Atvira integruota pamoka
vaizduojamąjį meną ir informatiką.
6 klasės taisymas.
Muziejus – tai kelionė į grožio pasaulį.
vaizduojamojo meno mokytoja - Gudimova L.S.
informatikos mokytojas - Shestakova O.A.
Vaikų namai – mokykla Nr.2
Petropavlovskas-Kamčiatskis
2007-2008 mokslo metai
Pamokos tema: Muziejus – kelionė į grožio pasaulį.
Pamokos tikslas:
Švietimo - supažindinti mokinius su Tretjakovo galerijos, Ermitažo, Rusų muziejaus kūrimo istorija ir ekspozicijomis; mokyti naudotis informacinėmis technologijomis sprendžiant praktines problemas.
Švietimo - formuoti meninę kultūrą ir estetinį meno kūrinio suvokimą.
Pataisomoji – atminties ir smulkiosios rankų motorikos korekcija.
Laikas- 1 pamoka.
regėjimo diapazonas - muziejų fasadai ir interjerai, paveikslų reprodukcijos skaidrėse; praktinės užduoties konstravimo schemos, naujų terminų žodynas.
Pamokos įranga – multimedijos projektorius, kompiuteriai, sąsiuviniai, žodynas.
Per užsiėmimus.
aš Laiko organizavimas.
Pamokos temos, pamokos tikslų pranešimas, darbų pasirengimo tikrinimas.
II Naujos medžiagos paaiškinimas.
Dailės mokytojas:
Paskutinėje pamokoje užsiėmėme paveikslų aprašymu, bandėme išnarplioti menininko intenciją. O šiandien kalbėsime apie paveikslų saugojimo vietą ir susitiksime su jų publika. Žinoma, tai muziejus.
Žodis „muziejus“ kilęs iš graikų kalbos žodžio „muziejus“, vadinasi šventa giraitė arba šventykla, kurioje gyveno mūzos – visų menų globėja.
Žmonės pradėjo rinkti paveikslus senovėje, kur jie tiesiog nesistengė jų laikyti vienuolynuose ir šventyklose ir net viešose pirtyse. Renesanso laikais atsirado pirmosios galerijos. Rūmų balkonai buvo įstiklinti paveikslams laikyti. Tačiau pirmasis muziejus, kurį saugojo valstybė, buvo Britų muziejus Londone.
Kaip manote, ar pastatai, kuriuose saugomi meno kūriniai, turėtų būti įprasti, ar ne?
(Atsakymai - neįprasti, gražūs, iškilmingi)
Žinoma, muziejaus pastatas turi būti gražus ne tik viduje, bet ir išorėje, kad susitikimas su menu būtų nepamirštamas.
O dabar susipažinsime su trimis geriausiais Rusijos muziejais.
(skaidr. Tretjakovo galerija 1856 m.)
Įkūrimo metai yra 1856 - tai laikas, kai Pavelas Michailovičius Tretjakovas įsigijo pirmuosius rusų menininkų paveikslus ir nusipirko namą būsimam muziejui. Kolekcionavimas ir muziejaus kūrimas tapo jo gyvenimo darbu. O po 36 metų visus savo paveikslus dovanoja Maskvos miestui.
Šiandien muziejuje eksponuojami meno kūriniai išXIįjungta XXamžiuje tokie garsūs meistrai kaip Andrejus Rublevas, Feofanas Grekas, Borovikovskis, Bryullovas, Repinas, Surikovas.
(skaidr. "iždas")
Ypatingas ekspozicijos pasididžiavimas – „iždas“, kuriame pristatomi meno dirbiniai iš Brangūs akmenys ir taurieji metalai.
Pažiūrėkime kai kuriuos Tretjakovo galerijos šedevrus
(skaidrės: Repinas „Jie nelaukė“, Vrubelis „Demonas“, Vasnecovas „Alionuška“, Levitanas „Kovas“, Rublevas „Trejybė“). Peržiūros metu vaikai įvardija autorių, paveikslėlio pavadinimą, atsako į klausimus apie paveikslėlius.
Pereikime prie kito muziejaus. Jis įsikūręs Sankt Peterburge.
(1764 m. Ermitažas. (1) skaidrė)
Atkreipkite dėmesį, kad Ermitažo pastatai, o jų yra keli, turi visiškai kitokį išvaizda iškilmingesnis, rafinuotas.
(Ermitažas (2) skaidrė)
Žodis „Ermitažas“ yra prancūziškas, reiškia „nuošalus kampelis“ arba „atsiskyrėlio kampelis“. Tokie kampai buvo sutvarkyti likusiam elitui ir papuošti paveikslais. Galbūt šis žodis būtų nepastebėtas istorijoje, jei ne Rusijos imperatorienė KotrynaII, kuris iš „nuošalaus kampelio“ padarė tikrą muziejų. Iš pradžių jis buvo įsikūręs tik Žiemos rūmuose.
(skaidr. „Ermitažas XX a. 2 dešimtmetyje“)
Taip muziejus atrodė amžiaus pradžioje. Šiandien Ermitažas užima 6 pastatus ir 353 sales. Yra primityviosios kultūros, senovės pasaulio, „auksinio sandėliuko“ ir, žinoma, Rusijos meno katedros. Vertingi ne tik paveikslai, bet ir muziejaus interjerai.
(skaidrė "malachito svetainė")
Pažiūrėkime į garsiausius Ermitažo paveikslus.
(skaidrės: Rembrantas „Sūnaus palaidūno sugrįžimas“, Leonardo da Vinci „Madona ir vaikas“, Rembrandtas „Flora“, Pikaso „Stiklo dirbiniai“)
Atsisveikiname su Ermitažu ir mūsų laukia Valstybinis rusų muziejus, jis taip pat įsikūręs Sankt Peterburge.
(skaidr. "Rusijos muziejus 1895")
Imperatoriaus Nikolajaus dekretu 1895 mIIįkurtas ir lankytojams atidarytas po 3 metų. Iš pradžių muziejų sudarė 1880 paveikslų ir jis buvo įsikūręs Michailovskio rūmų salėse.
(skaidr. „Įėjimas į salę“)
Dabar Rusų muziejus yra naujo tipo muziejus. Tai ne tik gražus architektūrinis ansamblis, bet ir laisvalaikio praleidimo vieta, švietimo ir mokslo centras.
Eikime per sales:
(skaidrės: Vasnecovas „Riteris kryžkelėje“, Surikovas „Suvorovas kertantis Alpes“)
III Kartojimas. Apklausa apie studijuojamą medžiagą.
Bet paskutinėse dviejose nuotraukose pakartosime paskutinės pamokos „Paveikslėlio aprašymas“ medžiagą.
(skaidr. „Paveikslėlio aprašymo planas“), mokiniai kartoja planą, jį perskaito.
IT mokytojas:
Kompiuteryje atidarykite aplanką „ISO“, tada atidarykite „description“ dokumentą šiame aplanke, aprašymo planas bus prieš akis, ekrane bus paveikslėlis, kurį aprašysite.
(skaidr. Repinas „Baržų vilkikai Volgoje“, Bryullovas „Paskutinė Pompėjos diena“), vaikinai paveikslėlius aprašo pagal planą.
Dailės mokytojas:
Šiandien sužinojome daug naujų dalykų ir kartojome praėjusios pamokos temą, o dabar į sąsiuvinį surašysime muziejų pavadinimus ir įkūrimo datą.
(skaidr. „3 muziejai ir įkūrimo metai“)
Visi muziejai turi savo unikalią istoriją, savo išvaizdą, tačiau juos sieja vienas dalykas – jie yra šalies ir miesto, kuriame yra įsikūrę, pasididžiavimas.
IV To, kas išmokta, įtvirtinimas. Praktinės užduoties įgyvendinimas.
Dabar apie praktinę užduotį. Tegul kiekvienas iš jūsų kompiuteriu pasidaro muziejaus, kurį būtų galima pastatyti mūsų mieste, eskizą. Užduotis – parodyti pastato fasadą ir sodo bei parko teritoriją.
Piešimą pradedame nuo horizonto linijos ir išnykimo taško. Centre dedame pastato fasadą, jį galima dekoruoti kolonomis, fasadiniais laiptais, skulptūromis.
Kurdami kraštovaizdžio sodo teritoriją, nepamirškite apie perspektyvos dėsnį. Visos lygiagrečios linijos susijungs į išnykimo tašką. Jų prireiks papuošti medžius, gėlynus, fontanus. Darbo pabaigoje trintuku ištrinkite pagalbines linijas.
IT mokytojas:
(skaidrių lapas Dažyti su tuščia)
Kuriame grafiniame redaktoriuje mokomės dirbti?
Su kuo piešiame?
Kokias priemones jau mokate naudoti?
Šiandien mes susipažinsime su „rodymo“ metodu, kuris labai palengvins jūsų užduotį. Norėdami ką nors padaryti su paveikslėlio fragmentu, turite jį pasirinkti. Tada nukopijuojame šį fragmentą ir įklijuojame į tuščią lapo vietą. Norėdami rodyti naują fragmentą iš kairės į dešinę, turite jį pasirinkti, tada meniu juostoje pasirinkite "paveikslėlis", atsidarys submeniu, kuriame pasirenkame "rodyti", tada atsidariusiame lange pasirinkite norimą rodymo būdą. ir spustelėkite Gerai.
Šis metodas padės nupiešti simetriškas gėlynus, suolus, medžius.
(skaidr. „Praktinės užduoties schema“)
Vaikai pradeda praktinė užduotis, per pertrauką sulaikoma fizinė minutė.
V Pamokos santrauka.
Peržiūrėkite mokinių darbus.
IT mokytojas:
Apibendrinkime savo pamoką. Kokie grafinio redaktoriaus įrankiaiDažytiar tau patiko tapyti savo muziejų? Kokį naują būdą sutikote šiandien? Kaip juo naudotis? Ar jis padėjo jums atlikti užduotį?
Dailės mokytojas:
Pagalvokime ir atsakykime į šį klausimą: „Ar žmonėms reikalingi muziejai ir kodėl?
Žinoma, kadangi muziejus yra kultūros vertybių sandėlis, tai praeitį ir ateitį jungianti gija.
Tikiuosi, kad pagal jūsų eskizus mūsų mieste bus pastatytas muziejus.
Šiandien susipažinome su 3 Rusijos muziejais, pavadinkime juos.
(skaidr. "3 muziejai")
Pamokos pabaigoje apžvalginė skaidrių demonstracija „Pasaulio muziejai“
(pamokos rengimas ir kartu pateikiamas pristatymas elektroninėse žiniasklaidos priemonėse pridedami.)
INTEGRUOTA PAMOKA
„Pasidaryk pats“ transformatoriaus dovana. Kompiuterinė grafika
Informatika
Technologijos
Mokytojai:
Gurskaya E.G., informatikos mokytoja
Kozlitina L.V., technologijų mokytoja
Naudota įranga, medžiagos, IKT įrankiai:
mokytojo asmeninis kompiuteris (PC), multimedijos projektorius, interaktyvi lenta, ActivInspire programinė įranga – spausdinimo lentos, studentų kompiuteriai
Dovanų dėžutės, vyniojamasis popierius, lipni juosta, snaigės, žirklės, klijai, darbo algoritmai
Pamokos tikslas:
Praktinis universalių edukacinių veiksmų, gautų informatikos pamokose tema „Kompiuterinė grafika“, taikymas
Praktinis anksčiau technologijų ir dailės pamokose įgytų įgūdžių pritaikymas, savarankiškas veiksmų algoritmo pasirinkimas dirbant su darbo objektų projektavimu
Planuojami edukaciniai rezultatai:
tema
galimybė kurti ir redaguoti vaizdus rastrinėje ir vektorinėje grafikos rengyklėje, naudojant įvairių objektų įterpimą, animacijos efektus, sukurtų animacijos efektų organizavimą
Galimybė sukurti ir papuošti gatavą gaminį kaip dovaną
metasubjektas
IKT kompetencijos ugdymas pagal Amžiaus grupė studentai
gebėjimas pasirinkti sprendžiamą problemą atitinkančią informacijos pateikimo formą;
lavinamas asociatyvus ir kūrybinis mąstymas, kūrybinė vaizduotė, gebėjimas sisteminti medžiagą ir išryškinti pagrindines
Asmeninis
Asmeninės atsakomybės už supančios informacinės aplinkos kokybę jausmo formavimas
Įgūdžių dirbti komandoje ugdymas
Bendro darbo bendravimo įgūdžių ugdymas
Spręsdavo edukacines užduotis:
Sukurkite pilietinę tapatybę
Ugdykite estetinį ir meninį skonį
Ugdyti mokinių kūrybinę veiklą ir mąstymą
Pamokos etapas, scenos laikas
Scenos užduotys
Mokytojo veikla
Studentų veikla
Suformavo UUD 1 ir esminius veiksmus
Organizavimo momentas 1 min.
Organizuoti vaikų apsisprendimą veiklai pamokoje
Sveikiname studentus. Tikrina pasirengimą pamokai.
Jie suvokia iš ausies, vizualiai kontroliuoja savo pasirengimą pamokai.
Savireguliacija (P). Ugdomojo bendradarbiavimo su mokytoju ir bendraamžiais planavimas (K).
Tikslų ir uždavinių nustatymas bei motyvuojanti veikla 3 min.
Nustatykite pamokos tikslą
Kviečia mokinius atsakyti į klausimą: kaip anksčiau žmonės sveikindavo vieni kitus su švente? Skatina mokinius sukurti grafinį sveikinimo atviruko atvaizdą
Mokiniai išvardija sveikinimo formas. Vienas iš jų – šventinis atvirukas, dovanų dėžutė.
Planavimas, tikslų kėlimas (P). Reikšmių susidarymas (L).
Žinių aktualizavimas, 4 min.
Suteikti istorinės ir literatūrinės medžiagos suvokimą. Apibendrinti ir įtvirtinti studentų žinias apie grafinių vaizdų kūrimą vektorinės grafikos rengyklėje
Siūlo susipažinti su žinutėmis apie pasakiškus Naujųjų metų personažus iš kitų šalių. Organizuoja apklausa žodžiu mokiniai apie tai, kokios yra galimybės sukurti ir papuošti dovaną bei jos įpakavimą; kokiais būdais galima pasveikinti su švente, be dovanos
4 mokinių iniciatyvinė grupė parengia ir pasakoja parengtą medžiagą.
Mokiniai atsako į mokytojo klausimus apie tai, kaip sukurti dovanų pakavimą, apie sveikinimus naudojant atviruką, įskaitant elektroninį, kuris leidžia įgyvendinti animacijos efektus
Gebėjimas dirbti grupėje (K). Gebėjimas reikšti mintis (K). Planavimas (P).
Loginės grandinės (P) kūrimas. Gebėjimas sąmoningai ir savanoriškai kurti kalbos teiginį žodžiu; reikalingos informacijos ištraukimas iš išklausytos tekstinės medžiagos (P). Planavimas, tikslų kėlimas (P). Uždavinio pareiškimas ir sprendimas (P). Reikalingų daiktų paieška ir pasirinkimas
informacija (P). Klausimų uždavimas yra aktyvus
bendradarbiavimas paieškos ir surinkimo srityse
informacija (K)
Žinių ir įgūdžių pritaikymas atliekant praktinis darbas, 22 min
Ugdykite gebėjimą analizuoti situaciją ir savarankiškai rasti problemos sprendimą
Organizuoti praktinį darbą
kompiuteryje grafinio rengyklės aplinkoje, skirta suprojektuoti sveikinimo atviruko rastrinį ruošinį, įdedant ant jo tekstinį objektą,
efektų, įskaitant animaciją, pridėjimas prie 1–3 skaidrių pristatymo dirbant su vektorine grafika
šventinių dovanų pakavimas
Grupės nariai savarankiškai pasirenka praktinio darbo rūšis ir jas įgyvendina:
2 žmonės kompiuterine programa, kiti dovanų pakuoja rankomis
Modeliavimas (P). Veikimo metodų ir sąlygų atspindys (P). Sąveika su konsultantu (C) Savarankiškas metodų kūrimas
kūrybinio ir tiriamojo pobūdžio problemų sprendimas (P). Sintezė kaip visumos sudarymas iš dalių (P). Naujos medžiagos taikymas sprendžiant siūlomas problemas (L).
Atspindys. 8 min.
Ugdyti gebėjimą vertinti savo ir kitų mokinių darbą, bendrauti su mokytoju
Apibendrinant. Praktinio darbo vykdymo patikrinimas, demonstruojant rezultatus. Naujųjų metų pasakų personažų ir atitinkamų šalių atributikos korespondencijos nustatymas. Dailės mokytojo pažymimas už užpildytas pakavimo dėžes, informatikos mokytojo - už praktinių darbų atlikimą.
Žiūrint ištrauką iš animacinio filmo „Kalėdų Senelis ir Pilkas vilkas“. Pažiūrėjęs animacinį filmuką jis linki, kad tokių istorijų neatsitiktų su dovanomis, kurias vaikai dovanoja savo artimiesiems.
Dalyvauti aptariant ir vertinant darbą, paaiškinti, kaip įgyvendinti praktinius darbus rezultatų demonstravimo procese. Jie daro išvadas apie pakavimo dėžutės transformaciją pasitelkdami įvairius aksesuarus bet kuriai šventei, dera prie pasakiškų Naujųjų metų simbolių, kai kurių šalių vėliavėlių ir pavadinimų.
Darbo rezultato palyginimas su numatomu rezultatu (P). Savigarba (P). Veiksmo metodų ir sąlygų atspindys; veiklos proceso ir rezultatų kontrolė ir vertinimas (P). Savigarba; adekvatus UD sėkmės ar nesėkmės priežasčių supratimas; laikantis moralės normų ir etikos reikalavimų elgesio (L). Visapusiškai ir tiksliai reikšti savo mintis; savo nuomonės formulavimas ir argumentavimas, atsižvelgiant į skirtingas nuomones (K).
Namų darbų informacija
Informuokite apie namų darbus
Pagal ART - sugalvokite ir iškirpkite iš popieriaus dekoracijas pakavimo dėžutei - Tarptautinės šventės atributiką moterų diena Kovo 8-oji ir Tėvynės gynėjų diena vasario 23 d
Informatikos srityje - kartokite grafikos pagrindus
Užsirašykite namų darbus, per ausį ir vizualiai suvokite informaciją apie juos, išsiaiškinkite nesuprantamus dalykus
Savireguliacija (P). savarankiškas pasirinkimas ir
pažinimo formulavimas
įvarčių (P).
PROGRAMOS:
1 Atviruko vykdymo tekstų rengyklės aplinkoje algoritmas
Pasirinkite ruošinį
Iš failo „Eilėraščiai“ pasirinkite poetinį sveikinimo tekstą
Linkime jums Naujieji metai
Visi pasaulio džiaugsmai
Sveikata šimtui metų į priekį
Ir tu ir tavo vaikai.
Tegul laimė kitais metais
Jūs būsite nuostabi dovana
Ir ašaros, nuobodulys ir bėdos
Palikite jį senajame!
© pozdravlandia.ru/pozdravleniya_newyear_2.html
Naujieji metai, girliandos spindi
Ir kamuoliukai siūbuoja
Leiskite ir suaugusiems, ir vaikams
Jie bus laimingi ir malonūs.
Tegul geros dovanos
Kalėdų Senelis visus atveš
Ir tegul visi metai būna šviesūs
Koks smagus apvalus šokis!
Laimingų Naujųjų metų! Laimingi žmonės!
Atostogų metu tegul tai būna dovana
Sveikiname eilėraštyje:
Paleis į savo rankas
Jūsų laimės ir sėkmės
Tai daug reiškia gyvenime
Tegul jūsų laukia sėkmė versle
Ir tai bus puikūs metai!
© pozdravlandia.ru/pozdravleniya_newyear.html
Linkime jums laimės,
Džiaugsmas, sėkmė,
Naujaisiais metais svajoti
Išsipildykite be jokios abejonės
Taigi laiminga žvaigždė
Apšvietė tavo kelią
Taigi tos sėkmės niekada
Tavęs nepaliko!
© pozdravlandia.ru/pozdravleniya_newyear.html
Naudodami meniu Įterpti / WordArt padarykite gražų užrašą, užpildykite jį
2. Algoritmas gaminant atvirukus su animaciniais efektais
Atidarykite pristatymą aplanke Open Lesson. Pasirinkite ruošinį iš šių:
SNIEGO SENIS SMESHARIK ARKLĖ SOVUNIJA
Įdėkite antraštę pirmoje skaidrėje naudodami WordArt įrankį
Pridėkite Naujųjų metų atributikos elementus: kamuoliukus, žvaigždutes Įdėklas / Formos
Suteikite kiekvienam įklijuotam objektui savavališkos krypties gradiento užpildymą
Nukopijuokite ir įklijuokite skaidrę
Pakeiskite gradiento užpildymo kryptį vektorinėje grafikoje
Pakeiskite rankos padėtį prie pradinio objekto (arklio, sniego senio ir kt.)
Pakartokite 5)–7) veiksmus 2 kartus
Meniu skaidrių demonstravimas / pristatymo sąranka / nuolatinis ciklas iki Esc / Gerai
Skaidrių demonstravimas / Automatinis 00:01 sek. / Taikyti visiems
3. Žingsnis po žingsnio šventinio pakavimo atlikimo algoritmas
Padėkite dovanų dėžutę popierinio stačiakampio centre. Kairį arba dešinįjį vertikalų kraštą sulenkite 0,5-1 cm, prie klostės priklijuokite dvipusės juostos juostelę.
Tvirtai apvyniokite dėžutę popieriumi, kaip parodyta nuotraukoje. Tada nuimkite apsauginį sluoksnį nuo juostos ir priklijuokite užlenktą popieriaus kraštą
Patikrinkite, ar iš dėžutės galų išsikišę popieriaus kraštai yra vienodi. Tada sulenkite popieriaus viršų, kaip parodyta nuotraukoje, stipriai prispauskite prie dėžutės galo.
- Podzorova Oksana Viktorovna, IT mokytojas
- Sviridova Olga Vasilievna, vaizduojamojo meno ir MHC mokytojas
Pamokos tikslai:
Pamokos:
- Specialių grafinių įgūdžių, įgūdžių formavimas;
- Sisteminti mokinių žinias, įtvirtinti praktinius įgūdžius ir
įgūdžiai dirbant su grafiniais primityvais; - Sutelkite dėmesį į kompiuterio grafines galimybes.
Pedagogai:
- Ugdykite vaiką kūrybingas pasaulio suvokimas;
- Meilės ir susidomėjimo menu kėlimas;
- Padidinti motyvaciją užsiėmimams naudojant kompiuterines technologijas.
Kuriama:
- Gebėjimo analizuoti, lyginti, apibendrinti ugdymas;
- Ugdykite dėmesį, stebėjimą, atmintį, kūrybiškumą ir logiškumą
mąstymas; - Ugdykite meninį skonį ir kūrybinę vaizduotę;
- Ugdyti įgūdžius dirbant įvairiomis vizualinėmis technikomis ir
technologijas.
Įranga ir medžiagos: Menininkų grafikos darbų reprodukcijos,
testas „grafika“, paruošti mokinių pristatymai pamokai, PC, programa
Grafinis redaktorius Paint, darbalapiai, multimedijos projektorius; ekranas,
pamokos pristatymas.
Pagrindinės sąvokos:
- Vaizduojamojo meno rūšys;
- Grafika kaip vaizduojamojo meno forma;
- Kompiuterinė grafika;
- Grafikos redaktorius.
Studentų žinios ir įgūdžiai:
turėti supratimą apie kompiuterį
grafika; grafinis vaizdas, piešinys. Žinokite piešimo įrankių tipus.
Mokėti pasirinkti piešimo įrankį priklausomai nuo kūrimo užduočių
grafinis objektas.
Pamokoje naudojami bendrieji didaktikos principai:
1. Mokinių sąmoningumo ir aktyvumo principas:
- mokinių supratimas apie būsimo darbo tikslus, veiksmų planą ir metodiką
dirbti.
2. Treniruočių vizualizacijos principas:
- mokytojo visų mokinio atliktų veiksmų demonstravimas.
3. Sistemingumo ir nuoseklumo principas:
- pasikliauti anksčiau įgytomis mokinių žiniomis ir jų įgūdžiais.
4. Prieinamumo principas:
- atsižvelgiant į amžių ir individualios savybės studentai.
5. Ryšio su praktika principas:
- parodo panaudojimo galimybes informacines technologijas ant kitų
mokykliniai dalykai.
Pamokoje naudojami mokymo metodai ir technikos:
1. Švietėjiškos veiklos organizavimo ir įgyvendinimo būdai
mokiniai:
- žodinio informacijos perdavimo ir garsinio suvokimo metodai ( žodinis
metodai):
*) pasakojimo-įvado elementai;
*) frontalinio pokalbio elementai; - vizualinio informacijos perdavimo ir vizualinio suvokimo metodai
(vizualiniai metodai):
*) demonstravimo metodas; - informacijos perdavimo būdai naudojant praktinė veikla
(praktiniai metodai):
*) kūrybinis darbas.
2. Mokinių stimuliavimo ir motyvavimo metodai:
- emociniai metodai;
- pažinimo metodai.
Pamokos planas:
- Laiko organizavimas.
- Pokalbis apie grafiką kaip vaizduojamojo meno formą.
*pamokos tikslo ir motyvacijos nustatymas mokymosi veikla;
* pagrindinių žinių atgaminimas ir taisymas;
* studentų atlikimas su paieškos darbų rezultatais. - Kompiuterinė grafika kaip meno rūšis.
- Pokalbis apie grafinio redaktoriaus galimybes.
- Meninės užduoties išdėstymas.
* praktiniam darbui skirtų sąvokų apibendrinimas ir sisteminimas. - Praktinės užduoties įgyvendinimas.
Pamokos komentaras.
Informatikos pamokose mokiniai įvaldo kompiuterinis raštingumas ir mokytis
naudokite vieną iš galingiausių šiuolaikinių universalių įrankių -
kompiuteris, kuriuo galima spręsti lygtis, braižyti grafikus, braižyti
piešti, rengti tekstus, piešti, kurti melodijas, šviesti ir pramogauti.
Įžiebkite vaikų kūrybinę kibirkštį, sužavėkite juos ir priverskite pamiršti, kad jie
dirbti sudėtingiausia technika naudodami klaviatūrą, o ne ant įprasto popieriaus
pieštuką, nukreipti juos, padėti įgyvendinti jų idėją – kviečiamas mokytojas
ISO. Bandydami įgyvendinti savo planą, vaikai stengsis atrasti ir išmokti naujo
grafinio redaktoriaus galimybes, o tai, savo ruožtu, pastūmės juos į naujas
kūrybinės idėjos.
Taigi informatikos mokytojo funkcijas ir pareigas sunku atskirti,
dailės mokytojai ir studentai. Grandinės vienybė galiausiai lemia veiksmų vienybę
visus vienodai domina rezultatas!
Per užsiėmimus
1.Laiko organizavimas. Mokinių pasirengimo pamokai tikrinimas.
Pamokos epigrafas:
„Žmogus iš prigimties yra menininkas. Jis visur, vienaip ar kitaip, siekia
įnešti
grožis į tavo gyvenimą“.
A. M. Gorkis
2. Pokalbis apie grafiką kaip vaizduojamojo meno formą.
– Vaikinai, vaizduojamojo meno pamokose susipažinome su vaizduojamojo meno rūšimis.
str.
– Kokias vaizduojamojo meno rūšis galite įvardyti? (Architektūra, skulptūra. DPI, tapyba ir
grafika)(1 priedėlis)
Šiandien mes kalbėsime apie grafiką. Mūsų pamokos tema „Kompiuterinė grafika kaip
vaizduojamojo meno forma“. Grafika yra meno forma, kurioje
vaizdas sukurtas naudojant linijos brėžinį, griežtai pagrįstą
baltos ir juodos spalvos derinys. Prisiminkime, ką dar žinome apie šią vaizduojamojo meno rūšį.
(Vaikai atsako į testo „Grafika“ klausimus),(Priedas
2)
– Mūsų laikais grafika paprastai suprantama kaip gana platus reiškinių spektras.
vaizdiniai menai. Juos matome ne tik parodose, bet ir kasdien.
su jais susiduriame gyvenime.
Kokius grafikos tipus pažįstate? (Priedas
3)
(Studentai sako, kad vienas iš labiausiai paplitusių grafikos tipų
menas yra knygos iliustracija, taip pat vadinamoji spausdinta grafika -
tai plakatai, teatro plakatai, pašto ženklai ir atvirukai, degtukų dėžutės etiketės
dėžės; pramoninė grafika - visokios pakuotės, pakuotės, etiketės
buteliai. Taip pat yra savarankiškas darbas (graviravimas ant popieriaus,
linoraižiniai, molberto grafika ir kt.)
– Kokias medžiagas ir technikas grafikas naudoja savo kūryboje?
(Studentai išvardija grafinę medžiagą ir būdus, su kuriais jie jau naudojasi
sutiktas dailės užsiėmimuose: kreidelės, pastelės, anglis,
flomasteriai, spalvoti pieštukai, juodas rašalas ir rašiklis, popierius ir kartonas.)
– Kokie žanrai būdingi grafikai?
(Studentai sako, kad grafikai būdingi beveik visi žanrai:
animalistinis, portretas, peizažas, natiurmortas, teminė tapyba ir kt.)
– Senovės dailininkai ant urvų sienų paliko spalvingus piešinius
elniai, bizonai, mamutai. Nepaprasti stiprumo ir tikslumo gyvūnų brėžiniai
sukūrė Renesanso menininkai – Leonardo da Vinci ir A. Durer. Pasiekimai
Rusų animacinis žanras tampa virtuoziškomis grafinėmis iliustracijomis
Krylovo pasakėčias, atlieka V. Serovas. Puikūs gyvūnų menininkai
buvo Vataginas, Charušinas, Ju. Vasnecovas.
– Apie kokius grafikus esate pasiruošę pranešti?
(Studentai demonstruoja baigtus pristatymus apie grafikus.)
3. Kompiuterinė grafika kaip meno rūšis.
– Kompiuterinė grafika yra dar viena sutinkama grafikos rūšis
kasdien. Kompiuterinė grafika – kompiuteriu sukurtas piešinys.
Prisiminkite originalias TV programų ekrano užsklandas, pagamintas pagal šią techniką
trimatė kompiuterinė grafika; vis labiau paplitęs kompiuteris
animacija.
Vaikinai, koks, jūsų nuomone, darbo su kompiuterine grafika pranašumas?
dirbti pagal įprastą modelį? (Jei ne, galite anuliuoti paskutinį veiksmą
patiko arba nedailiai nupieštas. Galite pasirinkti ir keisti spalvas ir taip toliau
įprastame piešinyje, jei jis jau nudažytas, tada jo nebegalima ištrinti.)
Svarbu, kad naudojant kompiuterinės grafikos programas nereikėtų imti
naujas lapas popierius pradėti viską iš naujo dėl klaidos.
Netinkamas fragmentas tiesiog ištrinamas iš kompiuterio atminties ir veikia
tęsiasi toliau.
Prisiminkime, kas yra grafinis redaktorius?
Grafinis redaktorius yra programa, skirta kurti
nuotraukos, sveikinimo atvirukai, reklamas, kvietimai,
ataskaitų ir kitų vaizdų iliustracijos.
Kaip rasti grafinį redaktorių kompiuteryje? (Mokinio atsakymas) – grupėje
programas Standartinis yra grafinis redaktorius Dažyti.)
Jis vykdomas pagal komandą Pradėti
Visos programos
StandardPaint.
Paleidus Paint grafikos rengyklę, atsidaro kompiuterio ekranas
jo langas, kurio pagrindinius elementus matote paveikslėlyje. Pagrindinis langas
sudaro darbo zoną. Darbo srities kairėje – įrankių juosta, apačioje
ant jo - kiekvieno įrankio ypatybių langas, po darbo sritimi - spalvų paletė,
viršuje yra meniu.
- Kompiuteriu daromi įvairūs brėžiniai, šriftai, galima spausdinti tekstą.
Tačiau kompiuteryje taip pat galite kurti vaizduojamojo meno kūrinius,
sukurti.
Kompiuteriniai brėžiniai gali būti plokšti ir trimačiai, vienspalviai ir
padaryta spalvotai.
Mokytojas demonstruoja mokinių darbų biblioteką ir piešinių pavyzdžius
mokytojas, kuris parodys, kaip naudotis grafika
redaktorius“.
4. Pokalbis apie grafinio redaktoriaus galimybes.
- Šiandien mūsų dirbtuvės bus kompiuterių klasė, o darbo plokštuma -
monitoriaus ekranas.
Informatikos pamokose 5 klasėje įvaldėte darbo klaviatūra būdus
kompiuteriu, išmoko naudotis daugeliu grafinio redaktoriaus režimų.
Darbo kompiuteriu pranašumas yra, pirma, greitis ir, antra,
galimybė keisti vaizdą, perkelti jį darbo plokštumoje,
trečia - padidinkite arba sumažinkite, ištrinkite, jei nuotraukos išdėstymas jums netinka
sutvarko. Galite ką nors pridėti prie savo darbo ir vėl jį atimti
pasiekti darnų savo kūrybos įvaizdžio elementų užpildymą.
5. Meninės užduoties išdėstymas.
Ne kartą kalbėjome apie tai, kad grafika pirmiausia yra paveikslėlį,
linijinis ir aiškus. Istorinės raidos procese grafika aktyviai tapo
prasiskverbti spalva. Bet spalva diagramoje yra sąlyginė.
Turime darbo plokštumą – monitoriaus ekraną su monochrominiu vaizdu. BET
dirbsime su visų paletėje pateiktų spalvų deriniais
kompiuteris.
Mokytojas demonstruoja grafinio redaktoriaus galimybes ir pasakoja apie
techninės savybės, į kuriuos reikės atsižvelgti dirbant: apie klaidas
renkantis tekstūruotą užpildą, apie tai, kad ekrane būtų išlaikytas ryškus kontrastas
stebėti. Rodo galimus variantus, atkreipdamas dėmesį į klaidas ir sėkmingas.
piešinių autorių kūrybiniai radiniai. Parodo, kaip tema, siužetas
uždėta ant kompiuterinės grafikos galimybių.
Šiandien, remdamiesi plokščių geometrinių formų deriniu, bandysime sukurti
grafinė kompozicija. Naudosime daug spalvų, palikdami pagrindinę
grafikos įrankiai (linijos)
juodas. Mūsų grafika bus
kontūras
.
5 klasėje jau piešėme Paint grafikos redaktoriuje. Tai buvo
nemokamas piešimas. Iš siūlomų vaizdų pasirinkite tą, kuris jums patinka
nori piešti. (5 priedas)
Atkreipkite dėmesį į tai, kad kai kurios paveikslo dalys yra vienodos ir pieškite
jas galima naudoti kopijuojant mygtuku ctrl. Pirmiausia pieškite
vienas pasikartojantis elementas. Ir tada nukopijuokite, naudokite kopijavimo atspindį
iš viršaus į apačią ir iš kairės į dešinę ( Paveikslėlis
Apversti / pasukti).
6. Praktinės užduoties įgyvendinimas.
Pradedame dirbti vadovaudamiesi grafikos meno principais, stebime
seka. Brėžinys iki galutinio sprendimo turi būti vedamas palaipsniui, o ne
pametus „taško“ (vizualinio centro) sąvoką, elementų derinio nėra
turi pažeisti plokštumą, brėžinys turi būti vientisas, „neskilti“ į
atskiros dalys. Būtina laikytis darbo plokštumos pakrovimo sekos
vaizdiniai elementai.
Reikia pasirūpinti, kad būtų atskiros vaizdo dalys
pagaminti tam tikra spalva. Linija, potėpis, šviesių ir tamsių dėmių santykis
(darbas teptuko režimu, užpildymo režimu) – visa tai suteikia grafinio išraiškingumo
piešimas.
Studentai, dirbantys darbus (5 priedas), a
vaizduojamojo meno ir informatikos mokytojai teikia pagalbą, patarimus, rekomendacijas.
7. Darbo pabaiga. Paroda ir darbų aptarimas.
Pamoka atėjo į pabaigą. Brėžiniai žiūrimi. Vaikai kartu su
mokytojai aptaria ir analizuoja darbą. Klaidos nustatomos
kūrybinius radinius, norinčius išreikšti savo pageidavimus, pasiūlymus, mintis ir
emocijos.
Tikėtini Rezultatai:
Ką vaikams duoda tokios dviejų dalykų integravimo pamokos – gerai
menas ir informatika?
Suteikite impulsą naujai kūrybos rūšiai, sužadinkite susidomėjimą menu
šiandien reikia ne tik su tuo kovoti, bet ir suprasti,
žinoti estetinius dėsnius – pagrindinis mokytojo tikslas tokiose pamokose.
Naujų vaikų kūrybiškumo ugdymo būdų paieška, alternatyvos jau nusistovėjusiems paieškos
vaizduojamojo meno žanrai yra vaisingi ir efektyvūs, nes
„Vaikystės įspūdžiai daugiausia lemia kiekvieno žmogaus ateitį.
1 Atvira integruota informatikos, muzikos, dailės pamoka „Legendos muzikoje ir ornamente“
KSU " vidurinė mokykla Nr. 32"
Ust-Kamenogorsko miesto Akimatas
« Legendos muzikoje ir ornamentuose»
Informatika, muzika, vizualieji menai
3 klasė
Mokytojai: Rakovskaja Natalija Vladimirovna, informatikos, matematikos mokytoja
Marčenko Olga Viktorovna, muzikos mokytoja
Fadeeva Olga Ivanovna, vaizduojamojo meno mokytoja
Tema: „LEGENDOS MUZIKOJE IR ORNAMENTUOSE“
Pamoka: integruota (informatika, menas, muzika)
1. Suformuoti tvirtas žinias ir įgūdžius dirbant su objektais grafiniame redaktoriuje Paint.
2. Ugdykite kūrybinį mąstymą kuriant ornamentą ir įgūdžius dirbant su redaktoriumi.
3. Ugdykite tikslumą dirbdami su redaktoriaus įrankiais.
DIDAKTINĖ PROGRAMINĖS ĮRANGOS PAGALBA: kompiuteris, Dalomoji medžiaga, projektorius
REIKALAVIMAI ŽINIAMS IR ĮGŪDŽIAMS:
Mokiniai turėtų žinoti:
Liaudies muzikos žanrai;
Ornamento samprata, ornamento rūšys;
Kaip paleisti Paint grafinį redaktorių;
Studentai turi turėti galimybę:
- dirbti su įrankiais „Linija“, „Pieštukas“, „Daugiakampis“, „Atranka“;
Pasirinkite, nukopijuokite, keiskite objekto padėtį ir dydį.
užsiėmimų metu. 1 DALIS – 10 MINUTŲ
Muzikos mokytojas:
Ankstesnių mūsų pamokų tema – „Liaudies muzikos žanrai“. Apie kokius žanrus kalbėjote?
Apie legendą (1 skaidrė)
Iš mūsų atkeliavo pirmoji legenda, kurią sutikome Senovės Graikija. Kas tai per legenda?
Apie Orfėją (2 skaidrė)
O kas yra Orfėjas?
Graikų poetas ir muzikantas. Asmuo, anot graikų, išradęs muziką ir eilėraščius.
Antroji legenda nuvedė mus į Kazachstano žemę. Ir tai buvo apie mylimiausią kazachų muzikos instrumentą. Apie kokį muzikos instrumentą kalbame?
Apie dombrą.
Koks buvo šios legendos pavadinimas?
Legenda apie auksinį dombrą (3 skaidrė)
Ar dombra tikrai buvo iš aukso?
„Auksine“ Dombra praminta tik po to, kai sužibėjo nuo žinojimo, kurį jai perdavė Togys tarau šeimos seniūnas.
Ir vėl kazachų sukurta legenda apie kitą ne mažiau mylimą muzikos instrumentą.
Apie kobyzą (4 skaidrė)
Ir sukūrė?
Korkyt. „Legenda apie Korkytą“ (4 skaidrė)
Žinome ir apie apatinį liaudies muzikos žanrą – tai tartys. Kas yra tartys?
Instrumentinių muzikantų konkursas. (5 skaidrė)
O kaip kazachai vadina instrumentalistą muzikantą ir ką jis atlieka?
Kuishi. Atlieka kui – kūrinį muzikos instrumentui.
Šiandien legendoje kalbėsime apie kue-tartį. (6 skaidrė) Ir aš jums papasakosiu legendą „Nar idi rgen“ („Kupranugarį melžti“)
Legenda „Nar idi rgen“ su vaizdo įrašu.
Taigi, kas melžė kupranugarį?
Senas dobristas. Nors mergina apgaudinėjo, o pirštais suspaudė kupranugario spenelius, kad pienas nenubėgtų. Ji nenorėjo tekėti už senolio.
Taigi jaunas džigitas vedė gražuolę, o senukas, linkėdamas jauniesiems laimės, pasakė: „Bet tai aš melžiau kupranugarį.
Bet net jei už manęs tekėtų gražuolė, aš prisijungčiau prie jaunųjų. Galų gale, tai yra jų likimas ... "
Taip baigiasi legenda „Nar idi rgen“ – „Kupranugarį melžti“.
2 DALIS – 10 MINUTŲ
Dailės mokytojas:
Kupranugaris nuo seno buvo gerbiamas kazachų.(6 skaidrė) Jis buvo laikomas augintiniu ir buvo gerų jėgų personifikacija. Kupranugaris buvo darbštumo, ramybės, nusiteikimo, kantrybės simbolis ir buvo nepakeičiamas žmogaus pagalbininkas kasdieniame gyvenime. Kazachai labai vertino skanų ir sveiką kupranugarių pieną, šiltus kupranugarių plaukus ir, žinoma, tai, kad kupranugaris gali gabenti žmones ir prekes dideliais atstumais. Būtent todėl kupranugario ir kitų gyvūnų įvaizdis atsispindi vienoje iš senovės liaudies meno rūšių – ornamente. Ornamentas atsirado labai seniai ir buvo savotiška kalba, kurioje buvo užkoduota informacija apie žmogaus gyvenimą ir jį supantį pasaulį. Deja, šiandien praradome simbolinę ornamento interpretaciją ir dabar jį naudojame estetiniais tikslais.
Vaikinai, ką mes vadiname ornamentu (7 skaidrė)
Ornamento raštas, sudarytas iš pasikartojančių arba besikeičiančių elementų (8 skaidrė)
Kiek papuošalų yra žinomi tarp kazachų žmonių?
230 papuošalų.
Yra 4 ornamentų tipai: gėlių, zoomorfiniai, geometriniai, kosmogoniniai. Vaikinai, skaidrėje susimaišę ornamentai ir jų pavadinimai, reikia derinti tipą ir pavadinimą bei paaiškinti, kodėl taip yra (mokiniai dirba interaktyvioje lentoje).
Gėlių ornamentas siejamas su augalais, geometrinis – su geometrinėmis figūromis, zoomorfinis – su gyvūnais, kosmogoninis – su erdve, su visata.
Prisiminkime pagrindines su ornamentu susijusias sąvokas. (9 skaidrė)
Kas yra simetrija?
Simetrija yra tada, kai ornamento kairioji ir dešinė pusės yra vienodos (10 skaidrė)
Kas vadinama ritmu?
Ritmas yra kartojimas.
Kas yra motyvas?
Papuošalo dalis
Kas yra kompozicija?
Kompozicija - gražus, teisingas ornamento išdėstymas ant temos, ant lapo.
Svarbų vaidmenį atlieka ornamento koreliacija su objekto forma ir dydžiu. Didelė ornamento vertė priklauso spalvai. Kas yra spalvinimas? (11 skaidrė)
Spalva yra paveikslo spalvų struktūra.
Kazachstano ornamente dažniausiai naudojamos šios spalvos, harmoningi deriniai:
Raudona-žalia, geltona-mėlyna, juodai balta, raudona-balta. Pasirodo, kiekviena tauta turi savo spalvų simbolinę reikšmę. Štai spalvos reikšmė kazachų ornamente:
Balta - tiesa, grynumas
Raudona - saulė, ugnis, gyvenimas
Geltona – stepė, protas, pagarba senatvei
Žalia – pavasaris, jaunystė
Mėlyna – dangus, ramybė, ištikimybė
Juoda yra žemė.
Ornamentas kazachams reiškė daug. Dekoratyvinis menas yra didžiulis liaudies kultūros klodas, dvasinis žmonių paveldas. Visas materialus kazachų pasaulis buvo tiesiogine prasme „persmelktas ornamentų. Ornamentais buvo puošiami indai, papuošalai, drabužiai, avalynė ir net architektūra. (12-17 skaidrė) Vaikinai, atkreipkite dėmesį, kad jurta taip pat papuošta ornamentais. Ornamentas yra ant kaspino, vadinamo baskur. (18 skaidrė)
Baskur – raštuota austa juosta, 30-50 cm pločio, iki 5 metrų ilgio, skirta jurtos detalėms tvirtinti. Gausiai dekoruotas ir jurtos interjeras. Ornamentas puošia žmogaus gyvenimą, daro jį ryškesnį, įvairesnį.
3 DALIS – Praktinė – 20 MINUTŲ
IT mokytojas:
Šiandien pamokoje šventei puošime jurtą, (19 skaidrė) dabar žinome, kas yra ornamentas, kokie ornamento tipai egzistuoja, į kokias grupes jie skirstomi, kokia spalvų simbolika naudojama.
Norėdami pradėti darbą, pasakykite, kurioje programoje kursime ornamentą?
Grafinis redaktorius Paint. (20 skaidrė)
Kaip paleisti programą?
Pradėti - Programos - Priedai - Grafinis redaktorius Paint.
Įjunkite kompiuterius, palaukite atsisiuntimo ir atidarykite programą.
Ornamentas, kurį šiandien kursime, vadinasi „Kupranugarių kupra – Tүyeörkesh“ ir „ Botakoz – kupranugario akis“ (21 skaidrė)
Vaikinai, pasakykite man, kokį grafinio redaktoriaus įrankį naudosime kurdami piešinį?
Pereikime prie užduoties.
Praktinis darbas „Ornamento kūrimas naudojant grafinį redaktorių Paint“
1. Atidarykite rengyklę Pradėti - Programos - Priedai - Grafinis redaktorius Paint
2. Pasirinkite raudoną spalvą ir įrankį Linija
3. Nubraižykite vieną elementą
4. Stačiakampio pasirinkimo pagalba pasirinkite gautą vaizdą
5. Nepašalindami pasirinkimo, įvykdykite komandą „Pakartokite – apverskite horizontaliai“ ir perstatykite figūrą prie pradinės. Turime simetrišką modelį.
6. Sugrupuokime objektus naudodamiesi pasirinkimu (pažymėkite žymimąjį langelį ant skaidraus pasirinkimo, tada paveikslėlis bus nukopijuotas be fono), sumažinkite dydį naudodami komandą "Keisti dydį" iki 50%. (Tiesiog pakeiskite dydį horizontaliai)
7. Nepašalindami pasirinkimo, nukopijuokite paveikslėlį į mainų sritį.
8. Vykdykime komandą „Įterpti“, tada pasukite 900 į dešinę. Vilkite figūrą į vietą.
9. Įdėkite kitą paveikslėlį, vykdykite komandą "Apversti vertikaliai".
10. Pasukite kitą piešinį 900 į kairę.
11. Gauto piešinio centre, naudodami įrankį Linija, žalia spalva nupieškite kupranugario akies ornamentą. Padarykime įdarą.
12. Kad ornamentas būtų užbaigtas, piešinį reikia sugrupuoti su pasirinkimu, nukopijuoti į mainų sritį ir įklijuoti. Vilkite piešinį į pirmąjį.
13. Užbaikite ornamentą.
Vaikinai, atlikome užduotį, papuošėme jurtas, ruošėmės šventei. (22, 23 skaidrės)
Sakykite, kokiai šventei ruošiamės?
Nauryzo atostogos.
4 DALIS - pamokos apibendrinimas
Vaikinai, kas papasakos apie Nauryzo atostogas? Kam ji skirta? Ką tai simbolizuoja? Kada švenčiama?
Naujieji metai pagal Rytų kalendorių. Simbolizuoja gamtos atsinaujinimą, pavasarį. Švenčiama kovo 22 d.
Kaip žmonės švenčia Nauryzo šventę?
Sutvarko reikalus, valo griovius, puošia jurtas, ruošia šventinius tautinius skanėstus, kviečia į svečius.
Taigi šiandien papuošėme savo jurtą, iškepėme skanių baursakų ir pakvietėme svečių.
Kazachstai turi labai gerą paprotį – dovanoti svečiams gerus linkėjimus.
Mokytoja visus vaišina baursakais, susirinkusieji sako linkėjimus.
Baursakai ne tik skanūs, bet ir stebuklingi, todėl visi mūsų norai išsipildys, o ateinantys metai bus sėkmingi ir malonūs. (24 skaidrė) (Visiems vaikams ir svečiams dalijame baursakus)
Integruota pamoka vaizduojamieji menai 9 klasė
Tema: „Šiuolaikinio miesto architektūra“
Dailės ir technologijų mokytoja Kharunina Liudmila Nikolaevna.
Informatikos mokytoja Kartašova Lyubov Vladislavovna.
Pamokos tikslai ir uždaviniai:
Pagal ISO
formuoti idėją apie organinės architektūros ypatumus ir architektūros bionikos mokslą.
Įtvirtinti žinias, įgūdžius ir gebėjimus architektūros tema;
supažindinti su bionikos mokslu;
įsisavinti „konstruktyvizmo“, „racionalizmo“, „funkcionalizmo“ sąvokas;
ugdyti gebėjimą pastatyti neįprastą namą (pastatą) tam tikrame kraštovaizdyje;
ugdyti asociatyvų-kūrybinį mąstymą, kūrybinę vaizduotę, vaizduotę, gebėjimą sisteminti medžiagą ir pabrėžti pagrindinį dalyką
atskleisti kūrybiškumą per tradicinę grafikos meno formą;
ugdyti moralinį ir estetinį pasaulio suvokimą, domėjimąsi menu, jo istorija ir šiuolaikinių miestų architektūra;
skatinti bendradarbiavimą;
Informatika
universali forma mokymosi veikla dirbant su rastrinės grafikos redaktoriumi;
išmokti planuoti veiksmus atliekant praktinius darbus
Pamokos tipas: integruotas
Įranga:
multimedijos kompiuteriai, projektorius, ekranas, eskizų ruošimas
elektroninis pristatymas apie modernaus miesto architektūrą grafinis redaktorius Paint.
Darbo forma: frontalinis, individualus, grupinis.
Mokymo priemonės ir pamokų įranga: pamokos tema, ekrane fiksuojami istorinio ir modernaus miesto pastatų vaizdai; muzika Olivier Messiaen
„Metų laikai“, eskizai, ruošiniai darbui naujame netradicinė technika piešinys, vadovėlis.
Pamokos struktūra
Organizacinis momentas.
Kartojimas per kritinio mąstymo strategiją – klasterių asociaciją.
Problemos formulavimas
Pamokos tikslo nustatymas
Pažintis su nauja tema pamoka.
Pristatymo peržiūra.
Vaizduojamųjų menų ir informatikos komunikacija.
Kūrybinė užduotis.
Apibendrinant, atsakant į klausimus.
Grafikos technika.
Kompiuterio taisyklės.
Praktinis užduoties įgyvendinimas.
Testas.
Apibendrinant nuveiktus darbus. Įvertinimas.
Atspindys.
Namų darbai.
Per užsiėmimus
1. Organizacinis momentas.
Sveikinimai. Laba diena, vaikinai ir mūsų brangūs svečiai! Džiaugiamės galėdami pasveikinti jus į dailės pamoką!
Pasirengimo pamokai tikrinimas, emocinė nuotaika.
Ar esate pasiruošę pamokai? Dabar pasveikinkite savo kaimyną rankos paspaudimu ir malonia šypsena.
Įsivertinimo lapas.
2. Kartojimas per kritinio mąstymo strategiją – klasterių asociaciją
1. Pažiūrėkite į paveikslėlius ir pasakykite, kas jose pavaizduota?
ARCHITEKTŪRA,
Lentelėje yra įvairių žodžių, pasirinkite žodžius, kuriuos siejate su šia sąvoka ( bendrosios sąvokos, konstrukciniai elementai, stiliai). Prisekite juos lentoje po žodžiu architektūra. (kritinio mąstymo strategija – klasteris), bendrosios sąvokos, konstruktyvieji elementai, stiliai.
(architektas, statinys, skulptūra, urbanistika, modelis, miestas, namas, eskizas, piešinys, tapyba, senas, senovinis, braižas, barokas, architektūra.)
3. Apibrėžkite žodį architektūra?
Architektūra yra namų projektavimo ir statybos menas visuomeniniai pastatai erdvinės aplinkos formavimas.
Ką reiškia žodis „architektūra“ išvertus į rusų kalbą?
Rusų kalba yra originalus statybos meno žodis: „ architektūra» ( senas-slavas„zdchy“ iš „zd“ - molis, medžiaga)
Nuostabu!!!
3. Problemos pareiškimas
Pažiūrėk į ekraną. Ką tu matai
Vaikinai kalbasi. (Modernus miestas, moderni architektūra). Šiuolaikinė miesto architektūra
4. Tikslo išsikėlimas visai pamokai
Dailės mokytojas
Šiuolaikiniuose mikrorajonuose statomi tipiniai pastatai labai panašūs namai.
Statyboje naudojami laiko patikrinti tūrių ir ritmų santykiai, formuojantys erdvinę aplinką.
Ar jums patinka moderni tipiška architektūra? Kodėl?
Vaikinai atsako: (Visi namai panašūs vienas į kitą, architektūra nuobodi, beveidė ir pan.)
Kokiuose namuose norėtum gyventi? (jie turi pasiūlyti namus, panašius į natūralias formas)
Vaikinų atsakymas (neįprastas, nuostabus, šviesus, su dideliais langais, nepanašus vienas į kitą)
Vaikinai, gal kuris nors iš jūsų norėtų gyventi name, kuris atrodo kaip sraigė, grybas ar gražus kriauklys?
Vaikinų atsakymas: (Norėtume, nes tokie namai tikriausiai alsuoja neįprastais pojūčiais, gamtos harmonija)
Dailės mokytojas
1. Ar manote, kad norint pastatyti tokį neįprastą pastatą reikia specialių žinių?
Vaikinai atsako: taip, reikia specialių žinių, yra biologijos mokslas apie gyvų organizmų gyvenimą ...
Taip ir yra, o vaizduojamajame mene yra toks mokslas, kuris meną ir architektūrą sieja su gyvais organizmais. Tai yra bionikos mokslas.
Taigi, ką mes veiksim klasėje?
Vaikinai atsakys su mokslu, kurio atradimais naudojasi šiuolaikiniai architektai. Sužinokite apie architektūrą, kuri atrodo kaip gamtos objektai...
Pamokos tikslas: Susipažinkite su bionikos mokslu ir sužinokite, kas yra organinė architektūra.
Dailės mokytojas
1. Dabar išsiaiškinkime, ar teisingai samprotavote? Ar yra toks mokslas? Atsiverskime žodynus ir internetą. Raskime žodį „bionika“.
Atsakykite vaikinai: kas yra "bionikos" mokslas. (apibrėžimas)
5. Įvadas į naują pamokos temą
Dailės mokytojas
1. Architektūra yra ant naujų atradimų, pagrįstų moksliškai pagrįstu naudojimu, slenksčio racionalius sprendimus gyvoji gamta. Jei pirmajame vystymosi etape architektūra mėgdžiojo gyvąją gamtą tik išoriškai, tai dabar ji ima mėgdžioti ją savo konstruktyvia esme.
Pagrindinis organinės architektūros principas – meno formų prilyginimas natūraliems, gamtos objektams. Teorinis pagrindas bionika.
2. Architektūrinės bionikos uždaviniai yra pagrįstai papildyti ir praturtinti viską, kas sukurta žmogaus, tai yra pakelti architektūrą ir statybą į aukštą kokybės lygį. Iš gamtos pasiskolinti tai, kas reikalinga ir naudinga
6. Peržiūrėti pristatymą
Pamokos tikslas: Padarykite neįprasto pastato eskizą, kad jis harmoningai tilptų į šį kraštovaizdį.
Norėdami atlikti savo užduotį, prisiminkime, kas yra grafika?
Grafika yra vaizduojamojo meno forma. Tai atliekama naudojant grafinę medžiagą. (pieštukas, anglis, sangvinikas).
7. Grafika ir jos rūšys.
Dailės mokytojas
Vaikinai, jūs turite atlikti kūrybinę užduotį.
1. Prieš tave pastelė, sangvinikas, šalia yra kompiuteriai. Kokios jūsų prielaidos – kokia technika, kokiais įrankiais kursime savo darbus šiandien?
Vaikinai atsako...
Grafikos mene. Su pastelių ar sanguine pagalba.
Kompiuteryje, kompiuterinės grafikos technikoje naudojant Point programą.
Prašome, vaikinai, pasirinkti techniką, kuria norėtumėte atlikti savo darbą.
Vaikinai pasirenka medžiagas, įrankius ir susėda į grupes.
Kadangi piešiate grafinį piešinį, prisiminkime, kokias grafikos rūšis žinote? (vaikai turėtų pasakyti kaip rezultatas - kompiuterinė grafika)
Pasirinkite juos iš tų žodžių, kurie yra ant jūsų stalo, ir priklijuokite juos lentoje po žodžiu grafika. (Piešimas, spauda, braižymo popierius, knygų grafika, plakatas, kompiuterinė grafika.)
Kaip sakė kompiuterinė grafika, informatikos mokytojas prideda žodį kompiuterinė grafika
8. Vaizduojamųjų menų ir informatikos komunikacija
IT mokytojas
Informatizacijos ir kompiuterizacijos amžiuje brėžinius, eskizus galima kurti ne tik popieriuje, tai informatikos šaka, tirianti taikomąsias galimybes. programinė įranga ypač kompiuterinė grafika. Šiandien pamokoje susipažinsite su organine architektūra ir eskizuosite modernų miestą grafiniame redaktoriuje.
Lentelėje yra žodžiai, iš jų pasirinkite kompiuterinės grafikos tipus ir pritvirtinkite juos lentoje po žodžiu kompiuterinė grafika.
IT mokytojas
Kas vadinama kompiuterine grafika?
Kokius grafikos tipus žinote? (pasirinkite grafikos tipus)
Papasakokite apie rastrinės grafikos ypatybes ir jų pritaikymą.
Papasakokite apie vektorinės grafikos ypatybes ir jų pritaikymą.
9. Darbo kompiuteriu taisyklės
IT mokytojas. Norėdami atlikti praktinį darbą kompiuteriu, turite pakartoti taisykles saugus darbas.
11. Kūrybinė užduotis
Į šį kraštovaizdį įtraukite neįprastos formos pastatą. Užduočiai atlikti turite 15 minučių.
1 grupei - piešimas ant popieriaus Medžiagos: pastelė, sangvinikas.
2 grupei - darbas grafiniu redaktoriumi.
Kas susidorojo su užduotimi, atsako į klausimus.
Kūrinio metu skambės nuostabi muzika iš Olivier Messiaen kūrinių rinkinio „Paukščių katalogas“.
12. Praktinis užduoties įgyvendinimas
Atlikdami užduotį vaikinai prideda darbą prie lentos ..
13. Kolegų vertinimas
Kiekvienas įvertina savo kaimyno veiklą, patikrindamas atsakymus su teisingais ekrane pasirodžiusiais atsakymais.
14. Atliktų darbų apibendrinimas. Įvertinimas
Jūs visi buvote puikūs ir atlikote gerą darbą. Jūs pats įvertinote savo darbą, tačiau galutinį įvertinimą sužinosite kitoje pamokoje.
Vitrinos darbai. Girkite, analizuokite darbą, įvertinkite.
15. Refleksija
(Namas su langais). Langų užpildymas spalvomis. Pavyzdžiui, raudona – man patiko pamoka.
Ar sužinojote ką nors naujo ir įdomaus apie šiuolaikinę architektūrą? (geltonai oranžinė)
Ar jums patiko ši pamoka? (raudona)
Nebuvo įdomu, (violetinė)
16. Namų darbai
vaizduojamajame mene- Mokyklos pastato eskizas organinės architektūros principu.
informatikoje- nagrinėjamos medžiagos kartojimas
Pamoka baigėsi, labai ačiū. Viso gero.
Pamokos užbaigimas:
„Gerbk mokslus, mylėk meną,
Negailėdami imkitės darbo.
Vaikai, tada kilnūs jausmai
Jie ras tavyje derlingą žemę“
Tolimesnės kūrybinės sėkmės jums! Viso gero!
Namo išplanavimas, namų ir kotedžų planai
Smulkusis verslas – namų gamybos idėjos
JANOME istorija. Siuvimo mašinos. Janome, Veritas, Pfaff Siuvimo mašinų janome gamintojo šalis
Darbas su tattis sistema
Vario savybės ir pritaikymas