьких каченят".
2 Ведучий: Ну що ж, давайте подивимося.
1 Ведучий: Новий рік я не уявляю без Діда Мороза та Снігуроньки. І ще без Зими, снігової, морозної, бадьорої. І про неї вам заспівають діти.
Пісня про зиму «Зимушка, зимушка, ах як гарна»
2 Ведучий: Новий рік – це ще й незвичайне диво. За красою та казковістю це свято можна порівняти хіба що з оригінальними іграми.
1 гра «Утримай сніжинку»
. Кількість гравців 10-15 чоловік. Ведучий роздає охочим грати по маленькому грудочку вати, його треба розпушити так, щоб можна було подути і він летів би, як пушинка.
Завдання - не дати впасти "сніжинці", необхідно дмухати на неї, підтримуючи в повітрі. Не можна піднімати «сніжинку», що впала. Гра розпочинається за командою ведучого. Перемагає гравець, який утримав «сніжинку» у повітрі довше за інших.

Казочниця: Підготовка до Новорічного балу триває повним ходом. За наших артистів я спокійна. І за допомогою своєї чарівної палички я перенесу вас до резиденції Діда Мороза.
На сцені за столом сидять Бабуся Зима та Д. Мороз, п'ють чай.
Казочниця:
Втомившись від передноворічної суєти, Дід Мороз вирішив попити чайку з льодом у вузькому сімейному колі.
У двері несміливо стукають, заходить Лісовик.
Дід Мороз: Так, так! Заходьте, не замкнено!
Лісовик: Здрастуйте! Дідусь Мороз, Бабуся Зима, а вам телеграма з міста!
Дід Мороз: Телеграма, кажеш? Ану, давай її швидше. Так-так, почитаємо: "До Вас у гості їде онука Снігуронька. Міцно цілую, Ваша дочка Метелиця".
Бабуся Зима: Батюшки! Радість яка! Давненько ми нашу онучку не бачили. Мабуть, змінилася вона, підросла.
Дід Мороз: Дякую тобі, Лісовик за добру звістку.
Лісовик: Невже Снігуронька приїде погостювати?! Дуже хочеться подивитись, яка вона стала.
Лунає стукіт у двері.
Дід Мороз: Так, так, заходьте!
Входить яскраво нафарбована скуйовджена дівчинка, жує жуйку.
Бабуся Зима: Снігуронька, чи це ти?
Снігуронька: Ага. Тільки я тепер не Снігуронька, а Сніги. Снігуронька-дурочка, ім'я якесь не модне! Нуче, хеллоу, батьки!
Дід Мороз: Не зрозумів! Хто такий Хелло?
Снігуронька: Ну ви, млинець, даєте! Зовсім у лісі здичавіли! Хеллоу – це привіт по-нашому! Темрява!
Бабуся Зима: Ну, здравствуй, онучко люба! Розповідай мила, як ви там, у місті, живете... Снігуронька.
Снігуронька: Я че, незрозуміло пояснила?!
Бабуся Зима: Вибач, будь ласка, я не почула, як тебе тепер звуть?
Снігуронька: Сніги, я ж сказала!
Дід Мороз: Сніжи, скажи на милість! Ну і як у тебе справи у школі?
Снігуронька: А, та ну її цю школу! Нічого цікавого там немає. Навіщо до неї ходити, я й так усе знаю.
Бабуся Зима: То ти, напевно, на одні п'ятірки вчишся, моя гарна?
Снігуронька: Ну чому одразу на п'ятірки! Боляче мені треба випендрюватися – як усі, так і я!
Дід Мороз: Так, бабуся, справи серйозні. Треба нам Лісовика покликати, він у нашій школі - найкращий учень, нехай допоможе з цього дива - юди нормальну дитину зробити.
Лісовик: Привіт, Снігуронька!
Снігуронька: Ну, ось ще! Буде якийсь Лісовик мене розуму вчити!
Дід Мороз: Послухай, внучка люба! Я починаю втрачати терпіння! Ти приїхала до нас у гості, будь добра з повагою ставитися до нас та наших друзів!
Снігуронька: Подумаєш! Набридли ви мені зі своїми моралями! Піду я краще лісом прогуляюся.
Гучно грюкнувши дверима, йде.
Бабуся Зима: Батюшки! Та куди ж вона пішла, на ніч дивлячись! Адже вона заблукає в лісі!
Лісовик: А якщо їй вовк на зустріч потрапиться чи Баба Яга з Кощієм?
Дід Мороз: Нема чого судити, та рядити. Збирайтеся. Треба цю примхливу дівчисько знайти та повернути.
Звучить музична заставка «В гостях у казки».
Усі йдуть. Виходить Казочниця.
Казня: Поки Дід Мороз, Бабуся Зима та Лісовик збираються йти на пошуки Снігуроньки, ми знову повернемося до Льодового палацу, де повним ходом йде репетиція до новорічного балу.
1 Ведучий: Отже, ми продовжуємо репетицію. Я запрошую на веселу хороводну пісню(2) «У новорічному лісі».
2 ведучий: А я пропоную пограти в гру (2) «Комочок».
Беруть участь одночасно 5-6 осіб. Перед кожним учасником на підлозі стелиться розгорнута газета чи аркуш паперу. Праву руку гравці заводять за спину, а лівою за сигналом ведучого, нахилившись, починають комкати газету, намагаючись зібрати весь листок у кулак.
Перемагає той, хто найшвидше скомкає газету і у кого буде найменша грудочка.
Звучить музична заставка «В гостях у казки». Виходить Казочниця
Казочниця: Так, весело в Льодовому палаці, нічого не скажеш. Але я зовсім забула про нашу героїню. А за цей час з нею могло статися. Тьху-тьху-тьху... Отже, підемо за Снігуронькою.
Снігуронька йде лісом, співає пісню ("Ну що ж ти страшна така...") Попереду на пеньку сидить Новий рік і плаче.
Снігуронька: Ти чого тут робиш?
Новий рік: Я загрався і заблукав.
Снігуронька: Нічого собі заграв. По-моєму, тут ліс, а не відривний календар. І що, ніхто не може тобі допомогти?
Новий рік: Може допомогти лише Дід Мороз. Та де ж я його в цьому лісі знайду?
Снігуронька: Так це пара дрібниць. Вважай, що справа зроблена! Адже я – Сніги, внучка діда Мороза!
Новий рік: Правда? І ти мені допоможеш?
Снігуронька: Звичайно, допоможу. Тільки трохи згодом. А поки що ми з тобою та з хлопцями пограємо
1 ведучий: гра (3) «Мильні бульки».
У грі одночасно беруть участь 5 людей. Гравці отримують флакон мильних бульбашок.
Завдання: дунути щосили.
Перемагає той хто за один раз випустить якнайбільше мильних бульбашок.
У другому поєдинку, учасникам треба надути один великий мильна бульбашка. Перемагає той, у кого найбільша бульбашка.
2 ведучий. Снігуронька, Новий рік, а ви не хочете з хлопцями заспівати веселу пісню. Запрошуємо у хоровод
«Пісня Новорічна» (3 пісня)
Снігуронька з Новим роком йдуть. Звучить музична заставка «В гостях у казки». Виходить Казочниця.
Казочниця: Поблукаючи лісом, наші герої підійшли до Льодового палацу, де знаходилася новорічна ялина, і проходили репетиції до новорічному святу. Вони взяли участь у прикрасі новорічної ялинки. І там не на жарт посварилися. Снігуронька покинула свого нового друга і знову вирушила до лісу на пошуки пригод. І як ви думаєте, кого вона там зустріла? Не гадатимемо, а просто подивимося.
Музична заставка «поява баби Яги та Кощія».
(вихід Снігуроньки, Баби Яги та Кощія)
Снігуронька зустрічає Бабу Ягу та Кощія. Новий рік здалеку спостерігає.
Снігуронька: Здорово, чуваки! Вау, який у вас кльовий прикид! Вмерти!
Кощій: Щось я не впізнаю вас у гримі. Що це за незнайома мордочка в нашому глухому лісі?
Баба Яга: Це точно не з нашого лісу. Наші набагато скромніші.
Снігуронька: Загалом я - Сніги, онука Діда Мороза.
Кощій: Оце так! Та ти дівчинка нас обманюєш! Внучку Діда Мороза звуть Снігуронька. Це всі знають. І вона вся така...
Снігуронька: Яка, така?
Кощій: Як морозиво крем-брюле...
Снігуронька: Ось ще, як морозиво! Щоб усі мене кусали та облизували? А ви самі хто будете? Невже справжні Баба Яга та Кощій Безсмертний?
Баба Яга: Ну що ти таке вигадуєш, дитинко. Я – Агата Кузьмінішна. Стара хвора жінка.
Кощій: А я Кощі... (Б. Яга щипає його, він скрикує).
Баба Яга: А це просто Костик. (Б. Яга починає щось шепотіти Кощію на вухо).
Снігуронька: А що це ви там шепочетесь?
Баба Яга та Кощій накидаються на Снігуроньку та пов'язують її.
Снігуронька: Що ви робите? Ви що з глузду з'їхали? Що вам від мене треба?
Баба Яга: Та ось вирішуємо з Костиком, коли тебе з'їсти: на обід чи вечерю?
Кощій: А може все-таки відпустимо? Може вона і справді Снігуронька?
Баба Яга: Я тобі відпущу! Снігуронька, не Снігуронька, яка різниця. З'їмо і все тут. Бери та потягли. Незабаром Новий рік, а в нас ще вечеря не готова.
Снігуронька: Відпустіть мене зараз! Ви не маєте права! Я буду скаржитися.
Б. Яга: Нарікайся хоч до Комісії з прав людини!
Снігуронька: Допоможіть! Я не смачна! Мене не можна їсти! У мене багато кісток! А-а-а-а-! Бабуся дідусь! Допоможіть!
Беруть Снігуроньку і забирають.
Звучить музична заставка «В гостях у казки». Виходить Казочниця
Казочниця: Так сталося, що неслухняна Снігуронька потрапила до рук Баби Яги та Кощія, який став лиходієм мимоволі. Щось із нею тепер буде? Але що таке? Я чую кроки Діда Мороза. Він поспішає на допомогу своїй онуці.
По сцені розгублено бігає Новий рік та кричить: "Допоможіть, допоможіть!" Виходять Дід Мороз, Бабуся Зима та Лісовик.
Дід Мороз: А це що за чудо-юдо горласте?
Новий рік: Я не диво та не юдо. І справа не в мені. Допоможіть звільнити мою подружку. Її звуть Сніги, вона із міста на канікули приїхала. А її якісь страшилища вкрали. Вони її з'їсти хочуть.
Дід Мороз: Які – такі страшилища у моєму лісі завелися?
Лісовик: Може він про Бабу Ягу з Кощеєм говорить?
Новий рік: Ось-ось! Там була якась стара і з нею чоловік невизначеного віку.
Бабуся Зима: Ах, негідники! Знову вони потворні! Поспішаємо Дід Мороз на допомогу онучці. А ти, Лісо, біжи вперед, дорогу показуй, ​​тобі в цьому лісі всі стежки відомі.
Бабуся Зима, Дід Мороз та Лісовик йдуть.
Звучить музична заставка «В гостях у казки». Виходить Казочниця
Казочниця: Швидко казка дається взнаки, та не швидко справа робиться. Поки Дід Мороз зі своїми друзями пробирається по нехоженим доріжкам до хатини Баби Яги, ми перенесемося туди в одну мить і подивимося, що там відбувається.
звучить музика «поява баби Яги та Кощія».
Баба Яга та Кощій приносять Снігуроньку та садять на табурет.
Баба Яга: Фу, зморилася я. Та й у поперек щось вступило.
Кощій: То що ми з нею робитимемо, Ягусю? Може, відпустимо. Є її шкода.
Баба Яга: Жаль йому бачите її їсти! Філантроп нещасний. Та який ти Кощій?! Мутував зовсім, на їжу перейшов.
Кощій: Я про своє здоров'я турбуюся. І зарядку, між іншим, уранці роблю, на відміну від деяких, у яких у спину вступило.
Баба Яга: Мовчати, не сперечатися. Поряд командую я. Ми за неї викуп вимагатимемо. Іди, забивай стрілку Дідові Морозу.
Кощій: Воно, звичайно, я піду, тільки чую я, нам Дід Мороз за свою онучку таку стрілку заб'є, що мало не здасться.
Баба Яга: Ти ще не пішов? Ану, швидко випарувався!
Кощій тікає.
Снігуронька: Ну і що ви зі мною зробите?
Баба Яга: Мовчи, дівчисько, у твоєму становищі базікати шкідливо. І не заважай мені хворіти.
Снігуронька: Агата Кузьмівна! Ну, як вам не соромно! На дворі 21 століття йде: ракети в космос літають, навколо комп'ютери та стільникові телефони, інтернет. А ви дитину хочете з'їсти!
Баба Яга: Думаєш, ми такі дрімучі? Тільки мені твій інтернет по барабану! Коли їсти хочеться, ніякий комп'ютер не допоможе - віртуально ситий не будеш. Та й яка ти дитина?! Чучело опудалом. Ні, я тебе напевно з'їм.
Снігуронька: Агата Кузьмівна! Але ж ви все-таки казковий персонаж. А в казках гостя треба спочатку у лазні попарити, нагодувати, напоїти, а потім уже все інше.
Баба Яга: Бач, грамотна яка, казки вона знає, вчити вона мене буде. Сама знаю лад. Добре, підемо паритися.
Баба Яга та Снігуронька йдуть.
Звучить музична заставка «В гостях у казки». Виходить Казочниця
Казочниця: Час наближався опівночі і в Льодовому палаці вже розпочиналося свято, оскільки гості не підозрювали, в яку історію потрапила Снігуронька.
1 Ведучий: Наша святкова подорож продовжує хороводна пісня
(4) хороводна пісня «Ну-но, ялинко, світліше!»
2 Ведучий: Людина влаштована так, що влітку їй хочеться зимової прохолоди, а взимку літнього сонця. Гра(4) «Гріємось».
(Гра поводиться під музику.)
А на вулиці мороз – ну всі потерли ніс!... (трьом носи.)
Ні до чого нам бити байдики, швидко всі взялися за вуха! (беремося за вуха).
Покрутили, крутили, от і вуха відлетіли! (трьом вуха)
У когось не відлетіли, з нами далі полетіли! (мішаємо руками)
Головою похитали! (Качаємо головою)
По колінах постукали! (стукаємо по колінах)
А тепер потопали! (топаємо).
Звучить музична заставка «В гостях у казки». Виходить Казочниця
Казочниця: Вибачте, я відволіклася від сюжету нашої казки. Отже, завдяки старанням Баби Яги Снігуронька набула колишнього вигляду, а Баба Яга, розпаривши свої кістки, позбулася болю в спині. Вони сиділи поряд, попивали чайок і мирно розмовляли. Але про це не здогадувався Дід Мороз. А ось і він! Що зараз буде!
Виходять Дід Мороз та Бабуся Зима
Дід Мороз: Ах, ти шахрай стара! Бач, що вигадала, внучку мою красти, та викуп вимагати!
Снігуронька: Бабуся, Дідусю! Як добре, що ви знайшли мене! Мені так соромно за свою поведінку! Вибачте мене будь ласка! (Обіймає) Дідусь, не гнівайся на Агату Кузьміничну та Кощія, вони просто дуже самотні. А Агата Кузьмівна ще й хворіє дуже. Їй би до санаторію, підлікуватися. Можливо, ти як новорічного подарункуоформиш їй путівку?
Дід Мороз: Ну, Снігуронька, ти прямо "скринька з сюрпризом". Навіть не знаю, що тобі відповісти.
Бабуся Зима: А що тут думати! Після свята Бабу Ягу відправимо до санаторію, Кощій нехай драмгурток веде, він натура – ​​творча, у нього вийде. А зараз запрошуй усіх, Морозе Івановичу, на новорічний хоровод.
Дід Мороз: І справді, щось ми затрималися. Пора, друзі, вирушати до Льодового палацу. Так, а де ж Новий рік? Адже це він допоміг тебе, Снігуронько, знайти.
Снігуронька: Дідусь Мороз, ти знаєш, Новий рік загубився, і я обіцяла, що ти йому допоможеш.
Дід Мороз: Ах, воно воно що! Так тут сумувати нема про що! Як тільки годинник проб'є 12 разів, він вступить у свої права. Цілий рік буде у вашому розпорядженні: веселіться, грайте скільки хочете!
фонограма "Бій курантів".
Виходить Новий рік.
Ну, а тепер, друзі, вперед! Нас чекають у Льодовому палаці.
(5) хороводна пісня «Свято новорічне».
1 Ведучий: на вас чекає гра (5) «Кошик зі сніжками».
На поперечину, розташовану на відстані 1,5 – 2 метри від підлоги, підвішують 2 кошики. Граючим вручають 7-10 сніжків. Їхнє завдання - закинути максимальну кількість «сніжків» у кошик, що розгойдується. Переможцем виявиться той, хто закине в кошик більше «сніжків».
2 ведучий: Продовжує нашу святкову подорож хороводна пісня
хороводна пісня (6) «Російський Дід Мороз».
гра (6) «Снігова куля»
1 ведучий:
Викуп призів із мішка села Мороза.
По колу діти передають «Снігова куля».
"Ком" передають і Дід ​​Мороз примовляє:
Снігова куля ми всі катаємо,
До «п'яти» ми всі рахуємо –
Раз два три чотири п'ять -
Тобі вірш читати.
(Дитина читає вірш і отримує приз від д. Мороза)
А вам пісню виконувати
(7) хороводна пісня «Казка новорічна».
Звучить музика «Остання година грудня», на її тлі монтаж
Казочниця:
Настав час сказати: "До нової зустрічі!"
Закінчено новорічний карнавал.
В гостях ми були у друзів сердечних,
В чудовій казцікожен побував.
Лісовик:
Бажаємо всім спортивного здоров'я,
П'ятірка шкільних, міжпланетних трас.
Слідкувати за вами будемо ми з любов'ю,
А ви, друзі, не забувайте про нас.
Бабуся Зима:
Що побажати ще б нам?
Мабуть, миру у сім'ях вам!
Щоби все ділили навпіл:
Сум і радість, і захоплення.
Загалом, все, що дав вам Бог!
Снігуронька:
Що побажати на Новий рік?
Побільше радісних турбот,
Більше жартів, сміху рій,
Хоча б навіть над собою.
Дід Мороз:
Чого ще? Мабуть так...
Здоров'я міцного, а там...
Нехай все, що мріє,
І все, що забажається, -
Нехай це все збувається!
Новий рік:
Я вам бажаю в цьому році новому,
Щоб ви були сильні та здорові.
Щоб ніколи, ніколи не хворіли,
Щоб завжди з апетитом ви їли.
Щоб росли, набиралися розуму.
Ну а успіх прийде до вас сам.
Усі разом: З Новим роком!

Новий рік вважається найчарівнішим святом у році - по-перше, тому що це єдине сімейне свято для всіх людей, а по-друге, тому що у Новий рік відбувається справжнє чаклунство, в яке вірять не лише діти, а навіть дорослі. З наближенням Нового року ми починаємо готувати подарунки, створювати святкову атмосферу. Те, що справді занурює в очікування свята, це постановка новорічної казки. Щоб цей процес став для дітей особливо захоплюючим та по-справжньому радісним, важливо правильно вибрати сценарій казки. У цьому розділі зібрані найкращі класичні та сучасні новорічні казки для дітей, які розділені на дві частини:

  • новорічні казки для малюків;
  • новорічні казки для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Як правильно вибрати казку?

Вибір казки для дітей

При виборі новорічного сценарію важливо враховувати такі пункти:

1. Вік дитини. Щоб процес постановки вистави був цікавим для дитини та менш складним для батька, важливо підбирати для кожного віку відповідний сценарій. Малюкам не варто давати для постановки казки з довгим сценарієм, з наявністю незрозумілих для дитини персонажів, а також із великим обсягом тексту. Слова повинні бути максимально простими та короткими, а в самому сюжеті казки не повинно бути подвійних смислів – дитина повинна її розуміти;

2. Інтереси дитини. Важливо враховувати типаж та характер дитини. Якщо казка ставиться у групі в дитячому садку, важливо запитати кожну дитину, яким персонажем казки вона хотіла б бути. У разі виникнення спірних ситуаційНаприклад, якщо кілька малюків хочуть грати одного і того ж персонажа, можна піти на хитрість - збільшити кількість однакових героїв. Нехай у казці буде не одна принцеса, а дві.

Новорічні казки для найменших


Ранник у дитячому садку

У новорічних казках для малюків має бути простіший сюжет і простіші герої – не потрібно вибирати сценарії з роботами чи космічними героями – краще взяти традиційні російські казки з тваринами, Снігуронькою та Дідом Морозом. Пропонуємо два варіанти нескладних сюжетів:

1. Одним із простих сюжетів казок для найменших може стати твір «Ялинка» Володимира Сутєєва. Казка має невеликий обсяг і написана простою мовою, яка підійде для дітей 2-3 років. Сюжет казки полягає в тому, що діти у дитячому садку готуються до зустрічі Нового року – майструють вироби, ялинкові прикраси разом із вихователями. Але виявляється, що головного персонажа – новорічної ялинки – у них немає. За допомогою дорослих діти починають ліпити сніговика, який оживає та вирушає до Діда Морозу з проханням надіслати малюкам ялинку з лісу. Сніговику допомагають лісові звірі та щеня Бобик. У результаті Дід ​​Мороз надсилає ялинку, навколо якої чепурні хлопці водять хоровод. Ця добра новорічна казка дуже універсальна - вона підійде для дітей різного віку. Дорослі можуть запровадити у сюжет нових героїв, щоб отримати казку на новий лад;

2. Інша казка – «Новорічна історія», написана Сергієм Козловим, також може стати основою для новорічної вистави у дитячому садку. Головні герої казки - їжачок, ведмежа та віслючок. Вони живуть у лісі та готуються до зустрічі Нового року – прикрашають дерева, ліплять сніговика, готують частування для гостей. З далеких країн до них у гості приїжджає верблюд, який ніколи не бачив зими та снігу. Лісові жителі тепло приймають верблюда, показують йому ліс, і разом зустрічають Новий рік. За бажанням до складу персонажів також можна включити Діда Мороза чи інших героїв.

Новорічні казки для старших дошкільнят та молодших школярів


Молодші дошкільнята

Вибираючи сюжет новорічної казки для молодшого шкільного віку, потрібно вибирати варіанти, що містять таке:

  • розвиваючий сюжет - на відміну від казок для найменших, для дітей молодшого шкільного віку, важливо вибирати казки з виховною основою: до сценарію можна включити ігри на рахунок, ритмічні вправи або пісеньки. Крім цього, сам сенс казки може бути повчальним, заснованим на російських байках або прислів'ях;
  • тренування пам'яті - щоб казка вийшла більш цікавою і стала корисною для самих дітей, можна перевести сюжет у віршовану форму - такі вірші можна вигадати самостійно або знайти в інтернеті;
  • нові герої - добре, якщо казка для молодших дошкільнят міститиме більше персонажів, ніж казка для найменших, - крім додаткового тренування, наявність додаткових персонажів також допоможе розвинути фантазію дитини. Можна запропонувати дітям самим вигадати нових персонажів, які братимуть участь у новорічній виставі.

З відомих новорічних сюжетів можна взяти всім відомі російські та зарубіжні казки:

1. Одна з таких – «Пригоди новорічних іграшок» Олени Ракітіної. Казка розповідає про те, що в Новий рік диво таїться скрізь - його можна побачити і в морозному візерунку на вікні, і на сріблястій поверхні ялинкової іграшки. Герої казки - ялинкові іграшки, які оживають у новорічну ніч та вирушають у веселі пригоди. Серед персонажів - дерев'яні конячки, плюшеві ведмедики, сніжинки, дзвіночки та багато інших;

2. Казка "Морозко". Усі улюблена історія, перероблена на новий лад, сподобається не тільки дітям, а й батькам. В нової версіїказки дія відбувається в теперішньому часі - на відміну від оригінального сюжету, тут не карають сестрицю-ледар і мачуху. Вони просто не отримують подарунків. Цей сценарій новорічної казки «Морозко» підійде як для старшої школи, так і початкових класів, і навіть для дітей із дитячого садка. Щоб адаптувати казку для молодшої вікової категорії, потрібно просто змінити вік названих сестер.

Діючі лиця:

  • Настасья - старша дочка, головна героїня казки, розумна та славна дівчина, яка не сміє суперечити мачусі, бо дуже любить батька;
  • Марія – молодша дочка, зведена сестра Настасії по матері. Вона дуже лінива і не любить людей взагалі;
  • Антоніна Павлівна (Мачуха) – мати Марії та мачуха головної героїні. Безглузда, сильно нафарбована дама;
  • Анатолій Федорович – батько головної героїні. Скромний і роботящий, ні в чому не може суперечити дружині;
  • Бабуся Настасії, мати її батька;
  • Морозко, він же Дід Мороз;
  • Завірюха та Метелиця – міфічні персонажі, слуги Морозко;
  • Сніжинки – маленькі помічниці Морозка;
  • Вовчиця з двома вовченятами - братами-близнюками;
  • Ялинка - дерево, що говорить, з казкового лісу;
  • Річка – справжня маленька річка, яка вміє говорити.

Завдяки великому складу персонажів казку можна адаптувати для постановки спільно молодшими та старшими класами у школі. Автор дає лише початок казки, пропонуючи хлопцям самостійно додумати розвиток сюжету та розв'язку подій. У міській квартирі, де мешкає велика сім'я, всю роботу по дому виконує Настасья. Її батько працює на двох роботах, тому рідко буває вдома, а мачуха та зведена сестра весь час ледарять і вигадують їй нові завдання. Настасью шкодує лише бабуся, однак і вона не сміє сказати жодного слова проти мачухи – сильної та владної жінки.

Як вигадати казку «на новий лад»?

Для того, щоб придумати оригінальний сценарій новорічної казки для дітей, можна використати два варіанти:

1. Скласти казку самостійно - для цього можна взяти за основу будь-якого з відомих сюжетів, або взяти стандартний набір персонажів: тварини, діти, Дід Мороз та Снігуронька, Сніговик та інші;

2. Один із найпоширеніших варіантів - перетворити відомі казки, додавши нових героїв або змінивши місце дії;

3. Якщо казка ставиться для більш дорослих дітей, наприклад, школярів, то можна вигадати жарти або додати в сценарій невеликі смішні сценки- це урізноманітнює уявлення;

4. Якщо казка ставиться для малюків, можна збільшити кількість персонажів - кожна дівчинка мріє бути в гарній сукні, зображуючи сніжинку, тому можна ввести в казку не одну, а кілька сніжинок. Так само можна вигадати і багато білочок, зайчиків та інших героїв;

5. Щоб урізноманітнити нудний сценарій і зробити його більш цікавим, можна перевести текст сценарію у формат частів або пісень - щоб легше було вигадувати риму, можна знайти вже готові римовані рядки в інтернеті;

6. Ще один цікавий варіант- це змішати кілька казок на одну. Таким чином можна збільшити кількість персонажів, якщо у виставі має бути задіяно багато дітей. Завдяки наявності великої кількості новорічних сценаріївв інтернеті скласти казку з декількох різних сценаріїв не важко.

Як допомогти дитині вивчити текст своєї ролі?


Допомога дитині у вивченні тексту

Щоб полегшити малюку завдання запам'ятати текст своєї ролі або просто вірш, або пісню, можна використовувати такі дії:

1. По-перше, необхідно розповісти дитині, що їй належить робити. Поясніть малюкові, що вся група в дитячому садку братиме участь у новорічній виставі - йому буде весело та цікаво, а наприкінці всі глядачі аплодуватимуть та дякуватимуть дитині за виступ. Важливо правильно промотивувати малюка, щоб у нього з'явилося бажання довго займатися, щоб запам'ятати слова чи дії напам'ять;

3. Запитайте малюка, чи всі слова йому зрозумілі. Попросіть дитину пояснити зміст складних слів, а потім попросіть її переказати сенс казки.

Техніка запам'ятовування тексту


Дитина з книгою

1. Насамперед, потрібно зрозуміло пояснити малюкові, що означає «вивчити напам'ять».

Прочитайте по пам'яті невеликий вірш, якщо є можливість, попросіть когось із старших дітей прочитати щось напам'ять. Нехай малюк відчує, як це здорово – читати знайомі рядки по пам'яті, без книги.

2. Спочатку прочитайте текст самі – виразно, чітко, інтонаційно виділяючи риму.

Потім запропонуйте дитині повторити за вами кожен рядок.

Після цього прочитайте текст ще раз, «замовчуючи» кінцеві слова – дитина спробує відтворити кінцівки рядків і сама здивується тому, як несподівано у нього «вистрибують» потрібні слова.

Це буде перший крок для запам'ятовування тексту.

3. Якщо текст досить великий, краще поділити його на частини.

Можна запам'ятовувати текст по два рядки, щоб малюкові було простіше запам'ятати, але не варто занадто розтягувати процес заучування, щоб фрагменти легко злилися в ціле.

Вивчивши кожну нову частину, поєднуйте її з попередньою.

4. Спробуйте чергувати просте прочитання з наспівним.

Мелодія добре допомагає вловити ритм тексту та сприяє швидкому запам'ятовуванню.

Але майте на увазі:

якщо ви тільки наспівуватимете ті рядки, які вчите, то дитина не зможе повторити їх інакше, як наспів, для нього це буде не проза, а пісенька.

Тому добре змінювати мелодію та темп наспіву.

5. Можна додати елемент гри.

Наприклад, повторюючи вивчені рядки, по черзі кидати один одному м'ячик, вимовляючи при цьому по одному рядку тексту.

6. Напевно, ви пам'ятаєте по своєму дитячого досвіду, Що найкраще тексти навчаються «у ніч», на сон.

Це цілком справедливо в більшості випадків, проте, якщо дитина занадто втомилася, краще відкласти заучування на ранок.

7. М'яко, але наполегливо виправляйте неправильний наголос або заміну слів, причому це необхідно робити відразу.

Коли текст буде вивчений, коригування стане дуже скрутним.

8. Можна користуватися прийомом пасивного запам'ятовування.

Він полягає в тому, що ви самі розповідаєте напам'ять потрібний текст багато разів, а дитина просто слухає.

Через деякий час текст буде вивчений. Але краще все ж таки задіяти механізми активного запам'ятовування.

9. Якщо ви бачите, що заучування викликає у дитини відторгнення і не спрацьовує жодного методичного прийому,

краще домовитися з організаторами свята про те, щоб вашій дитині дали час до наступного свята.

Вчити що б там не було з лайкою та криками точно не варто.

Вам завжди можуть запропонувати якусь альтернативу: замість того, щоб читати напам'ять, дитина може підготувати інший виступ, що більш відповідає його інтересам.

Особливості пам'яті у хлопчиків та дівчаток


Пам'ять у хлопчиків та дівчаток

Існують особливості розвитку пам'яті, пов'язані зі статтю дитини. У хлопчиків і дівчаток швидкість дозрівання різних утворень мозку не збігається, різний і темп розвитку лівої та правої півкуль, які суттєво відрізняються за своїми функціями. Встановлено, що з дівчат значно швидше йде розвиток функцій лівої півкулі проти хлопчиками, а хлопчиків проти дівчатками - правого. Яке це стосується пам'яті? Вченими виявлено, що ліва півкуля більшою мірою, ніж права, відповідальна за усвідомлювані довільні акти, словесно-логічну пам'ять, раціональне мислення, позитивні емоції. Правому ж півкулі належить лідируюча роль реалізації мимовільних, інтуїтивних реакцій, ірраціональної розумової діяльності, образної пам'яті, негативних емоцій.

Ура - ще трохи, і ми з вами станемо свідками приходу чергового нового року. А поки є час, треба добре підготуватися до цієї події. Наприклад, придумати смішні та сучасні сценки на новий рік 2017 року, який порадують ваших гостей. Друзів та родичів. Ми вигадали такі сценки, які підійдуть для школи та старшокласників, а також для корпоративу. Дивіться, ставте та веселіться! Нові сценки – це завжди сміх, позитив та спогади на все життя!

Сценка – чарівні новорічні яйця
У цій сценки беруть участь дід мороз та снігурочка. Вони виходять, кажуть свої слова, а згодом починають вручати чарівні новорічні яйця.

Дід Мороз:
Ну здоровий, чесний народ!
Відзначаємо новий рік?
Знаємо-знаємо ми, що «так»,
Чути вас здалеку!
Ось і ми на заклик прийшли,
І подарунки принесли!
Але подарунки не прості.
А…. яєчка золоті!

Після цих слів дід мороз і снігуронька спускаються до гостей і снігурочка виймає з мішка яйце, показує його дідові морозу, і дід мороз читає вірш, який відповідає подарунку. І так вони ходять серед гостей та вручають їм чарівні новорічні яйця.

Вірші для вручення яєць:

Яйце удачі:
Щоб бути тобі багатшим
Отримай яйце удачі!

Яйце щастя:
Яйце щастя для тебе!
Тримай міцно, не губи!
І завжди з собою носи,
Щоб він приносив щастя!

Яйце здоров'я:
Щоб завтра в тебе зранку,
не боліла голова,
отримай яйце здоров'я!
І скільки хочеш пий сьогодні!

Яйце веселощів:
Для підняття настрою,
отримай яйце веселощів!

Яйце достатку:
У житті щоб все було солодко,
отримай яйце достатку!

Яйце кохання:
Щоб ви завжди могли
Ось для вас яйце кохання!

Яйце успіху:
Отримай яйце успіху,
І шлях до слави – не завада!

Після того, як усі чарівні новорічні яйця роздані гостям, дід мороз та снігуронька запрошують щасливчиків на сцену. Вони виходять, включається пісню гурту дискотека аварія – яйця – та учасники на ціні танцюють.

Як зробити ці чарівні новорічні яйця?
Тут усе просто. Є два варіанти: або ви купуєте Кіндер сюрпризи, або вам потрібні справжні яйця, тільки відварені. А ще вам потрібні такі обкладинки, які ви наклеїте на яйця:

Ось і все – залишилося лише провести цю сценку та вручити чарівні новорічні яйця.
Не забудьте завантажити шаблони наклейок на яйця.

Сцінка – курочка Ряба на новий лад та новий рік.

Для початку вам треба відібрати акторів, які гратимуть у сцені експромт. Тому запитайте гостей, які герої були в казці про курочку Рябу. Хто назвав першим, той виходить на сцену. Також вам треба вибрати гостя на роль півня та на роль діда морозу. Коли актори на сцені, то даєте їм слова (кожний герой має одну репліку) і можна починати сценку експромт. Ведучий читає текст, а коли вимовляє ім'я героя казки, він говорить свою фразу.

Діючі особи казки та їх репліки:
- Дід (слова: ех, де мої 17 років)
- бабка (слова: так, справи)
- яйце (слова: мене підставили)
- курочка Ряба (слова: попало ж мене)
- півень (слова: я в курнику головний)
- Дід мороз (слова: зараз все виправимо)

Жили були дід (ех, де мої 17 років)та бабка (так, справи). І була у них улюблена курочка Ряба (догодило ж мене). Жили вони бідно, але щасливо. І ось одного разу знесла курочка Ряба (догодило ж мене)яйце (мене підставили), Та не просте, а страусине! Дід (ех, де мої 17 років)дивиться на яйце (мене підставили), і не зрозуміє - що це таке? Бабуся (так, справи)взагалі зі стільця впала, та борошно все зі столу розсипало. На шум прилетів півень (я в курнику головний). Прилетів і обімлів - яйце (мене підставили)- Не його! Дивиться півень (я в курнику головний)на діда (ех, де мої 17 років), і поглядом питає - як так? А дід (ех, де мої 17 років)тільки плечима знизує. А бабка (так, справи)все на підлозі сидить та очима моргає. Півень (я в курнику головний)як закукарекає з усієї сили! І в двері постукали. Дід (ех, де мої 17 років)одразу відчинив двері. А на порозі стояв дід мороз (зараз все виправимо). Бабуся (так, справи)ще сильніше в підлогу пригорнулася. Курочка Ряба (догодило ж мене)однією ніжкою відкотила від себе яйце (мене підставили). А півень (я в курнику головний), став з підозрою дивитись на незвичайного гостя Дід Мороз (зараз все виправимо)подивився на півня (я в курнику головний), потім на курочку Рябу (догодило ж мене)і на яйце (мене підставили). Перевів погляд на діда (ех, де мої 17 років), а окинув поглядом бабку (так, справи). Взяв дід мороз (зараз все виправив)у руки палиця, та як ударить їм по підлозі – і заграла музика (включається пісня дискотеки аварії – яйця). Дід (ех, де мої 17 років)одразу в танець пустився. Та так весело танцював, що й бабця (так, справи)стала попою по підлозі пританцьовувати. Курочка Ряба (догодило ж мене)від веселої музики почала ніжки перебирати, та ближче до виходу підходити. А півень (я в курнику головний)побачив це і став підходити до дверей, з іншого боку. Танцювали вони танцювали, поки курочка ряба (догодило ж мене)з півнем (я в курнику головний)біля дверей не зустрілися. І тут дід мороз (зараз все виправимо)знову своєю палицею по підлозі вдарив, і нова музика заграла (включається пісня дискотеки аварія – новий рік до нас мчить). Дід (ех, де мої 17 років)ще веселіше затанцював. Підняв бабку (так, справи)з підлоги, і почав із нею танцювати. Курочка Ряба (догодило ж мене)сором'язливо опустила очі вниз, а півень (я в курнику головний)узяв її під крильце і почав разом із нею танцювати заводний танець. Тут і яйце (мене підставили)застрибало і заскакало. Побачили це дід (ех, де мої 17 років)та бабка (так, справи)і на радощах стали танцювати ще дужче. А курочка Ряба (догодило ж мене)з півником (я в курнику головний)підійшли до яйця (мене підставили)і стали танцювати втрьох.
Отакий щасливий кінець. Тут ніби і казки кінець, але своє слово ще не сказав дід мороз (тут можна вимовити фразу: зараз все виправимо і в цей момент ялинка загориться вогниками, а можна, щоб дід мороз вимовив: з новим роком)

Як на новорічному корпоративірозважити гостей і зробити свято яскравим та незабутнім? Придумати свій сценарій, який сподобається всім вашим колегам та співробітникам! І ми маємо новий сценарій на новий рік 2017 для корпоративу з приколами, в якому казки на новий лад! Подивіться його і вибирайте найкращі моменти, щоб запалити в колі своїх колег!

Ведучий:
Сьогодні у нас не просто веселощі,
І смачні солодкі частування.
Сьогодні у нас свято – ура!
Новий рік зустрічаємо друзі!

Ми будемо веселитися та грати,
І в цьому нам допомагатимуть,
Веселі казкові персонажі1
Виходьте, ну де ж ви?

Виходять казкові персонажі.

Червона Шапочка:
Знаєте, як я потрапила сюди?
До бабусі йшла в лісі одна.
І, як завжди, заблукала,
Але рада, що у вас опинилася!

Вінні Пух:
А я дуже мед поїсти люблю.
Його запах я чую за версту!
Але зрозумів – не медом пахло тут,
А вином. Ну гаразд – бачу, що є що поїсти!

Вовк:
А я відпочити до вас забіг,
Дуже довго я казками гуляв.
Важко мені одному за казками скакати,
Втомився я, і ось зазирнув до вас погуляти!

Ведучий:
І так, друзі! Ви вже зрозуміли. Що до нас на корпоратив прийшли персонажі із казок. Давайте веселитися разом із ними.
І їхній перший номер – веселі новорічні частівки.

Казкові персонажі співають новорічні коломийки. Співають по черзі.

Вінні Пух:
Ох, як медку хочеться! Хоча я й від вина не відмовився б.

Червона Шапочка:
Тож попроси, нехай наллють!

Вінні Пух:
Просив, кажуть – ведмедеві не належить!

Вовк:
Отже давайте виграємо собі пляшку вина. Я те саме вже хочу попити, шийку змочити.

Гра із гостями.
У цій грі гостям буде показано відеоконкурс. У ньому будуть стоп кадри з різних фільмів та серіалом. І гості мають угадати, що це за фільм. Але не все так просто: на стоп кадрі обличчя героїв будуть укриті масками півнів та курочок! Коли гості дали свої варіанти, то з'являється наступний стоп кадр, де особи вже відкриті. За кожне вгаданий стоп-кард, гості отримують очко. Якщо не вгадали, то очко одержують казки. Якщо наприкінці гри більше очок наберуть казки, вони перемагають.
Відео для конкурсу:

Червона Шапочка:
Пропоную оголосити у конкурсі нічию та всім разом випити за новий рік!

Вінні Пух:
Смачно! Краще за мед!
Вовк:
Співати хочеться. Зараз заспіваю!

Червона Шапочка:
Почекай, вовк. Нехай краще гості заспівають!

Вінні Пух:
Так, нехай заспівають, а ми їм допоможемо.

Музичний конкурс.
В цьому музичному конкурсігостям треба буде співати відомі дитячі новорічні пісні. Але не просто співати, а у різних жанрах. Наприклад: у стилі реп, у рок стилі, у стилі шансон та у стилі оперу. Кожен учасник з жеребкування вибирає свій стиль виконання. А потім вони співають.

Вінні Пух:
Ох, накричали так, що горло болить. Змочимо?

Вовк:
Так, не завадило б змочити горло.

Червона Шапочка:
Друзі! Ви здивуєтеся, але наші казки стають непопулярними у дітей. Так, тепер модні інші герої. Наприклад, Смішарики!

Вовк:
Хто?

Вінні Пух:
Які кульки?

Червона Шапочка:
Це мультфільм для дітей. У ньому грають різні звірі, які, м'яко сказати, не дуже на них і схожі. але в цьому мультику нас немає. Давайте виправимо цю ситуацію.

Конкурс – намалюй казку у стилі смішариків.
У цьому конкурсі учасники повинні намалювати червону шапочку, вини пуху та вовка так, як вони б виглядали у мультфільмі Смішарики. У кого вийде веселіше, той перемагає.
Для наочності подивіться. як виглядають головні герої мультфільму:

Ведучий:
Друзі! А тепер я пропоную всім розпочати наше свято. Далі у нас веселі танці та смачне застілля!