Інтегрований урок з інформатики та ІЗО на тему: "Графічний редактор. Пейзаж". Показати вміст за тегом: інтегрований урок ІЗО та ІКТ Технічні засоби навчання

  • 28.08.2020

Відкритий інтегрований урок

образотворчого мистецтва та інформатики.

6 клас корекції.

"Музей - подорож у світ прекрасного".

вчитель ІЗО – Гудімова Л.С.

вчитель інформатики – Шестакова О.О.

Дитячий будинок – школа № 2

м. Петропавлівськ-Камчатський

2007-2008 уч.

Тема уроку: Музей – подорож у світ чудового.

Мета уроку:

Навчальна – познайомити учнів з історією створення та експозиціями Третьяковської галереї, Ермітажу, Російського музею; навчити користуватися інформаційними технологіями на вирішення практичних завдань.

Виховна – сформувати художню культуру та естетичне сприйняття твору мистецтва.

Корекційна - Корекція пам'яті та дрібної моторики рук.

Час- 1 урок.

Зоровий ряд – фасади та інтер'єри музеїв, репродукції картин на слайдах; схеми побудови практичного завдання, словник нових термінів

Устаткування уроку – мультимедійний проектор, комп'ютери, навчальні зошити, словник.

Хід уроку.

I Організаційний момент.

Повідомлення теми уроку, цілі уроку, перевірка готовності робочих місць.

II Пояснення нового матеріалу.

Вчитель ІЗО:

Минулого уроку ми займалися описом картин, намагалися розгадати задум художника. А сьогодні ми обговоримо про те місце, де зберігаються картини та зустрічаються зі своїм глядачем. Звичайно, це музей.

Слово «музей» походить від грецького «музейом» так називали священний гай чи храм, де мешкали музи – покровительки всіх мистецтв.

Колекціонувати картини люди почали ще в давнину, де тільки не намагалися зберігати їх і в монастирях і в храмах і навіть у громадських лазнях. У період Відродження з'явилися перші галереї. Для зберігання картин стали засклювати лоджії палаців. А ось першим музеєм, що потрапив під охорону держави, став Британський музей у Лондоні.

Як ви думаєте, будівлі, де зберігаються твори мистецтва, має бути звичайним чи ні?

(Відповіді – незвичайними, красивими, урочистими)

Звичайно, будівля музею має бути прекрасною не лише всередині, а й зовні, щоб зустріч із мистецтвом була незабутньою.

Нині ж ми познайомимося з трьома найкращими російськими музеями.

(Слайд Третьяковська галерея 1856 рік)

Роком заснування є 1856 – це той час, коли Павло Михайлович Третьяков придбав перші картини російських художників та купив будинок для майбутнього музею. Колекціонування та створення музею стало справою всього його життя. А через 36 років він передає всі свої картини у дарунок місту Москві.

Сьогодні в експозиції музею представлено мистецтво починаючи зXIпо XXстоліття, такі відомі майстри як Андрій Рубльов, Феофан Грек, Боровиковський, Брюллов, Рєпін, Суріков.

(слайд «скарбниця»)

Особливою гордістю експозиції є «скарбниця», де представлені художні вироби. дорогоцінного каміннята благородних металів.

Подивимося кілька шедеврів Третьяковської галереї

(слайди: Рєпін «Не чекали», Врубель «Демон», Васнєцов «Оленка», Левітан «Березень», Рубльов «Трійця»). У процесі перегляду діти називають автора, назву картини, відповідають питання до картин.

Переходимо до наступного музею. Він знаходиться у Санкт-Петербурзі.

(Слайд Ермітаж 1764. (1))

Зверніть увагу, що у будівель Ермітажу, а їх кілька, зовсім інший зовнішній вигляднайбільш урочистий, вишуканий.

(Слайд Ермітаж (2))

Слово «Ермітаж» - французьке, воно означає «відокремлений куточок» або «куточок пустельника». Такі куточки влаштовували для відпочинку еліти та прикрашали їх картинами. Можливо це слово так і пішло непомітно в історію, якби не російська імператриця КатеринаII, яка з «відокремленого куточка» зробила справжній музей Спочатку він був лише у Зимовому палаці.

(Слайд «Ермітаж 20-ті роки»)

Так виглядав музей на початку століття. Сьогодні Ермітаж займає 6 будівель та 353 зали. Є відділи первісної культури, античного світу, «золота комора» і, звичайно, відділ російського мистецтва. Цінність становлять не лише картини, а й інтер'єри музею.

(слайд «малахітова вітальня»)

Подивимося найвідоміші картини Ермітажу.

(слайди: Рембрандт «Повернення блудного сина», Леонардо да Вінчі «Мадонна з немовлям», Рембрандт «Флора», Пікассо «Скляний посуд»)

Ми прощаємося з Ермітажем і на нас чекає Державний Російський музей, він також знаходиться в Санкт-Петербурзі.

(Слайд «Російський музей 1895 рік»)

1895 року за указом імператора МиколиIIвін був заснований, а відкритий для відвідувачів за 3 роки. Спочатку музей налічував 1880 картин та розташовувався у залах Михайлівського палацу.

(слайд "Вхід до зали")

Наразі Російський музей – це музей нового типу. Це не лише гарний архітектурний ансамбль, а й місце дозвілля, освітній та науковий центр.

Пройдемося по залах:

(слайди: Васнєцов «Витязь на роздоріжжі», Суріков «Перехід Суворова через Альпи»)

III Повторення. Опитування з вивченого матеріалу.

А ось на останніх двох картинах ми з вами повторимо матеріал минулого уроку «Опис картини»

(Слайд «План опису картини»), учні повторюють план, зачитуючи його.

Вчитель інформатики:

Відкрийте на комп'ютері папку "ІЗО", далі відкрийте в цій папці документ "опис", план опису буде у вас перед очима, на екрані будуть картина, які ви описуватимете.

(Слайд Рєпін "Бурлаки на Волзі", Брюллов "Останній день Помпеї"), хлопці описують картини за планом.

Вчитель ІЗО:

Ми дізналися сьогодні багато нового і повторили тему минулого уроку, а зараз запишемо у зошит назви музеїв та дату заснування.

(слайд «3 музеї та роки заснування»)

Всі музеї мають свою неповторну історію, свій зовнішній вигляд, але їх поєднує одне – вони є гордістю тієї країни та міста в якому знаходяться.

IV Закріплення вивченого. Виконання практичного завдання.

А зараз практичне завдання. Нехай кожен із вас за допомогою комп'ютера зробить ескіз музею, який може бути побудований у нашому місті. Завдання показати фасад будівлі та садово-паркову зону.

Починаємо малюнок з лінії горизонту та точки сходу. По центру ставимо фасад будівлі, він може бути оформлений колонами, парадними сходами, скульптурами.

При оформленні садово-паркової зони не забувайте про закон перспективи. Усі паралельні лінії будуть сходитися до точки сходу. Вони вам будуть потрібні для оформлення дерев, клумб, фонтанів. По закінченні роботи допоміжні лінії зітреті гумкою.

Вчитель інформатики:

(слайд «аркуш Paintіз заготівлею)

У якому графічному редакторі ми з вами вчимося працювати?

За допомогою чого ми малюємо?

Якими інструментами ви вже вмієте користуватись?

Сьогодні ми з вами познайомимося зі способом відображення, який дуже полегшить вам виконання завдання. Що б щось зробити із фрагментом малюнка потрібно його виділити. Потім ми цей фрагмент копіюємо та вставляємо у порожнє місце на аркуші. Щоб новий фрагмент відобразити ліворуч, треба його виділити, потім у рядку меню вибрати «малюнок», відкриється підменю, в якому ми вибираємо «відображення», потім у вікні вибираємо потрібний спосіб відображення і натискаємо ОК.

Цей спосіб допоможе малювати симетричні клумби, лавки, дерева.

(Слайд «схема практичного завдання»)

Діти приступають до практичному завданню, у перерві проводиться фізхвилинка.

V Підсумок уроку.

Перегляд робіт учнів.

Вчитель інформатики:

Підіб'ємо підсумок нашого уроку. Якими інструментами графічного редактораPaintви користувалися малюючи ваш музей? З яким новим способом ви сьогодні познайомились? Як ним скористатися? Чи допоміг він вам під час виконання завдання?

Вчитель ІЗО:

Давайте подумаємо і відповімо на таке запитання: «Чи потрібні людям музеї та навіщо?»

Звичайно, адже музей – це комора культурних цінностей, це та нитка, яка пов'язує минуле та майбутнє.

Сподіваюся за вашими ескізами обов'язково буде збудовано музей у нашому місті.

Сьогодні ми познайомилися з трьома російськими музеями, назвемо їх.

(Слайд «3 музею»)

Наприкінці уроку перегляд слайдів «Музеї світу»

(додається розробка уроку та супроводжуюча презентація на електронному носії.)

ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК

Подарунок-трансформер власноруч. Комп'ютерна графіка

Інформатика

Технологія

Вчителі:

Гурська Є.Г., учитель інформатики

Козлітіна Л.В., учитель технології

Обладнання, матеріали, засоби ІКТ, що використовуються:

персональний комп'ютер (ПК) вчителя, мультимедійний проектор, Інтерактивна дошка, ПЗ ActivInspire - фліпчарти, ПК учнів

Коробки для подарунків, пакувальний папір, скотч, сніжинки, ножиці, клей, алгоритми для роботи

Ціль уроку:

Практичне застосування універсальних навчальних дій, отриманих під час уроків інформатики на тему «Комп'ютерна графіка»

Практичне застосування умінь, отриманих раніше на уроках технології та ізо, самостійний вибір алгоритму дій при роботі з оформлення предметів праці

Заплановані освітні результати:

предметні

вміння створювати та редагувати зображення в растровому та векторному графічному редакторі, використовуючи вставку різних об'єктів, ефектів анімації, організація створюваних анімаційних ефектів

Вміння створювати та прикрашати готовий виріб як подарунок

метапредметні

розвиток ІКТ-компетентності відповідно до віковою групоюучнів

вміння вибирати форму подання інформації, що відповідає розв'язуваній задачі;

розвиток асоціативно-творчого мислення, творчої фантазії, уміння систематизувати матеріал та виділяти головне

особистісні

Формування почуття особистої відповідальності за якість навколишнього інформаційного середовища

Розвиток умінь працювати у колективі

Розвиток комунікативних навичок спільної роботи

Вирішені навчальні завдання:

Формувати громадянську ідентичність

Розвивати естетичний та художній смак

Розвивати творчу активність та мислення учнів

Етап уроку, час етапу

Завдання етапу

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

Формовані УУД 1 та предметні дії

Орг.момент 1 хв.

Організувати самовизначення дітей до діяльності на уроці

Вітає учнів. Перевіряє готовність до уроку.

Сприймають на слух, візуально контролюють готовність до уроку.

Саморегуляція (Р). Планування навчального співробітництва з учителем та однолітками (К).

Постановка цілей та завдань та мотивація діяльності 3 хв.

Поставити мету уроку

Пропонує учням відповісти на запитання: Як люди вітали раніше один одного зі святом? Націлює учнів створення графічного зображення листівки-вітання

Учні перераховують форми вітання. Одне з них – святкова листівка, коробка для подарунка.

Планування, цілепокладання (Р). Сенсоутворення (Л).

Актулізація знань, 4 хв.

Забезпечити сприйняття історичного та літературного матеріалу. Узагальнити та закріпити знання учнів щодо створення графічних зображень у середовищі векторного графічного редактора

Пропонує ознайомитися з повідомленнями про казкові новорічні персонажі з інших країн. Організує усне опитуванняучнів про те, які існують можливості для створення та оформлення подарунка та його упаковки; які існують способи поздоровлення зі святом крім подарунку

Ініціативна група з 4 учнів готує та розповідають підготовлений матеріал.

Учні відповідають на запитання вчителя про способи оформлення подарункової упаковки, вітання за допомогою листівки, в тому числі й електронної, що дозволяє реалізувати ефекти анімації.

Уміння працювати у групі (К). Вміння висловлювати думки (К). Планування (Р).
Побудова логічного ланцюга (П). Уміння усвідомлено та довільно будувати мовленнєве висловлювання в усній формі; вилучення необхідної інформації із прослуханих текстових матеріалів (П). Планування, цілепокладання (Р). Постановка та вирішення проблеми (П). Пошук та виділення необхідної
інформації (П). Постановка питань – ініціативне
співробітництво у пошуку та зборі
інформації (К)

Застосування знань та вмінь при виконанні практичної роботи, 22 хв

Розвивати вміння аналізувати ситуацію та самостійно знаходити вирішення проблеми

Організує практичну роботу

    на комп'ютері у середовищі графічного редактора з оформлення растрової заготовки листівки-вітання шляхом поміщення на неї текстового об'єкта,

    додавання ефектів, у тому числі і анімаційних, у презентацію з 1-3 слайдів під час роботи з векторною графікою

    створення святкової упаковки для подарунків

Члени групи самостійно обирають види практичної роботи та реалізують їх:

2 особи у комп'ютерній програмі, інші виконують вручну подарункову упаковку

Моделювання (П). Рефлексія способів та умов дії (П). Взаємодія з консультантом (К) Самостійне створення способів
вирішення проблем творчого та пошукового характеру (П). Синтез як складання цілого з елементів (П). Застосування нового матеріалу під час вирішення запропонованих завдань (Л).

Рефлексія. 8 хв.

Розвивати вміння оцінювати свою роботу та роботу інших учнів, взаємодіяти з учителем

Підведення підсумків. Перевірка виконання практичної роботи шляхом демонстрації одержаних результатів. Встановлення відповідності казкових новорічних персонажів та атрибутів відповідних країн. Виставлення відміток вчителем ІЗО за виконані пакувальні коробки, вчителем інформатики – за виконання практичної роботи.

Перегляд уривка мультфільму «Дід Мороз та Сірий Вовк». Після перегляду мультфільму робить побажання, щоб із подарунками, які діти подарують своїм рідним, не трапилося подібних історій

Беруть участь в обговоренні та оцінці роботи, пояснюють засоби реалізації практичної роботи в процесі демонстрації отриманих результатів. Роблять висновки про перетворення пакувальної коробки за допомогою різноманітних аксесуарів для будь-якого свята, встановлюють відповідність казкових новорічних персонажів, прапорів та назв деяких країн.

Зіставлення результату роботи з прогнозованим результатом (Р). Самооцінка (Р). Рефлексія способів та умов дії; контроль та оцінка процесу та результатів діяльності (П). Самооцінка; адекватне розуміння причин успіху чи неуспіху в УД; дотримання у поведінці моральних і етичних вимог (Л). Висловлення своїх думок повно і точно; формулювання та аргументація своєї думки, облік різних думок (К).

Інформація про домашнє завдання

Повідомити про домашнє завдання,

По ІЗО – придумати та вирізати з паперу прикраси для пакувальної коробочки – атрибутів свята Міжнародного Жіночий день 8 березня та Дня захисників Вітчизни 23 лютого

За інформатикою – повторити основи графіки

Записують домашнє завдання, сприймають інформацію про нього на слух та візуально, уточнюють незрозумілі моменти

Саморегуляція (Р). Самостійне виділення та
формулювання пізнавальної
цілі (П).

ДОДАТКИ:

1 Алгоритм виконання листівки серед текстового процесора

    Виберіть заготівлю


    З файлу "Вірші" підберіть віршований вітальний текст

Бажаємо вам на Новий рік

Всіх радостей у світі,

Здоров'я на сто років уперед

І вам та вашим дітям.

Нехай щастя наступного року

Вам буде чудовим даром,

А сльози, нудьгу та біду

Залиште краще у старому!

© pozdravlandia.ru/pozdravleniya_newyear_2.html

Новий рік, гірлянди світять

І хитаються кулі,

Нехай і дорослі, і діти

Будуть щасливі, добрі.

Нехай добрі подарунки

Дід Мороз усім принесе,

І весь рік нехай буде яскравим

Як веселий хоровод!

З новим роком! Щастя, люди!

У свято нехай подарунком буде

Привітання у віршах:

Нехай буде у вас у руках

Ваше щастя та удача,

У житті це багато значить,

Нехай успіх у справах на вас чекає,

І чудовим буде рік!

© pozdravlandia.ru/pozdravleniya_newyear.html

Ми бажаємо щастя вам,

Радості, везіння,

Щоб у Новий рік мріям

Збутися без сумніву,

Щоб щаслива зірка

Шлях ваш освітлювала

Щоб удача ніколи

Вас не покидала!

© pozdravlandia.ru/pozdravleniya_newyear.html

    За допомогою Меню Вставка/WordArt зробіть гарний напис, виконайте заливку

2. Алгоритм виконання листівки з ефектами анімації

    Відкрийте презентацію у папці «Відкритий урок». Виберіть заготівлю з наступних:

СНІГОВИК ЗМІШАРИК КОНЬ СУВАННЯ

    Вставте на перший слайд напис за допомогою WordArt

    Додати елементи новорічної атрибутики: кульки, зірки Вставка/Фігури

    Поставте на кожен вставлений об'єкт градієнтну заливку довільного спрямування

    Скопіюйте та вставте слайд

    Змініть напрямок градієнтної заливки на об'єктах векторної графіки

    Змініть положення руки у початкового об'єкта (конячки, сніговики тощо)

    Повторіть дії 5)-7) 2 рази

    Меню Показ слайдів/Налаштування презентації/Безперервний цикл до натискання Esc/Ok

    Зміна слайдів/Автоматично 00:01 сек/Застосувати до всіх

3. Покроковий алгоритм виконання святкової упаковки

Розмістіть коробку з подарунком у центрі прямокутника. Лівий або правий вертикальний край підігніть на 0,5-1 см, приклейте до згину смужку двостороннього скотчу.

Щільно оберніть коробку папером, як показано на фото. Потім зніміть захисний шар зі скотчу та приклейте загнутий край паперу

Перевірте, щоб виступаючі краї паперу з торців коробки були однакові. Потім зігніть верхню частину паперу так, як показано на фото, щільно притисніть до торця коробки.

  • Подзорова Оксана Вікторівна, вчитель інформатики
  • Свиридова Ольга Василівна, вчитель ІЗО та МХК

Цілі уроку:

Навчальні:

  • формування спеціальних графічних умінь, навичок;
  • Систематизувати знання учнів, закріпити практичні навички та
    вміння під час роботи з графічними примітивами;
  • Акцентувати увагу на графічних можливостях комп'ютера.

Виховують:

  • Виховати у дитині творче сприйняття світу;
  • Виховання любові та інтересу до мистецтва;
  • Підвищувати мотивацію до занять із використанням комп'ютерних технологій.

Розвиваючі:

  • Розвиток уміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати;
  • Розвинути увагу, спостережливість, пам'ять, творче та логічне
    мислення;
  • Розвинути художній смак та творчу уяву;
  • Розвинути навички роботи в різних образотворчих техніках та
    технологіях.

Обладнання та матеріали: Репродукції графічних робіт художників,
тест “графіка”, підготовлені презентації учнів до уроку, ПК, програма
Графічний редактор Paint, листи із завданням, мультимедіа проектор; екран,
презентація уроку.

Основні поняття:

  • Види ІЗО;
  • Графіка як образ образотворчого мистецтва;
  • Комп'ютерна графіка;
  • Графічний редактор.

Знання та навички учнів: мати уявлення про комп'ютерну
графіку; графічне зображення, малюнок. Знати види інструментів малювання.
Вміти вибирати інструмент малювання залежно від завдань створення
графічний об'єкт.

Загальнодидактичні принципи, що використовуються на уроці:

1. Принцип свідомості та активності учнів:

  • розуміння учнями цілей майбутньої роботи, плану дій та методики
    роботи.

2. Принцип наочності навчання:

  • демонстрація вчителем усіх дій, які виконує учень.

3. Принцип систематичності та послідовності:

  • опора на отримані раніше знання учнів та його вміння.

4. Принцип доступності:

5. Принцип зв'язку з практикою:

Методи та прийоми навчання, що використовуються на уроці:

1. Методи організації та здійснення навчально-виховної діяльності
учнів:

  • методи словесної передачі та слухового сприйняття інформації ( словесні
    методи):
    *)
    елементи оповідання-вступу;
    *) елементи фронтальної бесіди;
  • методи наочної передачі та зорового сприйняття інформації
    (наочні методи):
    *)
    метод демонстрацій;
  • методи передачі інформації за допомогою практичної діяльності
    (практичні методи):
    *)
    творча робота.

2. Методи стимулювання та мотивації учнів:

  • емоційні методи;
  • пізнавальні методи.

План уроку:

  1. Організаційний момент.
  2. Розмова про графік як вид образотворчого мистецтва.
    *постановка мети уроку та мотивація навчальної діяльності;
    *відтворення та корекція опорних знань;
    *виступ учнів з результатами пошукової роботи.
  3. Комп'ютерна графіка як вид мистецтва.
  4. Розмова про можливості графічного редактора.
  5. Постановка мистецького завдання.
    * узагальнення та систематизація понять для виконання практичної роботи.
  6. Виконання практичного завдання.

Коментар до уроку.

На уроках інформатики учні опановують комп'ютерною грамотністюі вчаться
використовувати один із найпотужніших сучасних універсальних інструментів –
комп'ютер, з допомогою якого можна вирішувати рівняння, будувати графіки, креслити
креслення, готувати тексти, малювати, складати мелодії, навчати та розважати.

Запалити у дітях творчу іскорку, захопити їх та змусити забути, що вони
працюють на найскладнішої технікиза допомогою клавіатури, а не на звичному папері
олівцем, направити їх, допомогти реалізувати свою ідею – покликаний викладач
ІЗО. Намагаючись виконати свій задум, діти прагнутимуть знайти та вивчити нові
можливості графічного редактора, а це у свою чергу підштовхне їх до нових
творчих задумів.

Таким чином, важко розділити функції та обов'язки вчителя інформатики,
вчителі ІЗО та учнів. Єдність ланцюга породжує єдність дій, зрештою
результаті однаково зацікавлені усі!

Хід уроку

1.Організаційний момент. Перевірка готовності учнів до уроку.

Епіграф уроку:

“Людина за своєю натурою – художник. Він усюди, так чи інакше, прагне
вносити
у життя красу”.
А.М.Горький

2. Розмова про графік як вид образотворчого мистецтва.

– Хлопці, на уроках ІЗО ми з вами познайомилися з видами образотворчого
мистецтва.
- Які види ІЗО ви можете назвати? (Архітектура, скульптура. ДПІ, живопис та
графіка)
(Додаток 1)
– Сьогодні ми поговоримо про графік. Тема нашого уроку – “Комп'ютерна графіка як
вид образотворчого мистецтва”. Графіка – це вид мистецтва, у якому
зображення створюється за допомогою лінійного малюнка, строго заснованого на
поєднанні білого та чорного. Згадаймо, що ми ще знаємо про цей вид ІЗО.
(Хлопці відповідають питання тесту “Графіка”),(Додаток
2)

– В наш час під графікою прийнято розуміти досить широке коло явищ
образотворчого мистецтва. Ми бачимо їх не лише на виставках, а й повсякденно
стикаємося з ними у житті.
– З якими видами графічних зображень ви знайомі? (Додаток
3)

(Учні розповідають, що одним із найпоширеніших видів графічного
мистецтва є книжкова ілюстрація, а ще так звана друкована графіка –
це плакати, театральні афіші, поштові марки та листівки, етикетки на сірникових
коробки; промислова графіка – всілякі пакети, упаковки, етикетки на
пляшках. Також існує самостійний твір (гравюра на папері,
ліногравюра, станкова графіка тощо)

– Які матеріали та прийоми використовує художник-графік у своїй роботі?

(Учні перераховують графічні матеріали та прийоми роботи з якими вони вже
зустрічалися на уроках образотворчого мистецтва: кольорові крейди, пастель, вугілля,
фломастери, кольорові олівці, чорна туш та перо, папір та картон.)

– Які жанри притаманні графіки?

(Учні говорять про те, що для графіки характерні практично всі жанри:
анімалістичний, портрет, пейзаж, натюрморт, сюжетна картина та ін.)

– Найдавніші художники залишили на стінах печер барвисті малюнки.
оленів, зубрів, мамонтів. Чудові по силі та точності малюнки тварин
створили художники Відродження – Леонардо да Вінчі та А.Дюрер. Досягненнями
російського анімалістичного жанру стають віртуозні графічні ілюстрації
байкам Крилова, виконані В.Сєровим. Чудовими художниками-анімалістами
були Ватагін, Чарушин, Ю. Васнєцов.
– Повідомлення про яких художників-графіків ви підготували?

(Учні демонструють виконані презентації про художників-графіків.)

3. Комп'ютерна графіка як вид мистецтва.

– Комп'ютерна графіка – це ще один вид графіки, з якою ми зустрічаємось
щоденно. Комп'ютерна графіка – малюнок, створений з допомогою комп'ютера.
Згадайте оригінальні заставки до телепрограм, виконані в техніці
тривимірної комп'ютерної графіки; все частіше зустрічається комп'ютерна
мультиплікації.

Хлопці, як ви думаєте, в чому перевага роботи з комп'ютерною графікою
роботи зі звичайним малюнком? (Можна скасувати останню дію, якщо не
сподобалося, чи не акуратно намальовано. Можна підбирати та міняти кольори, а на
звичайному малюнку якщо вже зафарбовано, то прати вже не можна.)

Важливо, що з використанням програм комп'ютерної графіки не потрібно брати
новий листпаперу, щоб через помилку починати все спочатку.
Неправильний фрагмент просто видаляється з пам'яті комп'ютера, і робота
продовжується далі.

Згадаймо, що таке графічний редактор?

Графічний редактор - це програма, призначена для створення
картинок, вітальних листівок, рекламних оголошень, запрошень,
ілюстрацій доповідей та інших зображень.

Як знайти графічний редактор на комп'ютері? (Відповідь учнів) – у групі
програм Стандартнізнаходиться графічний редактор Paint.)

Він запускається командою Пуск
Усі програми
СтандартніPaint.

Після запуску графічного редактора Paint на екрані комп'ютера відкривається
його вікно, основні елементи якого ви бачите малюнку. Основну частину вікна
складає робочу область. Ліворуч від робочої області – Панель інструментів, під
ній – вікно властивостей кожного інструменту, нижче робочої області – палітра кольорів,
нагорі – меню.

– На комп'ютері виконуються різні креслення, шрифти, можна надрукувати текст.
Але на комп'ютері можна ще й створювати твори образотворчого мистецтва,
творити.

Комп'ютерні малюнки можуть бути плоскими та тривимірними, монохромними та
виконаними у кольорі.

Вчитель демонструє бібліотеку учнівських робіт та зразки малюнків самого
вчителя, щоб показати можливості використання програми “Графічний
редактор”.

4. Розмова про можливості графічного редактора.

– Сьогодні нашою майстернею буде комп'ютерний клас, а робочою площиною –
екран монітора.

На уроках інформатики у 5 класі ви опанували прийоми роботи на клавіатурі
комп'ютера, навчилися користуватися багатьма режимами графічного редактора.
Перевага роботи на комп'ютері – це, по-перше, швидкість, по-друге
можливість варіювати зображення, переміщати його по робочій площині,
по-третє - збільшувати або зменшувати, прати, якщо компонування малюнка вас не
влаштовує. Ви можете щось додати до своєї роботи і знову прибрати, щоб
добитися гармонійного заповнення елементами зображення своєї творчої роботи.

5. Постановка мистецького завдання.

Не раз ми з вами говорили про те, що графіка – це насамперед малюнок,
лінійний та чіткий. У процесі історичного розвитку на графіку активно став
проникати в колір. Але колір у графіці умовний.

У нас робоча площина – екран монітора із монохромним зображенням. А
працювати ми будемо на поєднання всіх кольорів, представлених на палітрі
комп'ютера.

Вчитель демонструє можливості графічного редактора та розповідає про
технічні особливості, які треба буде враховувати під час роботи: про помилки
при виборі фактурної заливки, про дотримання різкої контрастності на екрані
монітора. Показує можливі варіанти, звертаючи увагу на помилки та вдалі
творчі знахідки авторів малюнків Демонструє, як тема, сюжет
накладається можливості комп'ютерної графіки.

Сьогодні ми на основі поєднання плоских геометричних фігур спробуємо створити
графічну композицію. Ми будемо використовувати багато кольорів, залишаючи основні
засоби графіки (Лінії) чорними. Наші графічні малюнки будуть
контурними .

У 5 класі ми з вами вже малювали у графічному редакторі Paint. Це було
вільне малювання. Виберіть собі із запропонованих зображень те, що ви
хочете намалювати. (Додаток 5)

Зверніть увагу, що деякі частини малюнка однакові і намалювати
їх можна використовуючи копіювання за допомогою кнопки Ctrl. Намалюй спочатку
один повторюваний елемент. А потім копіюйте його, використовуйте відображення копії
зверху вниз і зліва направо ( Малюнок
Відобразити/Повернути
).

6. Виконання практичного завдання.

Починаємо роботу, використовуючи принципи графічного мистецтва, дотримуючись
послідовність. Малюнок потрібно вести до остаточного рішення поступово, не
випускаючи на увазі поняття “пляма ” (зоровий центр), поєднання елементів не
повинні порушувати площину, малюнок має бути цілісним, "не розвалюватися" на
окремі частини. Потрібно дотримуватися послідовності завантаження робочої площини
образотворчими елементами.

Доведеться уважно стежити, щоб окремі частини зображення були
виконані певним кольором. Лінія, штрих, співвідношення світлих та темних плям
(Робота в режимі кисті, заливки) - все це надає графічну виразність
малюнку.

Учні виконують роботу (Додаток 5), а
вчителі ІЗО та інформатики надають допомогу, консультують, дають рекомендації.

7. Закінчення роботи. Виставка та обговорення робіт.

Урок добіг кінця. Проводиться перегляд малюнків. Діти спільно з
викладачами обговорюють та аналізують роботи. Виявляються помилки, зазначаються
творчі знахідки, охочі висловлюють свої побажання, пропозиції, думки та
емоції.

Очікувані результати:

Що дають дітям подібні уроки інтеграції двох предметів – образотворчого
мистецтва та інформатики?

Дають імпульс новому виду творчості, викликають інтерес до мистецтва
сьогодення, потреби не тільки займатися ним, але й розуміти його,
усвідомлювати естетичні закони – головна мета вчителя на подібних заняттях.
Пошук нових шляхів розвитку творчості дітей, пошук альтернативи вже сформованим
жанрам образотворчого мистецтва виявляється плідним та ефективним, адже,
”враження від дитинства багато в чому визначають майбутнє кожної людини”.

1 Відкритий інтегрований урок інформатика, музика, ЗО "Легенди в музиці та орнаменті"

КДУ « Середня школа№32»

акімата міста Усть-Каменогорська

« Легенди в музиці та в орнаменті»

Інформатика, музика, образотворче мистецтво

3 клас

Вчителі: Раківська Наталія Володимирівна, вчитель інформатики, математики

Марченко Ольга Вікторівна, учитель музики

Фадєєва Ольга Іванівна, вчитель образотворчого мистецтва

Тема: «ЛЕГЕНДИ У МУЗИЦІ І В ОРНАМЕНТІ»

Урок: вбудований (інформатика, з, музика)

1. Формувати міцні знання та вміння під час роботи з об'єктами в графічному редакторі Paint.

2. Розвивати творче мислення під час створення орнаменту та навички роботи з редактором.

3. Виховувати акуратність під час роботи з інструментами редактора.

ПРОГРАМНЕ ДИДАКТИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ: комп'ютер, роздатковий матеріал, проектор

ВИМОГИ ДО ЗНАНЬ І ВМІН:

Учні повинні знати:

Жанри народної музики;

Поняття орнаменту, види орнаменту;

Як запустити графічний редактор Paint;

Учні повинні вміти:

– працювати з інструментами "Лінія", "Олівець", "Многокутник", "Виділення";

Виділяти, копіювати, змінювати положення та розмір об'єкта.

хід уроку. 1 ЧАСТИНА – 10 ХВИЛИН

Вчитель музики:

Тема попередніх уроків «Жанри народної музики». Про які жанри йшлося?

Про легенду (слайд 1)

Перша легенда, з якою ми познайомилися, прийшла до нас із Стародавню Грецію. Яка це легенда?

Про Орфея (слайд 2)

А хто такий Орфей?

Грецький поет та музикант. Людина, на думку греків, придумала музику та вірші.

Друга легенда перенесла нас на землю Казахстану. І була вона, про найулюбленіший музичний інструмент казахів. Про який музичний інструмент йдеться?

Про домбр.

А як називалася ця легенда?

Легенда про золотий домбр (слайд 3)

А домбра справді була із золота?

Домбру назвали "золотою" лише після того, як вона засяяла від знань, які їй передав старець роду тогис тарау.

І знову легенда створена казахським народом, ще про один не менш улюблений музичний інструмент.

Про кобиз (слайд 4)

І його створив?

Корките. «Легенда про Коркит» (слайд 4)

Ми знаємо з вами ще про дном жанрі народної музики – це тартис. Що таке тартис?

Змагання музикантів інструменталістів. (слайд 5)

А як казахи називають музиканта інструменталіста та що він виконує?

Кюйші. Виконує кюй – твір музичного інструменту.

Сьогодні ми поговоримо, про кюе-тартис у легенду. (слайд 6) І розповім я вам легенду «Нар іді рген» («Доїння верблюдиці»)

Легенда «Нар іді рген» з відеоматеріалом.

То хто ж роздоїв верблюдицю?

Старий домбрист. Хоча дівчина схитрила, і стиснула пальцями соски верблюдиці, щоби молоко не надходило. Їй не хотілося виходити заміж за старого.

Так молодий джигіт одружився з красунею, а старий, побажавши молодим щастя, сказав: «А це я, роздоїв верблюдицю.

Але навіть якби красуня мала вийти за мене, я поєднав би молодих. Адже це їхня доля...»

Так закінчується легенда «Нар іді рген» – «Доїння верблюдиці».

2 ЧАСТИНА – 10 ХВИЛИН

Вчитель з:

Верблюд здавна вважався казахами. Верблюд був символом працьовитості, спокою, врівноваженості, терпіння і був незамінним помічником людини у побуті. У казахів високо цінувалося смачне та корисне верблюже молоко, тепла верблюжа шерсть і звичайно те, що верблюд міг перевозити людей та вантажі на далекі відстані. Саме тому зображення верблюда та інших тварин знайшло своє відображення в одному з видів стародавнього народного мистецтва – орнаменті. Орнамент з'явився дуже давно і був своєрідною мовою, в якій була закодована інформація про життя людини, що оточує її світ. На жаль, сьогодні ми втратили символічне тлумачення орнаменту і тепер використовуємо його для естетичних цілей.

Хлопці, що ми називаємо орнаментом (слайд 7)

Орнамент-візерунок, що складається з елементів, що повторюються або чергуються (слайд 8)

Скільки відомо орнаментів у казахського народу?

230 Орнаменти.

Існує 4 види орнаментів: рослинний, зооморфний, геометричний, космогонічний. Хлопці, на слайді орнаменти та їх назви переплутані, треба поєднати вигляд та назву та пояснити, чому саме так (учні працюють на інтерактивній дошці).

Рослинний орнамент пов'язаний з рослинами, геометричний - з геометричними фігурами, зооморфний - з тваринами, космогонічний - з космосом, з всесвіту.

Згадаймо основні поняття, пов'язані з орнаментом. (слайд 9)

Що таке симетрія?

Симетрія – це коли ліва та права сторона орнаменту однакові (слайд 10)

Що називають ритмом?

Ритм-повторення.

Що таке мотив?

Складова частина орнаменту

Що називають композицією?

Композиція – гарне, правильне розташування орнаменту на предметі, на аркуші.

Велику роль має співвідношення орнаменту з формою та розмірами предмета. Величезне значення орнаменті належить колориту. Що таке колорит? (слайд11)

Колорит- це колірний лад картини.

У казахському орнаменті найчастіше використовуються такі колірні, гармонійні поєднання:

Червоно-зелений, жовтий – синій, чорний – білий, червоний – білий. Виявляється, у кожного народу колір має своє символічне значення. Ось яке значення має колір у казахському орнаменті:

Білий – істина, чистота

Червоний - сонце, вогонь, життя

Жовтий - степ, розум, повага до старості

Зелений – весна, молодість

Синій – небо, мир, вірність

Чорний – земля.

Орнамент дуже багато важив для казахів. Орнаментальне мистецтво – це величезний пласт народної культури, духовне надбання народу. Весь предметний світ казахів буквально був «просочений орнаментом. Орнаментом були прикрашені посуд, ювелірні вироби, одяг, взуття та навіть архітектура. (слайд 12-17) Діти, зверніть увагу, що юрта теж прикрашена орнаментом. Орнамент розташований на стрічці, яка називається баскурою. (слайд 18)

Баскур – візерункова ткана стрічка, шириною 30-50 см, довжиною до 5 метрів для скріплення деталей юрти. Інтер'єр юрти також багато декорований. Орнамент прикрашає життя людини, робить її яскравішим, різноманітнішим.

3 ЧАСТИНА - Практична – 20 ХВИЛИН

Вчитель інформатики:

Сьогодні на уроці ми прикрашатимемо з вами до свята юрту, (слайд 19) тепер ми знаємо, що таке орнамент, які види орнаменту існують, на які групи вони діляться, яка колірна символіка використовується.

Для того, щоб розпочати виконання роботи, скажіть, будь ласка, в якій програмі ми створюватимемо орнамент?

Графічний редактор Paint. (слайд 20)

Як виконати запуск програми?

Пуск - Програми - Стандартні - Графічний редактор Paint.

Увімкніть комп'ютери, дочекайтеся завантаження та відкрийте програму.

Орнамент який ми сьогодні створюватимемо називається «Верблюжий горб - Түйеөркеш» та « Ботакөз - верблюже око» (слайд 21)

Хлопці, скажіть який інструмент графічного редактора, ми використовуватимемо при створенні малюнка?

Приступимо до виконання завдання.

Практична робота «Створення орнаменту за допомогою графічного редактора Paint»

1. Відкрити редактор Пуск – Програми – Стандартні – Графічний редактор Paint

2. Виберемо червоний колір та інструмент Лінія

3. Намалюємо один елемент

4. За допомогою прямокутного виділення виділимо отриманий малюнок

5. Не знімаючи виділення, виконаємо команду «Повторити – Відобразити по горизонталі» і переставимо фігуру поруч із вихідною. У нас вийшов симетричний малюнок.

6. Виконаємо групування об'єктів за допомогою виділення (встановимо прапорець на прозорому виділенні, тоді малюнок копіюватиметься без фону), зменшимо розміри за допомогою команди «Змінити розміри» до 50%. (Досить змінити розмір по горизонталі)

7. Не знімаючи виділення, скопіюємо малюнок у буфер обміну.

8. Виконаємо команду "Вставити", а потім поворот на 900 вправо. Перетягнемо фігуру на місці.

9. Вставимо ще один малюнок, виконаємо команду "Відобразити по вертикалі".

10. Наступний малюнок повернемо на 900 ліворуч.

11. У центрі отриманого малюнка за допомогою інструмента Лінія зеленим кольором намалюємо орнамент «Верблюже око». Виконаємо заливку.

12. Для того, щоб орнамент був закінченим, нам необхідно згрупувати малюнок виділенням, скопіювати в буфер обміну та вставити. Перетягнемо малюнок до першого.

13. Завершіть виконання орнаменту.

Діти, ми виконали завдання, прикрасили юрти, підготувалися до свята. (Слайд 22, 23)

Скажіть, а якого свята ми з вами підготувалися?

Свято Науриз.

4 ЧАСТИНА – підбиття підсумку уроку

Хлопці, хто розповість про свято Науриз? Чому він присвячений? Що символізує? Коли наголошується?

Новий рік за Східним календарем. Символізує поновлення природи, весну. Зазначається 22 березня.

Як люди зустрічають свято Науриз?

Наводять лад, очищають арики, прикрашають юрти, готують святкові національні частування, запрошують гостей.

Ось і сьогодні ми з вами прикрасили нашу юрту, напекли смачних баурсаків та запросили гостей.

У казахського народу є дуже гарний звичай – дарувати гостям добрі побажання.

Вчитель пригощає всіх баурсаками, а присутні кажуть добрі побажання.

Баурсаки не тільки смачні, а й чарівні, тому всі наші побажання справдяться, і цей рік буде вдалим і добрим. (слайд 24) (Роздаємо баурсаки всім дітям та гостям)

Інтегрований урок з образотворчому мистецтву 9 клас.

Тема: "Архітектура сучасного міста"

    Вчитель ІЗО та технології Харуніна Людмила Миколаївна.

    Вчитель інформатики Карташова Любов Владиславівна.

Цілі та завдання уроку:

За ІЗО

    сформувати уявлення про особливості органічної архітектури та науки архітектурної біоніки.

    Закріпити знання, вміння та навички на тему архітектура;

    ознайомити з наукою біонікою;

    засвоїти поняття "конструктивізм", "раціоналізм", "функціоналізм;

    розвивати вміння поміщати незвичайний будинок (будівництво) у цей пейзаж;

    розвивати асоціативно - творче мислення, творчу фантазію, уяву, уміння систематизувати матеріал та виділяти головне

    розкрити творчий потенціал через традиційний вид мистецтва графіку;

    виховати морально – естетичне сприйняття світу, інтерес до мистецтва, його історії та архітектури сучасних міст;

    виховати співпрацю;

За інформатикою

    формувати універсальні навчальні діїпід час роботи з растровим графічним редактором;

    вчити планувати дії при виконанні практичної роботи

Тип уроку:інтегрований

Обладнання:

мультимедійні комп'ютери, проектор, екран, заготівля для виконання ескізів

Електронні ресурси:

електронна презентаціяпро архітектуру сучасного міста, графічний редактор Paint.

Форма роботи:фронтальна, індивідуальна, групова.

Засоби навчання та обладнання уроку:на екрані записано тему уроку, зображення споруд історичного та сучасного міста; музика Олів'є Мессіана

«Пори року», ескізи, заготівлі для роботи у новій нетрадиційної технікималювання, підручник.

Структура уроку

    Оргмомент.

    Повторення через стратегію критичного мислення – кластер-асоціація.

    Постановка проблеми

    Визначення мети уроку

    Знайомство з новою темоюуроку.

    Перегляд презентації.

    Зв'язок ІЗО та інформатики.

    Творче завдання.

    Підбиття підсумків, відповіді на запитання.

    Техніка графіки.

    Правила роботи з комп'ютерами.

    Практичне виконання завдання.

    Тестове завдання.

    Підбиття підсумків з виконаної роботи. Оцінка.

    Рефлексія.

    Домашнє завдання.

Хід уроку

1. Оргмомент.

    Вітання. Доброго дня хлопці та дорогі наші гості! Ми раді вітати Вас на уроці образотворчого мистецтва!

    Перевірка підготовки до уроку, емоційне настроювання.

Ви готові до уроку? А тепер, привітайте свого сусіда рукостисканням та доброю усмішкою.

    Аркуш самооцінки.

2. Повторення через стратегію критичного мислення – кластер-асоціація

1. Подивіться малюнки і скажіть, що зображено ними?

    АРХІТЕКТУРА,

На столі лежать різні слова, оберіть ті слова, які у вас асоціюються з цим поняттям ( загальні поняття, конструктивні елементи, стиль). Прикріпити їх на дошці під словом архітектури. (стратегія критичного мислення – кластер), загальні поняття, конструктивні елементи, стилі.

(архітектор, будувати, скульптура, містобудування, макет, місто, будинок, ескіз, креслення, живопис, стара, стародавня, креслення, бароко, архітектура.)

3. Дайте визначення слова архітектури?

Архітектурою називається мистецтво проектувати та будувати житлові та громадські будівлі, що оформляють просторове середовище.

Що означає слово «Архітектура» у перекладі російською мовою?

У російській мові є оригінальне слово позначення будівельного мистецтва: « архітектура» ( ст.-слав«зьдьчий» від «зьдь» – глина, матерія)

Чудово!

3. Постановка проблеми

Перегляньте екран. Що ви бачите,

Хлопці кажуть. (сучасне місто, сучасну архітектуру). Архітектура сучасного міста

4. Встановлення мети на урок

Вчитель образотворчого мистецтва

    У сучасних мікрорайонах будуються типові будівлі, дуже схожі один на одного житлові будинки

    У будівництві використовуються перевірені часом співвідношення обсягів та ритмів, що формують просторове середовище.

    Чи подобається вам сучасна типова архітектура? Чому?

Відповідь хлопців: (Всі будинки схожі один на один, архітектура нудна, безлика і т.д.)

    А в яких будинках Ви хотіли б жити? (Самі повинні запропонувати будинки схожі на природні форми)

Відповідь хлопців (незвичайних, дивних, світлих, з великими вікнами, не схожих один на одного)

    Хлопці, може хтось із вас хотів би жити в будинку схожому на равлик, гриб чи гарну раковину?

Відповідь хлопців: (Хотіли б тому, що напевно такі будинки наповнюють незвичайними відчуттями, гармонією природи),

Вчитель образотворчого мистецтва

1. А як ви думаєте, для будівництва такої незвичайної будівлі чи потрібні спеціальні знання?

Відповідь хлопців: так потрібні спеціальні знання, існує наука біологія про життя живих організмів.

Правильно, і в образотворчому мистецтві є така наука, яка пов'язує мистецтво та архітектуру з живими організмами. Це наука біоніка.

То що нам належить зробити на уроці?

Відповідь хлопців познайомиться з наукою, відкриттями якої користуються сучасні архітектори. Дізнатися про архітектуру, яка схожа на природні об'єкти.

Мета уроку: Познайомиться з наукою біонікою та дізнатися що ж таке органічна архітектура.

Вчитель образотворчого мистецтва

1. А тепер дізнаємося, чи правильно ви думали? Чи є така наука? Давайте відкриємо словники та інтернет. Знайдемо слово "біоніка".

Відповідь хлопців: що таке наука "біоніка." (Визначення)

5. Знайомство з новою темою уроку

Вчитель образотворчого мистецтва

1. Архітектура знаходиться напередодні нових відкриттів, основою яких стане наукове обґрунтоване використання раціональних рішеньживої природи. Якщо на першому етапі розвитку архітектура наслідувала живу природу лише зовні, то тепер вона починає її наслідувати в конструктивній сутності.

Основний принцип органічної архітектури – уподібнення художніх форм природним, природним об'єктам. Теоретична основабіоніка.

2. Завдання архітектурної біоніки у тому, щоб розумно доповнити і збагатити все створене людиною, тобто підняти архітектуру та будівництво високого якісного рівня. Запозичуючи у природи необхідне та корисне

6. Перегляд презентації

Завдання уроку: Зробити замальовку незвичайної будівлі так, щоб вона гармонійно вписувалася в цей пейзаж.

Щоб виконати наше завдання, згадаймо, що таке графіка?

Графіка це вид образотворчого мистецтва. Виконується за допомогою графічних матеріалів. (олівець, вугілля, сангіна).

7. Графіка та її види.

Вчитель образотворчого мистецтва

Хлопці ви повинні виконати творче завдання.

1. Перед вами лежить пастель, сангіна, поряд стоять комп'ютери. Ваші припущення – в якій техніці, за допомогою яких інструментів ми сьогодні створюватимемо свої роботи?

Відповідь хлопців….

У техніці графіки. За допомогою пастелі чи сангіни.

На комп'ютері, у техніці комп'ютерна графіка за допомогою програми поінт.

Будь ласка, хлопці оберіть ту техніку, в якій ви хотіли б виконувати свої роботи.

Хлопці вибирають матеріали та інструменти та сідають по групах.

Так як ви виконуєте графічний малюнок, то пригадаємо, які види графіки ви знаєте? (Діти повинні сказати в результаті - комп'ютерна графіка)

Виберіть їх із тих слів, які лежать у вас на столі, і прикріпіть їх на дошці під словом графіка. (Малюнок, естамп, граттаж, книжкова графіка, плакат, комп'ютерна графіка.)

Як сказали комп'ютерна графіка, вчитель інформатики прикріплює слово комп'ютерна графіка

8. Зв'язок ІЗО та інформатики

Вчитель інформатики

У вік інформатизації та комп'ютеризації можна створювати малюнки, ескізи не тільки на папері, широкі можливості створення зображень дає розділ інформатики, що вивчає можливості прикладного. програмного забезпеченнязокрема комп'ютерна графіка. Сьогодні на уроці ви познайомитеся з органічною архітектурою та виконайте ескіз сучасного міста у графічному редакторі.

На столі лежать слова, виберіть види комп'ютерної графіки і прикріпіть на дошці під словом комп'ютерна графіка.

Вчитель інформатики

    Що називається комп'ютерною графікою?

    Які види графіки ви знаєте?

    Розкажіть про особливості растрової графіки та області її застосування.

    Розкажіть про особливості векторної графіки та сфери її застосування.

9. Правила роботи на комп'ютерах

Вчитель інформатики.Для виконання практичної роботи на комп'ютері необхідно повторити правила безпечної роботи.

11. Творче завдання

У цей краєвид вписати будівлю незвичайної форми. На виконання завдання відводиться 15 хв.

    Для 1 групи – виконання малюнка на папері Матеріали: пастель, сангіна.

    Для 2 групи – робота у графічному редакторі.

    Хто впорався із завданням, відповідає на запитання.

    Під час роботи звучатиме чудова музика зі збірки творів Олів'є Месіана “Каталог птахів”.

12. Практичне виконання завдання

У міру виконання завдання хлопці прикріплюють роботи на дошці.

13. Взаємне оцінювання

Кожен оцінює діяльність свого сусіда, звіряючи відповіді з правильними відповідями на екрані.

14. Підбиття підсумків по виконаній роботі. Оцінка

Хлопці всі ви були молодці і добре попрацювали. Ви самі оцінили свої роботи, але все-таки про остаточну оцінку дізнаєтеся на наступному уроці.

Виставити роботи. Похвалити, проаналізувавши роботи, оцінити.

15. Рефлексія

(Будинок із вікнами). Заповнення вікон кольором. Наприклад, червоний урок сподобався.

    Чи дізнались ви нове та цікаве про сучасну архітектуру? (жовтий, помаранчевий)

    Чи сподобався цей урок? (червоний)

    Було не цікаво, (фіолетовий)

16. Домашнє завдання

з образотворчого мистецтва– Ескіз будівлі школи за принципом органічної архітектури.

з інформатики- Повторення пройденого матеріалу

Урок закінчено всім дякую. До побачення.

    Завершення уроку:

«Читайте науки, любите мистецтво,
Без жалю беріться за працю.
Діти, тоді благородні почуття

У вас благодатний ґрунт знайдуть»

Подальших вам творчих успіхів! До побачення!