Презентація на тему «Кошик з ялиновими шишками» К. Паустовський. Презентація та конспект до уроку з літературного читання на тему "К.Г.Паустовський "Кошик з ялиновими шишками" (4 клас) Ялинові шишки презентація

  • 02.08.2020

Технологічна картауроку літературного читання у 4 класі УМК «Гармонія», вчитель Мухіна Є.В.

Тема

К.Г.Паустовський «Кошик з ялиновими шишками»

Цілі

Освітні:Продовження вивчення творчостіК.Г.Паустовського; вдосконалення вміння працювати з текстом; розвиток навички читання;розвивати художній смак, любов та інтерес до читання та до класичної музики. Формувати творчу уяву через уміння репрезентувати картини. Працювати над змістом твору, використовуючи різноманітні прийоми критичного мислення. Розвивати мовлення учнів, уміння працювати у групах.

Виховувати: моральні якості, творчі здібності учнів, культуру поведінки під час фронтальної роботи, індивідуальної роботи.

Формувати УУД :

Особистісні УУД: Формувати морально-етичні орієнтири.

- Регулятивні УУД:Планувати діяльність. Приймати та виконувати поставлене навчальне завдання. Розвивати здатність до контролю та самоконтролю під час читання.

Комунікативні УУД:Вступати у спілкування, висловлювати свою точку зору, слухати іншого, дотримуватися правил спілкування. Аргументувати висловлювання. Формувати навички співпраці під час проведення ігор «Радіотеатр», «Театр».

- Пізнавальні УУД: Орієнтуватися у тексті твору. Аналізувати твір з метою визначення ідеї з точки зору відповідності прислів'ям.

Запланований результат

Предметні:

Вміти: визначати тему тексту за малюнками; працювати з ілюстраціями; створювати невеликий усний текст на тему.

Особистісні : Знати та дотримуватися морально-етичних орієнтирів

Метапредметні

Вмітивизначати та формулювати ціль на уроці за допомогою вчителя;планувати свою дію відповідно до поставленого завдання; вносити необхідні корективи в дію після його завершення на основі оцінки та обліку характеру зроблених помилок(Регулятивні УУД).

Вміти слухати та розуміти мову інших; оформляти свої думки у усній формі (Комунікативні УУД).

Вмітиорієнтуватися у своїй системі знань;здійснювати аналіз об'єктів;знаходити відповіді на запитання у тексті, ілюстраціях;перетворювати інформацію з однієї форми на іншу: складати відповіді питання (Пізнавальні УУД).

Основні поняття

Ідея, основна думка

Міжпредметні зв'язки

літературне читання, музика, російська мова, географія

Ресурси:

- основні

- додаткові

Підручник "Літературне читання", 4 клас, частина 2. О.В.Кубасова

Зошит до підручника «Літературне читання», 4 клас, О.В.Кубасова

Навчальна презентація

Організація простору

Фронтальна робота індивідуальна робота, робота в парах

Технологія проведення

Діяльність

учнів

Діяльність

вчителі

Завдання для учнів, виконання яких призведе до досягнення запланованих результатів

Заплановані результати

Предметні

УУД

I. Мотивація до навчальної діяльності (2 хв)

Цілі: - Актуалізація вимог до учня з боку навчальної діяльності;

Створення умов виникнення у учнів внутрішньої потреби включення до навчальної діяльності; уточнення типу уроку; уточнення тематичних рамок.

Промовляють правила поведінки на уроці, пояснюють, навіщо треба виконувати ці правила.

Промовляють девіз уроку, визначають тип уроку.

Уточнює тематичні межі.

Звучить музика Е.Гріга. (емоційний настрій) та слайд-шоу з видами Норвегії.

Хлопці, сьогодні ми знову вирушаємо у подорож. Хто здогадався куди? Норвегія - батьківщина великого композитора Едварда Гріга. Але чому ж на уроці літературного читання ми заговорили про музиканта та композитора? Зверніть увагу на девіз уроку:«Кожен розуміє щастя по-своєму. У кожного воно своє…» (К.Г.Паустовський.)

Вміти оформляти свої думки у усній формі; домовлятися з однокласниками спільно з учителем про правила поведінки та спілкування та слідувати їм (Комунікативні УУД).

ІІ. Формулювання теми уроку, постановка цілі (3 хв)

Цілі: формулювання теми уроку учнями;

Організувати постановку мети уроку учнями.

За допомогою учителя формулюють тему уроку. За допомогою вчителя ставлять мету уроку.

Організує постановку мети, формулювання теми уроку учнями

Намагайтеся об'єднати почуті версії. Чи можемо ми відразу позначити тему уроку і яку роль грає музика? Які твори К.Паустовського ви знаєте? Про що вони?

Прогнозування роботи за назвою твору.

Вміти оформляти свої думки у усній формі (Комунікативні УУД).

Вмітивизначати та формулювати ціль на уроці за допомогою вчителя (Регулятивні УУД).

ІІІ. Підготовка до сприйняття (5 хв)

Цілі: виконання завдань підготовчих вправ; робота з довідковим матеріалом

Відповідають на ці запитання.

Виконують завдання мовної розминки.

Організовує підготовчу роботу.

Повідомлення 1 групи: біографія К.Г. Паустовського. Наприкінці повідомлення – подарунок кошик із шишками.

Дивний подарунок, незвичайний. Що ж із ним робити?

Мовленнєва розминка: Скороговорка«На ялинці шишки, на столі книжки» ( читання пошепки, повільне читання з прискоренням, читання в парах)

Відповідати питанням, побудувавши мовні висловлювання.

(Комунікативні УУД)

IV. Первинне читання. Обговорення прочитаного (15 хв)

Ціль: знайомство з текстом, первинне обговорення прочитаного.

Беруть участь у комбінованому читанні.

Відповідають на запитання щодо змісту.

Виконують роботу у парах

Організує первинне читання.

Задає питання щодо змісту прочитаного.

Контролює виконання завдання учнями.

Первинне читання комбіноване

Які почуття у вас викликала розповідь?

Які враження, думки виникли у вас під час читання? Яка ця розповідь за характером?

Фізмінутка

Тепер звернемося до твору та згадаємо, скільки у ньому частин.

Про що йдеться у кожній частині?

(1 - зустріч композитора та дівчинки; 2 - про те, як Григ писав музику для Дагні; 3 - Дагні у тітоньки; 4 - на концерті)

Пропоную вам скласти словесний та картинний план оповідання.

Узагальнюючи ваші висловлювання, можна скласти такий план:

1. Зустріч.

2. У будинку композитора.

3. Назви в гостях.

4. На концерті. Слайд 4

Виявляти основну думку твору.

Відповідати на запитання щодо осмислення прочитаного.

Вступати у спілкування, висловлювати свою думку, слухати інших, дотримуватися правил спілкування; аргументувати висловлювання.

(Комунікативні УУД)

V. Виразне читання та аналіз прочитаного (13 хв)

Мета: навчання виразного вибіркового читання, аналіз прочитаного.

Виконують вибіркове читання відповідно до завдання вчителя.

Виконують завдання підручника.

Створює проблемні ситуації щодо вибіркового читання.

Читання частинами Частина перша

Як познайомилися герої твору? Перечитайте їхній діалог.

Який подарунок вирішив зробити композитор дівчинці та чому саме їй?

Що сподівалася отримати Дагні у подарунок?

Чому Гріг відстрочив подарунок?

Якими мистецькими засобами мови користується письменник? Робота у групах

Завдання кожній групі:

1 група – опис будинку композитора.

2 група – опис літа, білих ночей (с. 54, 3 абзац)

3 група – опис музики (с. 56, 4 абзац)

4 група – опис зими (с. 51, 4,5 абзац)

5 група – опис осені (с. 47, 5 абзац)

Заповніть таблицю у зошиті

Епітет

Уособлення

Порівняння

Як ми назвали другу частину?

Із чим порівнювали друзі будинок композитора?

Що було єдиною окрасою цього будинку?

Будинок був бідним та порожнім. А чи щасливий там був Гріг?(С. 139) - вибіркове читання

У чому полягало щастя великого композитора?

Чи довго Гріг писав музику в подарунок для Дагні?

Що змінилося цей час у природі?

Навіщо К. Паустовський включає опис природи?

Минув час, Дагні покидає рідний будинок.

Чому вона робить це?

Куди любила ходити Дагні у місті? Чому вона плакала після вистав?

(Вона залишилася такою ж чуйною і вразливою, якою була в дитинстві)

Яке диво трапилося з нею одного разу на концерті?

Які почуття зазнала вона, Магда, Нільс, коли оголосили посвяту?(зачитати)

Прочитайте, що почула Дагні, у присвяченій їй музиці?(С. 143)

Чому Дагні плакала, слухаючи музику Грига (Це сльози подяки. Люди плачуть не тільки від горя, а й від великих добрих почуттів, крім того, Дагні шкода, що композитор помер, і вона не скаже йому спасибі.)

Як ви думаєте, які почуття виникли у її душі:

Виконувати вибіркове читання відповідно до поставленого завдання.

Орієнтуватися у тексті; аналізувати твір. (Пізнавальні УУД).

Вступати у спілкування, висловлювати свою думку, слухати інших, дотримуватися правил спілкування; аргументувати висловлювання.

(Комунікативні УУД)

VI. Рефлексія навчальної діяльності на уроці, інструктаж про домашнє завдання (5 хв)

Цілі: Оцінювання якості своєї роботи на уроці; виконання рефлексії своєї діяльності.

Оцінюють свою роботу на уроці

Організовує рефлексію, виставляє позначки за урок.

Дає інструкцію з домашнього завдання.

Письменник К. Г. Паустовський і композитор Е. Григ два великі майстри: одним словами, інший музикою спонукають у нас добрі почуття

Подумайте вдома над питанням «Чим має жити людина?»

Робота з рефлексивним плакатом

БУДИНКИ: с.69-82, підготувати уривки для радіовистави, повідомлення про Григу, питання с.83-84

Підбивати підсумки своєї діяльності на уроці. Відповідати на питання щодо виявлення ідеї твору.

Здатність до самооцінки на основі критерію успішності навчальної діяльності (Особисті УУД).

Вміти вносити необхідні корективи в дію після його завершення на основі оцінки та обліку характеру зроблених помилок (Регулятивні УУД).

Перший урок з твору. Після завантаження об'єднайте, будь ласка, всі частини в одну презентацію. Пісня Сольвейг, фрагменти фільму: http://www.youtube.com/watch?v=9TWckPbKWsEабо http://www.youtube.com/watch?v=B1mZZlIlU7Y(Слайд 28). Григ "Ранок" http://www.youtube.com/watch?v=LtldM6nHgww(Слайд 10). "Танець Анітри" Е. Гріг - слайд 18. Симфонічний концерт №1, ч.1Гріг - слайд 7 - 9.

Завантажити:

Попередній перегляд:

https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Попередній перегляд:

Щоб користуватися попереднім переглядомпрезентацій створіть собі акаунт ( обліковий запис) Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Попередній перегляд:

Щоб користуватися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Я бачив життя. Що б тобі не говорили про неї, вір завжди, що вона дивовижна і прекрасна. Я старий, але я віддав молоді життя, працю, талант. Віддав усе без повернення, тому я, можливо, навіть щасливіший за тебе, Дагні.

Попередній перегляд:

Щоб користуватися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Попередній перегляд:

Щоб користуватися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Попередній перегляд:

Тема: К. Паустовський «Кошик з ялиновими шишками».

Цілі: 1. Продовжити роботу з удосконалення навички осмисленого виразного читання.

2. Показати, що людина стає по-справжньому щасливою, лише відкриваючи довкола себе красу навколишнього світу.

Завдання: 1. Сприяти розширенню світогляду дітей, прилученню до мистецтва, духовної культури.

2. Сприяти розвитку музичного та художнього смаку.

3. Розвивати мовлення учнів та вміння формулювати ідею твору.

4. Сприяти формуванню творчої уяви через слово, музику, образотворчу діяльність; доводити свою точку зору.

5. Виховувати любов і дбайливе ставлення до природи, почуттів людей, уміння співпереживати.

Обладнання: 1. Мультимедійна презентація.

2. Е. Гріг. Пер Ґюнт: Ранок. У печері гірського короля. Пісня Сольвейг.

е. Гріг. Симфонічний концерт №1, часть1.

Хід уроку .

  1. Оргмомент.
  1. 1. Слайд 1.

Робота із текстом до читання. Прогнозування змісту оповідання на основі назви та ілюстрацій.

Що ви уявили, читаючи назву, розглядаючи ілюстрацію?

2. Слайди 2, 3, 4. Відомості про життя К. Паустовського.

Костянтин Георгійович Паустовський народився у Москві, у сім'ї залізничного статистика, 31 травня 1892 року. Письменник згадував, що його батько був невиправним мрійником, тому часто змінював місце роботи. Після низки переїздів родина Паустовських поселяється в Києві. Костянтин Паустовський у Києві навчався у Першій Київській класичній гімназії. Коли він навчався у 6 класі, батько залишив сім'ю, і юний Костя почав заробляти на життя та навчання самостійно, займаючись репетиторством.

Що бачите біля могили письменника? Чи це випадково?

- Як ви думаєте, чому там виявився кошик з ялиновими шишками?

Ми намагатимемося відповісти на це запитання протягом уроку.

3. У своїх творах К. Паустовський розкривається нам. Ми відчуваємо сердечну, душевно щедру і надзвичайно доброзичливу людину. Його розповіді наповнені напрочуд теплим, світлим і трепетним почуттям любові до природи рідної землі. Однак це оповідання про інше. Справа в тому, що Паустовський писав не тільки про природу, але ще про композиторів, художників, письменників – тобто людей, які тонко відчувають красу навколишнього світу і намагалися своєю творчістю долучити всіх до світу прекрасного. Розповідь, з якою ми сьогодні познайомимося, запровадить нас у незвичайний світ музичної творчості норвезького композитора, піаніста Едварда Хагерупа Гріга.

4 . Слайди 5, 6, 7, 8, 9 Відомості про життя Е.Гріга.1843 - 1907 (64г.)

«У Бергені все було по-старому. Все, що могло приглушити звуки, – килими, портьєри та м'які меблі – Гріг давно прибрав із дому. Залишився лише старий диван.На ньому могло розміститися до десятка гостей, і Гріг не наважувався його викинути. Друзі казали, що будинок композитора схожий на житло дроворуба. Його прикрашав лише рояль».

ІІІ. Слайд10 Кошик з ялиновими шишками.

1. Слайд 11 Словникова робота.* - пошук за тлумачним словником

Берген – місто в Норвегії.

Незначна частина - невелика частина.

Ковані - оббиті залізом.

Портьєри * - щільні важкі фіранки для вікон або дверей.

Ботфорти * - високі чоботи.

Пахощі - аромат, приємний запах.

Парча, шовк, оксамит, фетр – види тканин.

Шпори * - металева дужка з коліщатком на кінці, що прикріплюється до чобота вершника і служить для понукання коня.

Шпага * - колючу зброю з прямим довгим мечем.

2. Читання 1 частини . Виявлення первинного сприйняття тексту

- Читання вчителем початку оповідання.

Інсценування підготовленими учнями с. 47 – 50. Слайди12, 13, 14, 15.

- Чому у Грига з'являється бажання саме Дагні подарувати музику?

Спробуємо знайти відповідь на це питання у другій частині.

3. Слайд 16 Читання 2 частини вчителем та учнями.

Як ви зрозуміли, що писав музику Гріг? Чому?

Яких слухачів він найбільше цінував? Чому

Чому ж Гріг писав музику саме для дівчинки7

4. Слайд 17 - Які слова другої частини найважливіші?

Чи всі люди думають так само, як Гріг? Чи всім приємніше віддавати, ніж купувати? А яка ваша позиція?

5. Читання 3 та 4 частини. Слайди 18, 19, 20, 21.

Спробуйте прожити цей час із Дагні. Прислухайтеся до своїх почуттів.

Що ж відчула, пережила Дагні? А ви?

Які картини представляла Дагні? Чому вона плакала, слухаючи музику?

Знайдіть у тексті та прочитайте думки Грига, який писав музику.

А тепер знайдіть та прочитайте думки Дагні, яка почула музику.

Що помітили? (Подібність: вони подумали про те саме.)

Музика перемогла відстань і час, зуміла передати почуття композитора та Дагні та нагадала картини природи рідної Норвегії.

  1. Слайд 22. 1. Як ви вважаєте, яка основна думка цього оповідання?

Навіщо живе людина? Дагні це зрозуміла, а ви?

Людина стає по-справжньому щасливою, лише відкриваючи навколо себе красу навколишнього світу.

Як ви вважаєте, що змушує людей писати музику, вірші, оповідання, картини?

2. Слайд 23. Чому Паустовськийназиває Грига чарівником?

Паустовський називає Грига чарівником тому, що завдяки музиці Дагні згадала дитинство. Дитинство – це та чудова мить, яку не можна повернути. Їм потрібно встигнути насолодитися, не пропустити той час, у якому можна багато чого встигнути зробити і багато чого навчитися. Коли людина згадує дитинство, вона розуміє, як йому дала природа. Коли Дагні почула мелодію, то вона відразу згадала всі найпрекрасніші моменти життя і людини, яка так багато для неї зробила, висловивши в музиці її дитячі роки. Встигніть насолодитися дитинством, і ви зрозумієте, що жити у світі – найкращий подарунок від природи!

3. Слайд 24. Письменник К. Паустовський і композитор Е. Гріг великі майстри: одним словами, інший музикою пробуджують у нас чисті та добрі почуття. К.Паустовський вважав, що дарувати людям «казку життя» – здатність відкривати прекрасне та романтичне у повсякденному – ось основне завдання людини на землі.

  1. Слайд 25. Підсумок уроку.

Рефлексія: Що особливо запам'яталося вам у творі? На уроці?

VII. Домашнє завдання с.47-54 виразне читання, малюнок Дагні.

У нас у підручнику розповідь надрукована не до кінця. У вас на партах лежить кінцівка. Вдома прочитайте і ппідготуйте відповідь на запитання: Чому дядько Нільс знав, що її життя не мине даремно?

Намалюйте, як ви уявляєте Дагні.

VIII. Слайд 26 Фрагмент слайд - фільму на музику Е. Гріга "Пісня Сольвейг".

Дагні йшла пустельними вулицями. Вона не помічала, що слідом за нею, намагаючись не траплятися їй на очі, йшов Нільс, посланий Магдою. Він погойдувався, як п'яний, і щось бурмотів про чудо, що трапилося в їхньому маленькому житті.

Сутінок ночі ще лежав над містом. Але у вікнах слабкою позолотою вже займався північний світанок. Дагні вийшла до моря. Воно лежало в глибокому сні, без жодного сплеску.

Дагні стиснула руки і застогнала від неясного ще їй самої, але охопила всю її істоту почуття краси цього світу.

Слухай, життя, – тихо сказала Дагні, – я люблю тебе. І вона засміялася, дивлячись широко розплющеними очима на вогні пароплавів. Вони повільно гойдалися у прозорій сірій воді.

Нільс, що стояв віддалік, почув її сміх і пішов додому. Тепер він був спокійний за Даґні. Тепер він знав, що її життя не пройде даремно.

Дагні йшла пустельними вулицями. Вона не помічала, що слідом за нею, намагаючись не траплятися їй на очі, йшов Нільс, посланий Магдою. Він погойдувався, як п'яний, і щось бурмотів про чудо, що трапилося в їхньому маленькому житті.

Сутінок ночі ще лежав над містом. Але у вікнах слабкою позолотою вже займався північний світанок. Дагні вийшла до моря. Воно лежало в глибокому сні, без жодного сплеску.

Дагні стиснула руки і застогнала від неясного ще їй самої, але охопила всю її істоту почуття краси цього світу.

Слухай, життя, – тихо сказала Дагні, – я люблю тебе. І вона засміялася, дивлячись широко розплющеними очима на вогні пароплавів. Вони повільно гойдалися у прозорій сірій воді.

Нільс, що стояв віддалік, почув її сміх і пішов додому. Тепер він був спокійний за Даґні. Тепер він знав, що її життя не пройде даремно.

……………………………………………………………………………………………………………

Дагні йшла пустельними вулицями. Вона не помічала, що слідом за нею, намагаючись не траплятися їй на очі, йшов Нільс, посланий Магдою. Він погойдувався, як п'яний, і щось бурмотів про чудо, що трапилося в їхньому маленькому житті.

Сутінок ночі ще лежав над містом. Але у вікнах слабкою позолотою вже займався північний світанок. Дагні вийшла до моря. Воно лежало в глибокому сні, без жодного сплеску.

Дагні стиснула руки і застогнала від неясного ще їй самої, але охопила всю її істоту почуття краси цього світу.

Слухай, життя, – тихо сказала Дагні, – я люблю тебе. І вона засміялася, дивлячись широко розплющеними очима на вогні пароплавів. Вони повільно гойдалися у прозорій сірій воді.

Нільс, що стояв віддалік, почув її сміх і пішов додому. Тепер він був спокійний за Даґні. Тепер він знав, що її життя не пройде даремно.

……………………………………………………………………………………………………………

Дагні йшла пустельними вулицями. Вона не помічала, що слідом за нею, намагаючись не траплятися їй на очі, йшов Нільс, посланий Магдою. Він погойдувався, як п'яний, і щось бурмотів про чудо, що трапилося в їхньому маленькому житті.

Сутінок ночі ще лежав над містом. Але у вікнах слабкою позолотою вже займався північний світанок. Дагні вийшла до моря. Воно лежало в глибокому сні, без жодного сплеску.

Дагні стиснула руки і застогнала від неясного ще їй самої, але охопила всю її істоту почуття краси цього світу.

Слухай, життя, – тихо сказала Дагні, – я люблю тебе. І вона засміялася, дивлячись широко розплющеними очима на вогні пароплавів. Вони повільно гойдалися у прозорій сірій воді.

Нільс, що стояв віддалік, почув її сміх і пішов додому. Тепер він був спокійний за Даґні. Тепер він знав, що її життя не пройде даремно.

……………………………………………………………………………………………………………


Слайд 2

Гіпотеза:

Ми вважаємо, що якби дівчинка не пішла до лісу за шишками, вона не зустріла б Е.Грига. Отже, не з'явилася та музика, про створення якої розповів К.Паустовський.

Слайд 3

Ціль:

Уточнити, природу якої країни визначає К. Паустовський. Якими мистецькими засобами користується письменник, показуючи батьківщину Е.Гріга. З'ясувати, навіщо дівчинка збирала ялинові шишки. Оформити результати нашої роботи. Зробити висновки.

Слайд 4

Композитор Е.Гріг проводив осінь у лісах біля Бергена. Де це?

Ми знайшли місто та країну на карті. Прочитали чим багата природа цього краю. Намалювали малюнки до оповідання.

Слайд 5

З'ясувалося, що Берген перебуває у Норвегії.

Норвегія – північна прохолодна країна. Земля багата на хвойні ліси, гори, морські затоки. Багато жителів Норвегії – рибалки.

Слайд 6

Читаючи розповідь, ми ніби побували у Норвегії.

Наші враження показуємо у малюнках:

Слайд 7

В оповіданні письменник використовує:

Порівняння («луна, як птах-пересмішник»). Уособлення («осинове листя тремтить», луна «тільки й чекає», «туман загорнув місто», сніг «летів, чіпляючись», «сніг зупинявся і повисав у повітрі»).

Слайд 8

Коли Е.Гріг зустрів дівчинку, вона збирала шишки.

Нас зацікавило – навіщо Дагні це робила? Виникло кілька варіантів відповіді: Дівчинці подобався запах шишок. Вони багато смоли, отже: - ними могли топити піч; - змолили човни, мотузки, бочки; - коптили рибу. Дід-лісник вчив дівчинку вирощувати молоді ялинки.

Слайд 10

Висновок:

Розповідь «Кошик з ялиновими шишками» була названа так, щоб показати важливість простої зустрічі дівчинки та Великого Майстра музики. А саме момент збору шишок, завдяки чому Е.Григом була написана музика, про створення якої розповів письменник К.Паустовський.

Слайд 11

Використана література.

Журнал « початкова школа», № 8, 2004, с.45-49 К. Паустовський. Збірка оповідань. - М., 1987 Румер М.А. та ін. Музика. Книжка для загальноосвітньої школи. 4 клас.-М., 1983, с.103 www.rambler.ru www.yandex.ru Дякуємо за увагу!

Переглянути всі слайди

К. Г. Паустовський «Кошик з ялиновими шишками» 4 клас УМК «Гармонія»

Стрельнікова Н.В.

вчитель початкових класів

МОУ ЗОШ №1 с. Новоселицького













К. Г. Паустовський

Едвард Гріг




Руки підняли і похитали. Це дерева у лісі. Руки нагнули, кисті струсили. Вітер збиває росу. У сторони руки, плавно помахати. Це до нас птахи летять. Як вони сядуть, також покажемо. Крила склали назад.



Заслухаймо думку кожного

1 група «Зустріч у лісі»

1. Де і як познайомилися головні герої твору К. Паустовського?

2. «За ролями» прочитайте діалог Дагні та Грига.

3. Знайдіть у тексті порівняння та уособлення.


2 група «У домі композитора»

1. Які літературні прийоми використав автор у оповіданні? Відповідь запиши до таблиці.

2. Яких слухачів найбільше цінував Гріг? За що вони були йому дорогі?

3. Що «розквітло на сонці» у Дагні? Знайди основні слова у 2 частини.

Уособлення

Порівняння

Епітет

Уособлення

Порівняння

Епітет


3 група «В гостях»

1. Чому Дагні покинула будинок?

2. Перекажіть розділ від імені Дагні.

3. Намалюй словами портрет дівчини Дагні, яка прийшла на концерт.


4 група «У домі композитора»

1. Знайди в тексті слова, за допомогою яких автор передає всю гаму почуттів Дагні на концерті.

2. Що почула дівчина у музиці?

3. Передайте стан дівчини, її душевні якості, склавши колаж.




Чим має жити людина

краса природи

Людські відносини


«Що б тобі не казали

про життя, вір завжди,

що вона дивовижна

і прекрасна ... »


- Якщо ви вважаєте, що урок пройшов для вас цікаво, ви себе виявили, добре працювали - прикріпіть червону шишку до ялинки (найстиглішу).

- Якщо не все поки що вдалося, є якісь проблеми, щось не вийшло – жовту.

- Якщо вам було складно розібратися, є труднощі – зелену, треба трохи дозріти.


Домашнє завдання.

Приготувати духовний подарунок своїм однокласникам.

Виконати на вибір завдання 3 на стор. 82 або завдання 7 на стор.86 робочого зошита