Plastilino panaudojimas: Pavasarinės gėlės. Pamokos apie plastilino aplikaciją „Auksinė žuvelė“ parengiamojoje mokyklai grupėje santrauka Plastilino aplikacijos planas

  • 16.05.2021
Modeliavimo pamokos „Gėlių šlaitai“ santrauka

Tikslas: toliau formuoti vaikų žinias apie gėles, formuoti gebėjimą plastilinu perteikti gėlės vaizdą ir formą, išmokti perteikti bruožus išvaizda gėlės lipdiniuose.

Užduotys:

1. Toliau formuoti vaikų idėjas apie gėles, išvaizdos įvairovę, mokytis modeliuojant perteikti gėlių struktūrą.

2. Formuoti gebėjimą lipdyti žiedpumpurius iš kamuoliuko lyginant, žiedlapius - traukiant, gnybiant; toliau lavinti vaikų smulkiąją pirštų motoriką, formuoti spalvos ir formos pojūtį;

3. Ugdykite meilę ir pagarbą gamtai.

Medžiaga ir įranga: iliustracijos, kuriose vaizduojamos gėlės, plastilinas, rietuvės, žalias kartonas, servetėlės, lentos.

GCD progresas.

1. Organizacinis momentas.

Mokytojas skaito vaikams eilėraštį:

Jis priėjo, nuskynė gėles,

Bet mes tylime, ir aš, ir tu,

Tylime vakar, tylime dabar,

Ir tai atsitinka kiekvieną kartą!

Ganėtinai kvailas paprastumas

Nereikia skinti gėlių iš gėlių lovos,

Vaikui aišku, tai nuodėmė,

Juk grožis skirtas kiekvienam!

2. Pokalbis apie gėles, pagarbą joms.

Klausimas: Vaikinai, kaip vadinasi lauke augančios gėlės?

D: Laukinės gėlės.

B: Teisingai. Vaikinai, kas sodina gėles lauke?

D: Gamta.

Klausimas: Taip, lauke gėlės auga pačios ir joms nereikia žmogaus priežiūros. Jas laisto ne žmogus, o gamta. Ne žmogus jas tręšia, o visas naudingas medžiagas gauna iš lauko dirvos.

K: Kokias laukines gėles žinai?

Vaikų atsakymai (rugiagėlė, dobilas, ramunėlė)

Kl .: Kodėl jums reikia gėlių?

D: Dėl grožio.

V: Teisingai. Gėlės mums teikia estetinį malonumą, džiugina akis ir savo grožiu puošia pasaulį. Vaikinai, ar galite skinti gėles?

D: Ne!

K: Kodėl?

D: Jie mirs.

Klausimas: Taip, be dirvožemio augalai mirs.

3. Mįslių spėjimas.

Mokytojas mįsles vaikams apie lauko gėles, o vaikai spėlioja. Atspėjusi mįsles, mokytoja su vaikais svarsto lauko gėlių iliustracijas, jų išvaizdos ypatybes (rugiagėlė, dobilas, ramunėlė)

4. Fizminutka "Gėlė".

Aukšta gėlė augo proskynoje,

Atskleidė žiedlapius pavasario rytą.

Visų žiedlapių grožis ir mityba,

Jie kartu suteikia šaknis po žeme.

5. Produktyvi vaikų veikla (skulptūra).

Mokytojas parodo vaikams iš anksto paruoštą „kliringą“.

Klausimas: Vaikinai, papuošime savo lauką gėlėmis?

D: Taip!

Mokytoja kartu su vaikais išsiaiškina gėlės sandarą ir siūlo pagalvoti, kaip nulipdyti gėlę. Mokytojas parodo mėlyno plastilino rutulį.

K: Kokia gėlė atrodo?

D: Ant rugiagėlės.

K: Rugiagėlių gėlę sudaro žiedlapiai smailiais galais.

Mokytojas pasakoja vaikams, kaip sudėti žiedlapius, naudojant krūvą. Galite sukrauti žiedlapius ir taikyti potėpius.

Po to, kai mokytojas parodo kitą plastilino rutulį. Tada jis jį išlygina.

Mokytojas patikslina, kad iš plastilino galima lipdyti bet kokias gėles, demonstruoja modeliavimo būdus: pirštais ištraukia žiedlapius; suspaudžia išilgai krašto; stack daro pjūvius.

Jis su vaikais patikslina, kad ramunėlėms reikia imti baltą plastiliną, rugiagėlėms - mėlyną (mėlyną, dobilui - raudoną arba rožinį. Kai žiedai bus paruošti, juos reikia pritvirtinti prie stiebelių. Vaikai pasirenka norimą plastilino spalvą ir lipdyti gėles.

6. Apibendrinant.

Baigę darbą vaikinai žalio plastilino pagalba prie „lauko“ pritvirtina savo gėles. Pabaigoje mokytoja su vaikais grožisi „gėlių lauku“ ir pažymi kiekvieną darbelį.

Pamokos apie technologijas santrauka.

Užbaigta:

Mokytojas pradinė mokykla

MBOU vidurinė mokykla Nr. 10, Dimitrovgradas

Zemskova Jekaterina Ivanovna

Tema: Plastilino aplikacija.

Klasė: 4 A

UMC: Rusijos mokykla.

Data:

PLANUOTI REZULTATAI:

Asmeniniai rezultatai:

    apibūdinti savo jausmus ir pojūčius iš apmąstymų meno kūriniai, menai ir amatai charakteris, pagarba susieti su meistrų darbo rezultatais;

    priimti kitas nuomones ir pareiškimus, pagarbiai gydyti juos;

    remiantis įvaldyta smulkmena ir dizainu technologinių žinių ir įgūdžių,padaryti pasirinkimą būdai pasiūlyto ar savo plano įgyvendinimas.

Meta dalyko rezultatai:

Reguliavimo UUD:

    suformuluoti pamokos tikslą išankstinė diskusija;

    atlikti užduotį pagal mokytojo priežiūrą planuoti, tikrinti savo veiksmus su juo;

    atlikti srovės ir tikslumo vykdymo technologinių operacijos (naudojant paprastą ir sudėtingą konfigūracijąšablonai, po velnių įrankiai), galutinė generolo kontrolė gatavo produkto kokybė, užduotys; patikrinkite modelius imtis veiksmų, atlikti būtinus konstruktyvius patobulinimus;

Kognityvinis UUD:

    apdoroti gautą informaciją:palyginti ir klasifikuoti faktai ir reiškiniai; nustatyti priežastį tiriamų reiškinių, įvykių tiriamieji ryšiai;

    daryti išvadas remiantis apibendrinimaiįgytos žinios;

Komunikacinis UUD:

    perduokite savo poziciją kitiems:išreikšti savo požiūrį ir pabandyk pagrįsti argumentų pateikimas;

    klausytis kitų, pabandyti priimti kitokį požiūrį, būti pasirengę pakeisti savo požiūrį;

    gerbk kito poziciją, stenkis susitarti.

Dalyko rezultatai:

    galėti naudoti gerai žinomas meno priemones išraiškingumas kuriant meninį vaizdą (ritmas, faktūra, spalva, dalių santykis, sudėtis, chiaroscuro).

    žinoti apie dirbtinių medžiagų kilmę (bendrai vaizdavimas), kai kurių dirbtinių medžiagų pavadinimai, susidurta vaikų gyvenime;

    galėti prižiūrint mokytojui sukurti visą vykdymo procesą užduotys (nuo gatavo mėginio koncepcijos ar analizės iki praktinės įgyvendinimas ar vykdymas), pasirinkti racionalų techninį technologinius sprendimus ir pas joma.

PAMOKOS METODINĖ ĮRANGA:

Medžiaginė ir techninė bazė:

    Įrankiai, armatūra: pieštukas.

    Medžiagos: kartonas, plastilinas.

Didaktinė pamokos parama:

    Plakatai.

    Darbo objektų pavyzdžiai.

    Švietimo ir techninė dokumentacija (UTD):

Mokymo metodai:žodinis (pokalbis), vaizdinis.

Organizavimo formos pažintinė veikla mokiniai: individualus, priekinis.

Žodyno darbas:šablonas, aplikacija, plastilinas.

Pamokos tipas: sujungti.

Užsiėmimų metu:

    Laiko organizavimas.

    sveikinimai

    mokinių lankomumo patikrinimas

    klasės žurnalo pildymas

    mokinių pasirengimo pamokai tikrinimas

    paruošti mokinius darbui

    pamokos plano perdavimas mokiniams

    Mokinių namų darbų tikrinimas.

    [ 1 priedėlis]

Kas yra programa?

Kas yra šablonas?

Kas yra plastilinas?

    [2 priedas]

Mokytojo pasakojimas apie „plastilino aplikacijos“ techniką. Plastilino panaudojimo rūšys.

    Karjeros darbas.[ 3 priedas]

Mokytojo pasakojimas apie plastilino gamybą.

    Mokinių žinių įtvirtinimas.[ 4 priedas]

Viktorina studijuojama tema.

    Fizkultminutka.

    Praktinis darbas „Rudens lapas“.

8.1. Įvadinis mokytojų mokymas. [ 5 priedas]

    Pasako studentams vardą praktinis darbas.

    Aiškinti studentams praktinio darbo užduotis (suprasti, kaip atlikti darbą „siūlų aplikacijos“ technika).

    Studentų supažindinimas su darbo objektu – modelis.

    Mokinių supažindinimas su mokymosi priemonėmis, kuriomis bus atliekama užduotis (žirklėmis, klijais, kartonu, siūlais).

    Studentų supažindinimas su edukacine ir technine dokumentacija (instrukcija apie IFC, ITK). [ 6 priedas]

    Mokinių perspėjimas apie galimus sunkumus atliekant darbą (gali kilti sunkumų klijuojant siūlus).

    Saugos instruktažas

Žirklių naudojimo taisyklės:

    Uždaras žirkles laikykite nurodytoje vietoje.

    Nedirbkite su nuobodžiomis ir sugedusiomis žirklėmis.

    Duokite draugui su rankena į priekį.

    Iškirpkite popierių ir kartoną tik išilgai linijų.

Darbo su klijais taisyklės:

    Klijai "BF" ir "PVA" naudojami tik gerai vėdinamose vietose.

8.2. Savarankiškas studentų darbas UTD tema.

8.3. Dabartinis dėstytojo nurodymas (atliekamas studentų savarankiško darbo metu).

8.3.1. Naujų įgūdžių formavimas.

    Studentų darbo pradžios organizavimo tikrinimas.

    Mokinių darbo vietų organizavimo tikrinimas (stalinis kompiuteris, įrankiai, armatūra).

    Saugos, sanitarijos ir profesinės sveikatos taisyklių laikymasis atliekant užduotį.

8.3.2. Naujų žinių įsisavinimas.

    Mokomosios ir techninės dokumentacijos teisingo naudojimo tikrinimas.

    Užduoties atlikimo instruktavimas pagal technologinę dokumentaciją.

8.3.3. Tiksliniai raundai.

    Nurodymas mokiniams atlikti atskiras operacijas ir apskritai užduotis.

    Didžiausias dėmesys mokiniams veiksmingos technikos atliekant operacijas.

    Pagalbos teikimas prastai užduočiai pasiruošusiems mokiniams.

    Kontroliuoti rūpestingą mokinių požiūrį į mokymo priemones.

    Racionalus studentų darbo laiko panaudojimas.

8.4.Baigiamoji mokytojo instruktažas.

    Studentų savarankiško darbo atlikimo analizė.

    Analizuojama daznos klaidos studentai.

    Pakartotinis mokytojo paaiškinimas, kaip pašalinti klaidas.

    Mokytojo namų darbų instrukcijos. [ 7 priedas]

    Darbo vietos valymas.

    Pamoką apibendrina mokytojas.

    Mokytojo žinutė apie pamokos tikslų pasiekimą.

    Objektyvus mokinių kolektyvinio ir individualaus darbo rezultatų vertinimas klasėje. Žymių dėjimas į klasės žurnalą ir mokinių dienoraščius.

    Pranešimas apie kitos pamokos temą.

    Paprašykite mokinių pasiruošti kitai pamokai.

PROGRAMOS:

1 priedėlis.

Mokinių žinių atnaujinimas.

Kas yra programa?

Taikymas(lot. aplikacija – priedas, priedas) – atvaizdo gavimo būdas; dailės ir amatų technika.

Taikymo tipai:

pagal turinį:

    tema

    dekoratyvinis

    sklypas

pagal gėlių skaičių:

    siluetas

    spalvotas

dėl simetrijos:

    simetriškas

    antisimetriškas

formoje:

    geometrinis

    negeometrinis

pagal sukibimo laipsnį:

    butas

    tūrinis

pagal gamybos būdą:

    susmulkinti

    suplyšusi

pagal dalių skaičių:

    siluetai

    suskaidytas

    mozaika

tvirtinimo būdas:

    vieno sluoksnio

    daugiasluoksnis

Ir kaip atskiras vaizdas aplikacijos gali būti laikomos aplikacija iš plastilino, tačiau apie tai kalbėsime šiek tiek vėliau.

Mums taip pat reikia šablono, kad galėtume atlikti darbą.

Kas yra šablonas?

Pavyzdys- tai armatūra arba įrankis, skirtas daugelio gatavų gaminių formos teisingumui patikrinti; pavyzdys, pagal kurį gaminami vienarūšiai gaminiai.

Plastilinas- medžiaga liejimui. Anksčiau jis buvo gaminamas iš išgryninto ir susmulkinto molio miltelių, pridedant vaško, gyvulinių riebalų ir kitų medžiagų, kurios neleidžia išdžiūti.

Išmanusis plastilinas, arba, kaip jis dar vadinamas, guma.

Skulptūrinis molis naudojamas rimtesnėms modeliavimo užduotims atlikti.

Plastilino trūkumai:

    Išblukimas šviesoje;

2 priedas

Mokytojo naujos medžiagos pristatymas.

Šiandien išmoksime pasidaryti aplikaciją iš plastilino.

Tai labai įdomi technika.

Ši plastilino aplikacijų gamybos technika vadinama plastilinografija.

Vietoj dažų dažymui galima naudoti plastiliną.

Egzistuoti Skirtingos rūšys plastilino aplikacijos.

    visos gabalo aplikacijos

    plastilino žvynelių užtepimas

    aplikacija iš plastilino rutuliukų (plastilino mozaika)

4. pritaikymas ant stiklo

5. neįprastas programos tipas - taikymas diskuose (DVD, CD ir kt.)

3 priedas

O dabar norėčiau šiek tiek papasakoti apie medžiagą, su kuria šiandien dirbsime.

Plastilinas- medžiaga liejimui. Anksčiau jis buvo gaminamas iš išgryninto ir susmulkinto molio miltelių, pridedant vaško, gyvulinių riebalų ir kitų medžiagų, kurios neleidžia išdžiūti. Šiuo metu plastilino gamyboje naudojamos aukštųjų technologijų medžiagos. Dažyta įvairiomis spalvomis. Tarnauja skulptūros kūrinių eskizų figūroms, mažiems maketams, mažų formų darbams gaminti.

Yra keletas plastilino tipų:

Protingas plastilinas, arba kaip dar vadinama - handgam yra silikono pagrindu pagaminta medžiaga, toks jausmas kramtomoji guma. Dėl to jis teka, lūžta, lūžta ir tt Dėl kitų komponentų jis vis tiek gali būti įmagnetintas, švyti, keisti spalvą.

Skulptūrinis molis naudojami rimtesnėms skulptūros užduotims. Jis geriau išlaiko formą, leidžia išdirbti gana smulkias skulptūros detales. Plastilinas išsiskiria ypatingu elastingumu. Ši savybė leidžia ją naudoti skulptūrinėms miniatiūroms ir modelių darbams. Netepa ir nelimpa prie rankų ir specialios medžiagos naudojamas darbe. Plastilino galiojimo laikas neribojamas: jis ilgą laiką išlaiko savo savybes, todėl gali būti naudojamas daugelį metų. Skulptūriniam plastilinui gaminti naudojama vaškinė masė, pridedant mineralinių pigmentų ir užpildų.

Plastilino trūkumai:

    Išblukimas šviesoje;

    rankų užteršimas dėl darbo su plastilinu;

4 priedas

Mokinių žinių įtvirtinimas.

Viktorina.

Klausimai:

Atspėk mįslę:

    Aš pasiruošęs apakinti visą pasaulį:
    Namas, mašina, dvi katės.
    Šiandien aš esu valdovas -
    Aš turiu... (plastilinas)

    Aš bet ką apakinu

Vilkas, lėlė madinga suknele.

Kuriame klasėje.

Man labai reikia... (plastilino)

    Kokius plastilino aplikacijų tipus žinote?

    Kas yra plastilinas?

5 priedas

Praktinis darbas.

Pradedame daryti aplikaciją iš plastilino.

Turime suprasti darbo atlikimo būdus „plastilino aplikacijos“ technikoje. Peržiūrėkite pavyzdį. Tai žingsnis po žingsnio darbas.

Norėdami užbaigti darbą, mums reikia kartono, pieštuko, plastilino.

Pirmiausia ant paruošto kartono atsekame šabloną. Tada nuplėšę dalį plastilino ir suminkę piešiame paveikslą. Esmė yra „nuspalvinti“ visą paveikslą. Tik vietoj dažų naudosime įvairiaspalvį plastiliną.

6 priedas.

Studentų supažindinimas su edukacine ir technine dokumentacija (Instrukcija apie IFC ir IKT).

№ №

vardas

Paveikslėlis

Medžiagos ir įrankiai

Paimkime kartono lapą. Rudeninio ąžuolo lapo paveikslėlį apveskime pagal šabloną.

Kartonas, pieštukas.

Paruoškime mums reikalingų spalvų plastilino gabalėlius.

Plastilinas.

Prie norimos paveikslo dalies pritvirtiname plastilino gabalėlius.

Plastilinas..

Pakartokite tą patį su likusia piešinio dalimi.

Plastilinas.

7 priedas

Namų darbai.

Susipažinome su „plastilino aplikacijos“ technika.

Jūsų namų darbas bus užbaigti pamokoje pradėtą ​​darbą.

Violeta Popova

Plastilino aplikacijų užsiėmimų santrauka« auksinė žuvelė» in parengiamosios mokyklos grupė

Tikslas:

1. Supažindinkite vaikus su nauja išvaizda aplikacijos – plastilino aplikacija;

2. mokyti vaikus siekti aiškaus ir tikslaus vaizdo;

3. lavinti rankų ir akių koordinaciją bei smulkiąją rankų motoriką.

Įranga: mėlyni kartono lakštai, plastilino geltona, ruda ir žalia, paprastas pieštukas ir trafaretas žuvis.

parengiamieji darbai: akvariumo peržiūra grupė, skaitant A. S. Puškino pasaką « auksinė žuvelė» ir žiūrėkite šio darbo iliustracijas.

Pamokos eiga

globėjas: Vaikinai, prašau atspėti mįslė:

Taškymasis upėje švaria sidabrine nugara.

Vaikai: Rybka.

globėjas: Teisingai. Šauniai padirbėta! Dabar klausykite eilėraščio „Kur miega mažos žuvytės» I. Tokmakova.

Naktį tamsu, naktį tylu.

Rybka, mažos žuvytės kur tu miegi?

Lapės takas veda į skylę,

Šuns takelis į veislyną,

Belkino takas veda į įdubą,

Myškinas - į skylę grindyse.

Gaila, kad upėje, ant vandens,

Niekur nėra tavęs pėdsakų.

Tik tamsa, tik tyla.

Rybka, mažos žuvytės kur tu miegi?

globėjas: Šiandien aplikacijų pamoka gaminsime žuvį, bet kiek neįprastu būdu. Išmoksime dėlioti vaizdą plastilino žuvis.

Mūsų darbo tema « auksinė žuvelė» . Kokios spalvos manote plastilino padėkite mums nuotrauką « auksinė žuvelė»

Vaikai: Geltona.

(galite pakviesti vaikus išdėstyti uodegą ir pelekus žuvis apelsinuose, norėdami sukurti ryškesnį vaizdą)

globėjas: Taip, jis geltonas. Jūsų darbo vietose taip pat paruoštas mėlynas kartonas, žalia ir ruda plastilino. Mėlynas kartonas simbolizuoja vandenį, kuriame jūsų mažos žuvytės, iš žalios plastilino išdėliosime jūros dumblius. O ką darysime su rudu plastilino, atsakysite patys.

Vaikai: Akmenukai tvenkinio dugne. (jei vaikams sunku, mokytojas paaiškina pats)

globėjas: Jūs ir aš žinome, kad kūnas žuvis, padengta žvynais. Šiandien lipdysime svarstykles iš plastilino. Norėdami tai padaryti, dviem pirštais susukame mažus rutuliukus ir prispaudžiame juos prie mūsų kontūro žuvis. Taigi mes tęsiame iki kūno žuvis nevisiškai uždengtas. Dumbliai ir akmenys išdėstomi taip pat. Akis paryškinkite žuvį juodu plastilinu. (dėstytojas paaiškina ir parodo ant savo kartono)

Vaikai pradeda dirbti, mokytojas jiems padeda pagal poreikį. Po to programos su vaikais atliekamos pirštų treniruotės gimnastika:

"Žuvis"

Ten gyveno ir buvo viena vėgėlė, (delnai sulenkti, sklandūs judesiai imituojantys pelekų judesius)

Su juo draugavo du ruffai (delnai vienas nuo kito, judesiai dviem delnais vienas nuo kito)

Pas juos atskrido trys antys, (rankos sulenktos skersai, mojuojant delnais)

Keturis kartus per dieną. (suspausti ir sugniaužti kumščius)

Tada vaikai pakabina savo darbelius ant stovo.

globėjas: Pažiūrėkite, vaikinai, kokį įdomų akvariumą turime. Maudykitės jame vienas auksinė žuvelė. Ar jums tai patiko klasė?

Vaikų atsakymai.

globėjas: Jūs šiandien puikūs bičiuliai! Tavo žuvis pasirodė labai gražu, nes tu labai stengėsi. Labai ačiū už klasė.

„Pasidaryk pats“ spyruoklinė aplikacija iš plastilino darželiui

Meistriškumo klasė "Mano vardas mimoza, aš pirmas žydiu. Kur dar pamatysi tokį grožį..."

Kireeva Katya, Omsko miesto BDOU mokinė " Darželis Nr.204 kombinuoto tipo“.
Amžius: 4 metai.
Prižiūrėtojas: Pavluško Oksana Michailovna, Omsko miesto vaikų darželio „Komplektinio tipo darželis Nr. 204“ auklėtoja.

Ši akinamai geltona gėlė sidabriniais lapais buvo atvežta iš Australijos daugiau nei prieš du šimtmečius. Tik mimoza, tiesą sakant, jo nėra: ši nuostabi būtybė vadinama sidabrine akacija.
Tereikia šiek tiek paliesti mimozą, nes per purų krūmą perbėga šiurpuliukas ir ji akimirksniu paslepia lapus, tarsi būtų nudegusi šalčio. Yra įsitikinimų, kad mimoza elgiasi taip pat, kai pasirodo gudrus žmogus. Botanikai tokį gėlės elgesį aiškina apsaugine reakcija nuo tropinių liūčių.
Miela gležna gėlė ne tik jautri, bet ir didelis bailys: nemėgsta likti tamsoje... Mimoza gali ne tik pasislėpti, bet ir apsiginti. Visas augalo stiebas apaugęs spygliais, net pupelės saugomos iki sunokimo. O prinokusios pupelės atsiveria, o sėklas lengvai neša vėjas.
Naivi šakelė geltonomis saulės sagomis pamilo ne vieną. Nuostabūs pavasario pasiuntiniai taip džiugina nuo pilko žiemos šalčio ir pūgos pavargusių žmonių akis, kad jų neįsimylėti tiesiog neįmanoma!
Lotynų Amerikos šalių atogrąžų akvatorijoje žiaurioji mimoza – dažna, sunkiai išnaikinama piktžolė, mūsų klimato sąlygomis auginama kaip dekoratyvinis vienmetis augalas šiltnamiuose ar namuose.
Brazilijos indėnų gentys gerbia vieną iš droviosios mimozos giminaičių Hostilis mimosa kaip stebuklingą medį. Vietinis jo pavadinimas yra Zhurema.
Europoje mimoza pasirodė praėjusio amžiaus viduryje. Ją iš San Domingo atvežė kapitonas Paulas Turneris.


Meistriškumo klasė skirta: vaikams ikimokyklinio amžiaus, kūrybingi žmonės, mokytojai.
Paskirtis: panelė gali būti dovana šventei, interjero puošmena.
Tikslas: mokyti vaikus lipdyti mimozą „plasticineografijos“ technika.
Užduotys:
- fiksuoti darbo su plastilinu būdus: volavimas, kočiojimas, lyginimas, presavimas;
- lavinti rankų, akių smulkiąją motoriką, lavinti kūrybinį mąstymą, emocijas ir fantaziją;
- ugdyti tikslumą, domėjimąsi darbu su plastilinu.
Medžiaga ir įrankiai:
plastilinas;
spalvotas kartonas;
stiklainio dangtelis;
krūva
žirklės;
kompasas;
paprastas pieštukas;

Liniuotė;
baltas pieštukas;
branduolys;
Dvipusė juosta.

Darbo procesas:

Kompasu nupieškite apskritimą ant kartono. Apskritimo skersmuo lygus dangtelio vidinės pusės skersmeniui.


Iškirpkite apskritimą - plokštės foną.


Baltu pieštuku piešiame mimozos kotelius.


Iš žalio plastilino nuskabome smulkius gabalėlius ir iš jų iškočiojame plonytes vėliavėles - stiebus.


Ant nupieštų stiebelių išdėliojame žvynelius ir paspaudžiame juos pirštu.



Gaminame lapus. Iš plastilino nuskabome didesnius gabalėlius ir iš jų iškočiojame storas žiuželes.


Žvynelius išlyginame, kraštus paaštriname.


Gauti lapai pirštu prispaudžiami prie pagrindo.


Ant lapų rietuvės pagalba nubrėžkite gyslas (pirmiausia per vidurį išilgai lapo, paskui su „smilteliu“). Lapai tampa tarsi purūs.



Nuo geltono plastilino nuskabome nedidelius gabaliukus ir iš jų iškočiojame kamuoliukus.


Iš rutuliukų formuojame mimozų žiedus. Kiekvieną kamuoliuką prispaudžiu pirštu prie pagrindo.


Su strypu nuo rankenos rutuliuose padarome daug skylučių – gėlių.



Iš nėrinių darome kilpą ir klijuojame neteisingoje dangtelio pusėje, kad skydelį būtų galima pakabinti ant sienos.



Naudodami klijuojame kartoninį pagrindą - foną prie dangčio dvipusė juosta.


Skydas paruoštas.
Galite papuošti interjerą.


Galima dovanoti kaip šventinę dovaną.


Žiūrėk vaikinai
Tik nelieskite jų...
Kaip maži viščiukai
Jie kartu atsisėdo ant lakūno.
Kovo mėnuo. Negreit vasara bus.
Ir su nakties vėsumu.
Štai kodėl jie yra apsirengę
Šiltos gėlės kailiniuose.
Nors mama neturi vištos
Nebijo sniego su šalčiu.
Stebuklų šakos pūkuotos.
Jie vadinami mimoza. N. Rodivilina


Ačiū už dėmesį!

Tikslas: įtvirtinti studentų žinias apie modeliavimo būdus; pakartoti žinias apie saugą darbe; ugdyti loginį ir vaizduotės mąstymą, gebėjimą dirbti grupėje; plėsti mokinių supratimą apie profesijas; ugdyti darbštumą tikslumą.

Užduotys: Švietimo : mokyti vaikus lipdyti iš plastilino mozaikiniu būdu, supažindinti su veislėmisplastilino, toliau kartokite saugos priemones dirbdami su plastilinu;fformuoti gebėjimą po mokytojo pakartoti gaminio pavyzdžio analizę, žingsnis po žingsnio atlikti darbą.

Kuriama: skatinti vaikų mąstymo, dėmesio, vaizduotės, atminties, valios, akių ir rankų smulkiosios motorikos vystymąsi.

Ugdomasis: prisidėti prie vaikų tikslumo, užsispyrimo, domėjimosi dalyku, meilės juos supančiam pasauliui, tikslingumo ugdymo, ugdyti tikslumą atliekant užduotis, užsispyrimą.

Įranga: plastilinas kitoks spalvos, modeliavimo lenta, spalvotas popierius, spalvotas kartonas, klijai, atvirutės su patarlėmis

Per užsiėmimus

I. Organizacinis momentas.

Studentų darbų tikrinimas.

II. Pranešimas apie pamokos temą ir tikslą.

Šiandien pamokoje prisiminsime modeliavimo plastilinu technologiją, dirbsime su aplikacija, kalbėsime apie profesijas, prisiminsime patarles apie darbą. „Tikiuosi“ jūsų aktyvus dalyvavimas padarys pamoką gyvą ir įdomią.

Aplikacija atgal - kita plastilino aplikacija. kaip taisyklė, tai atliekama ant lygaus ir skaidraus stiklo, plastiko ar kartono paviršiaus. Vaikinai nugriebia, plastilino gabalėlius susuka į apskritimus, plastilinu pažymėdami (išdėliodami) būsimo piešinio kontūrą, pradedame nuosekliai užpildyti atviras vietas plastilinu. Darbo pabaigoje pasukus gaminį lygiąja puse į save, gausite nuostabų piešinį paveikslui ar skydeliui!

III. Žinių, įgūdžių ir gebėjimų įtvirtinimas.

Kad būtų lengviau ir įdomiau dirbti, „susiskirstėme“ į grupes. "Taigi, pradėkime.

Ko mes čia išmoksime.
Tinkamas ir reikalingas gyvenimui.
Taigi dirbkime
Sąžiningas, darbštus ir draugiškas!

Dabar užminėsiu mįsles, o atsakymus rasti padės piešiniai lentoje.

1. Plonakojė Nenila.
Ji visus aprengė – aprengė.
Ant labai prasto dalyko.
Net ne marškinių.
(adata)

2. Draugė laikosi.
Dėl mano ausies.
Vien dygsnis
Šimtmetis bėga paskui mane
(adata su siūlu)

Teisingai, vaikinai. O dabar prisiminkime saugos taisykles dirbant su adata klasėje ir namuose.

(mokiniai pasakoja saugos taisykles dirbdami su adata)

O dabar užminsiu jums mįslę apie objektą, kurį dažnai naudojame.

3. Patyręs įrankis.
Ne didelis, ne mažas.
Jis kupinas rūpesčių.
Jis pjauna ir kerpa.
(Žirklės)

Šauniai padirbėta! Ir kokias darbo su žirklėmis taisykles reikia atsiminti.

(Atsakykite mokiniams)

Klausykite kitos mįslės.

4. Nors ir nėra puikaus ūgio,
Ir aš pripratau prie pagarbos;
Priešais jį auga ąžuolai ir klevai,
O beržai linksta.
(Kirvis)

5. Pats medinis,
O galva geležinė.
(Plaktukas)

Atsiminkite, vaikinai, jei neatsargiai dirbsite su kirviu ir plaktuku, galite sugadinti rankas, pirštus ir kojas. Būkite atsargūs dirbdami su kamščiu ir plaktuku.

Štai kita mįslė.

6. Aš eisiu šiek tiek karšta,
Ir lapas bus lygus.
Galiu pataisyti neteisingus dalykus
Ir padėkite strėles ant kelnių.
(geležis)

Šauniai padirbėta! Su šiuo daiktu daugiausia dirba senjorai, tačiau jei „reikia“ juo naudotis, „nepamirškite“, kad jis veikia su elektra, per jo laidus teka srovė. Taip pat nepamirškite, kad karšta ir vienas neatsargus elgesys sukels nudegimą.

IV. Darbas su plastilinu

Pereikime prie kito pamokos etapo. Kiekviena plastilino grupė apakina ramunėlę, o paskui ją saugo, tai yra pasakoja apie ją eilėraštį arba tiesiog „pasakoja“, ką apie ją žino, arba dainuoja dainą.

(Studentų darbas grupėse, darbų apsauga)

V. Kūrybinis darbas.

Dabar būkime kūrybingi. Turite sukurti kompoziciją „Vasaros miške“. Kiekvienai grupei duota individualus darbas:

1 grupė - gaminkite gėles iš spalvoto popieriaus.

2 grupė - iš spalvoto popieriaus ir plastilino gaminkite gėles, grybus ir uogas.

3 grupė - iš spalvoto popieriaus gaminkite saulės debesis ir paukščius.

Tada dedame gatavus robotus ir klijuojame ant gatavo pagrindo ir fono. Turėtumėte gauti vasaros mišką.

(savarankiškas darbas mokiniai, dirbant, skamba tyli lengva muzika)

Šauniai padirbėta! Jūs labai stengėtės, gavosi labai gražiai, bet darykime taip, pamokos pradžioje pagamintus žvėrelius apgyvendinsime savo miške, tegul ten gyvena.

Jūs „labai“ sunkiai dirbote ir tikriausiai esate pavargęs. Dabar pailsėkim.

Fizkultminutka. Drugelis
Gėlė miegojo ir staiga pabudo (liemuo į dešinę, į kairę.)
Nebenorėjau miegoti (liemuo pirmyn, atgal.)
Pajudintas, ištiestas (Rankas aukštyn, ištiesti.)
Pakilo ir skrido. (Rankas aukštyn, dešinėn, kairėn.)
Saulė pabus tik ryte
Drugelio apskritimai ir garbanos. (Suktis aplinkui.)
Bėk, bėk iš kiemo
Jie bėga, bėga iš kiemo (Vaikštome vietoje.)
Vaikščioti, vaikščioti po pievas: (Šokti į vietą.)
Kurka-garaburka-bet kas, (plokite rankomis.)
Antis plūduriuoja-lūžta-kvatoja (Trumpink kojas.)
Žąsis-vanduo-gagi-vagi, (Mes pritūpiame.)
Turkija-khripindyuk-shulty-buldy, (plojame rankomis.)
Kiaulės viršūnė stoback-chakhi-ryakhi, (Trumpink kojas.)
Ožka-deribozė-mekhe-beke (Mes pritūpėme.)
Avinas-arklys-ragas-čiki-spyriai, (plokite rankomis.)
Cow-comol a-truki-miltai, (Trumpinkite kojas.)
Arklys-šviesus-igi-whigi. (Mes vaikštome vietoje.)

VI. Darbas su patarlėmis.

Pasaulyje yra daug patarlių. Yra ir patarlių apie darbą. Prisiminkime juos dabar. Kiekvienai komandai duodu po dvi patarles, bet jų pradžia yra viename lape, o tęsinys – kitame. Turite rasti tinkamą pradžios pabaigą, kad sukurtumėte visą patarlę. Taigi, pradėkime.

(Kiekvienai grupei duodami lankstinukai, kuriuose patarlės viena prasideda, o kita pabaiga. Mokiniai turi rasti pradžią ir teisingą pabaigą. Kiekviena grupė turi rasti dvi teisingas patarles.)

Žodžiai darbui:

1.Įgūdžiai ir darbas (viskas šlifuosi).

2.Darbas visada duoda (bet tinginystė ima).

3 . Padarė veiką - ( vaikščiok drąsiai).

4. tirpsta, (jis nevalgo).

5. Saulė dažo žemę (o žmogus yra darbas)

6.Yra kantrybės - (bus įgūdžių).

VII. Pakalbėkime apie profesijas.

Puiku vaikinai! Puikiai atlikote visas užduotis. Dabar pakalbėkime apie profesijas. Dabar minėsiu mįsles, o jūs atspėkite, apie kokias profesijas mes kalbame.

Aš juos rasiu restorane -
Šie žmonės su kepuraitėmis
Jie užburia virš puodų
Su samčiais rankose. (virti)

Pietūs darželyje
Virėjas renka patiekalus.
Bet mamos šalia nėra
Kas ten padengia stalą? (Auklė, mokytojo padėjėja)

Šis gydytojas nėra tik gydytojas,
Jis gydo žmonių akis
Net jei nematote gerai
Su akiniais viską matai.(Okulistė)

Pasakyk man, kas toks skanus
Visi džiaugiasi jį matydami
Kai virtuvėje yra krioklys. (Santechnikas)

nušoko žemyn -
Kabanti ant gėlės
Palietė žemę
Gėlė susisuko. (Parašiutininkas)

Kreida rašo ir piešia,
Ir kovoja su klaidomis
Moko mąstyti, mąstyti,
Koks jo vardas, vaikinai? (Mokytojas)

Šauniai padirbėta! O gal kas nori pakalbėti apie profesiją.

(žodis duodamas mokiniams, vyksta pokalbis apie profesijas.)

VIII. Pamokos santrauka.

Vaikinai, pažiūrėkite, kokį gražų vasaros mišką padarėte, kokius gražius gyvūnus išaugote. O dabar noriu jūsų paklausti, ar jums patiko pamoka? Sudėkime visus darbus ant lentos. Darbas pavyko puikiai. Mokėmės daryti rutuliukus iš plastilino, iš kamuoliuko, taip ir gavosikompozicija „Vasaros miške“.Kiekvienas atliko savo darbą. Viskas pasirodė gražugrybai, uogos ir gėlės. Visi mokėsi dirbti su plastilinu. Šauniai padirbėta! Pamoka baigta!